Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Ogłoszenie

Utworzono dnia 16.04.2021

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 25.03. 2021 r. na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych informujemy o decyzji zmieniającej z dnia 15.04.2021. i czasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie do 25 kwietnia 2021r.

Informacja

Utworzono dnia 09.04.2021

Przypominamy, że w trakcie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w placówce świadczymy także różnego rodzaju alternatywne usługi oraz formy wsparcia i pomocy - dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników oraz pomagamy w przezwyciężaniu trudności w funkcjonowaniu codziennym.

Należą do nich usługi takie jak:

- interwencje w sytuacjach kryzysowych

- doradztwo w rozwiązaniu problemów życiowych: osobistych i rodzinnych.

- zajęcia terapeutyczne zdalne - online oraz dostarczenie materiałów edukacyjnych do uczestnika

- wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

- pomoc w sprawach socjalnych i urzędowych

- dostarczenie posiłku i zaopatrzenie w produkty żywnościowe

- ustalanie konsultacji psychiatrycznych oraz dostarczanie recept.

Kontakt telefoniczny i online z zespołem wspierająco-aktywizującym ŚDS w Lubartowie:

- od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00. do 16.00.:

tel.: 81 854 25 83,

- e-mail: sds.lubartow@wp.pl

- komunikator Messenger

- grupa: "Zajęcia zdalne online ŚDS w Lubartowie"

- profil ŚDS w Lubartowie na portalu społecznościowym Facebook

- strona internetowa placówki: www.sdslubartow.pl

Zapraszamy do kontaktu i śledzenia bieżących informacji zamieszczanych na naszych stronach internetowych.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 09.04.2021

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 25 marca 2021 r. na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych informujemy o decyzji zmieniającej i czasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie do 18.04.2021r.

 

Wielkanoc 2021

Utworzono dnia 02.04.2021
W