Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze …26.05.2022.

Utworzono dnia 27.05.2022
26 maja - Dzień Matki - ważne i piękne święto w roku. Matka to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i przywiązania.
Drogie Mamy! Z okazji Waszego święta pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ogromną dobroć oraz wszystko co robicie dla Waszych dzieci: za codzienną i wyjątkową pod każdym względem troskę, opiekę i miłość .
Niech miłość, którą obdarzacie Wasze dzieci wraca do Was ze zdwojoną siłą, a Dzień Matki niech trwa dla Was przez cały rok.
Życzymy Wam także dużo zdrowia, spokoju, sił i uśmiechu na co dzień, ale przede wszystkim niegasnącej pogody ducha i radości z czasu spędzanego z Waszymi dziećmi. Niezależnie od tego, czy mają one kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Nie ma nic cenniejszego od pięknych wspólnych chwil.

Grupa „RYTM” - w imieniu wszystkich uczestników ŚDS w Lubartowie i pod opieką terapeutów przygotowała z tej okazji wyjątkowy występ muzyczno – rytmiczny z dedykacją i życzeniami dla wspaniałych Mam naszych uczestników jako wyraz wdzięczności, miłości i szacunku. Uczestnicy pamiętali także o niepowtarzalnych upominkach od serca dla każdej z Mam. Przygotowali także piękną wystawę fotografii Uczestników ŚDS w Lubartowie oraz ich Mam w różnej scenerii, okresie i momentach ze wspólnego życia pod hasłem „Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze.”

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i przyczynili się do organizacji uroczystości.

Fotorelacja z wydarzenia - w Galerii.

Zapis uroczystości w formie filmów z okazji Dnia Matki z 26 maja 2022: występ artystyczny: muzyczno - rytmiczny w wykonaniu grupy RYTM w imieniu wszystkich uczestników ŚDS w Lubartowie - dostępny na profilu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075680307112

Miłego oglądania i słuchania!

czytaj dalej na temat: Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze …26.05.2022.

Wyjazd do ŚDS w Sławatyczach.

Utworzono dnia 17.05.2022

12 maja 2022r. uczestnicy ŚDS  w Lubartowie wraz z opiekunem wybrali się na uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Wielkanocnym i spotkanie integracyjne przy grillu w Środowiskowym Domu Samopomocy                               w Sławatyczach.

Gratulujemy serdecznie naszym Laureatkom: Emilii B. i Ewelinie P. zajęcia            I miejsca w kategorii: „ Wianek i Baranek ” i dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy oddali głos na wianek wielkanocny wykonany w naszym domu oraz organizatorom konkursu za zaproszenie na spotkanie i wspólne świętowanie.

Fotorelacja z przebiegu spotkania - w galerii.

czytaj dalej na temat: Wyjazd do ŚDS w Sławatyczach.

Warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie.

Utworzono dnia 12.05.2022

Przyjemne z pożytecznym czyli warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie z udziałem naszych uczestników i opiekunów.

Główne cele zajęć to rozwijanie aktywności manualnej i kulinarnej przydatnej na co dzień w obowiązkach domowych, rozwijanie umiejętności społecznych oraz pielęgnowanie i promowanie postawy szacunku do wartości pracy własnej i innych.

W trakcie warsztatów uczestnicy degustowali składniki potrzebne do zrobienia pizzy, uczyli się wykonania pizzy, tworzyli pizze według własnego projektu, a na koniec wspólnie próbowali samodzielnie wykonane pizze. Było pysznie, kolorowo, wesoło i edukacyjnie.

Przebieg i efekty warsztatów kulinarnych - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie.

Nakręcamy się na rower.

Utworzono dnia 11.05.2022

Turystyka rowerowa to jedna z naszych ulubionych aktywności fizycznych i eko - metoda spędzania wolnego czasu. Sezon wiosna - lato 2022 rozpoczęliśmy przejażdżką rowerową w okolicach Lubartowa - trasa na Serniki i Czerniejów wzdłuż rzeki Wieprz. Dopisywała piękna pogoda, dobra forma fizyczna i pozytywna atmosfera. To pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa, ale na pewno nie ostatnia przygoda na dwóch kółkach. Kolejne już wkrótce - wyjazd rowerowy do Kozłówki oraz wycieczka w okolicach Lubartowa: tereny zielone nad rzeką Wieprz i Park Miejski w Lubartowie.A na koniec odpoczynek i pyszne lody dla ochłody.

#wskoczyliśmy na siodełka #testujemy nowe szlaki #nowe wyzwania #powiat lubartowski #obcujemy z przyrodą #aktywnie odpoczywamy #czas na rower #nakręcamy się na rower #rowerowe love

Przebieg naszych wycieczek rowerowych w galerii.

Życzenia wielkanocne 2022

Utworzono dnia 14.04.2022
Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

[ J 11, 25-26 ]

 

czytaj dalej na temat: Życzenia wielkanocne 2022

Spotkanie wielkanocne 2022

Utworzono dnia 13.04.2022

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy i personel Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu. Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie Pani Anna Kuszner złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne i podkreśliła ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas ponieważ w tym czasie wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Ponadto świąteczne wystąpienie uczestników ŚDS w Lubartowie nadało naszemu spotkaniu wyjątkowego charakteru. Wysłuchaliśmy wierszy, których tematyka upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz przypomina znaczenie symboli wielkanocnych. Nie zabrakło również poświęconych pokarmów, które symbolizują dostatek życia. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w pogodnej i rodzinnej atmosferze. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.

Fotorelacja ze spotkania - w galerii.

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie wielkanocne 2022

Stroiki wielkanocne 2022

Utworzono dnia 11.04.2022

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Stroiki na Wielkanoc to bardzo uniwersalne i popularne ozdoby. Jeśli nie macie pomysłu na wykonanie własnych stroików, to może zainspirują Was nasze dekoracje? Prezentujemy piękne, ciekawe, oryginalne, stylowe, tradycyjne, nowoczesne, małe, duże, a co najważniejsze - ręcznie robione kompozycje. Do wyboru, do koloru!

Zapraszamy do naszej galerii.

Warsztaty kulinarno - plastyczne „Pielęgnujemy wielkanocne tradycje i obyczaje.”

Utworzono dnia 11.04.2022

Warsztaty kulinarno - plastyczne z serii: "Zrób to sam" pod hasłem „Pielęgnujemy wielkanocne tradycje i obyczaje.” Prezentujemy nasze dekoracje świąteczne – m.in.: pisanki ręcznie wykonane na kilka sposobów z zastosowaniem przeróżnych technik, barwników i wzorów. Królują oczywiście motywy świąteczne i wiosenne. Użyto m.in.: herbaty, kawy, łusek z cebuli, krawatów i barwników chemicznych. Własnoręcznie wykonanie i zdobienie zawsze daje satysfakcję i oryginalne efekty.

Fotorelacja z przebiegu zajęć grupowych oraz piękne i ciekawe ozdoby - do obejrzenia w naszej galerii.

Warsztaty plastyczne " Wielkanoc w moich oczach."

Utworzono dnia 08.04.2022

Prezentujemy kolorowe efekty warsztatów plastycznych o tematyce świątecznej pod hasłem „Wielkanoc w moich oczach ”z serii: „Zrób to sam” - własnoręcznie wykonane dekoracje na czas Świąt Wielkanocnych. Na naszej wystawie każda ozdoba jest inna i wszystkie są piękne.

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu zajęć grupowych oraz wystawy ciekawych prac Uczestników ŚDS w Lubartowie - w zakładce Galeria.

Akcja pomocy "Od serca dla Ukrainy."

Utworzono dnia 08.04.2022

Dziękujemy bardzo Społeczności Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie oraz ich rodzinom, opiekunom, osobom bliskim i przyjaciołom placówki za włączenie się w akcję pomocy – zbiórkę darów rzeczowych: „Od serca dla Ukrainy” w ŚDS w Lubartowie. Wasza pomoc jak zawsze jest i jest bezcenna, a postawa i zaangażowanie są godne podziwu i zasługujące na pochwałę.

Do Powiatowego Centralnego Magazynu Pomocy Ukrainie w Lubartowie prowadzonego we współpracy z lubartowskim oddziałem PCK trafiły produkty spożywcze, żywność długoterminową, artykuły pierwszej potrzeby, środki opatrunkowe, higieniczne, kosmetyczne, środki czystości i domowej chemii gospodarczej, odzież, buty, ręczniki, koce, poduszki, artykuły szkolne i edukacyjne.

Fotorelacja z przebiegu akcji – w galerii.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny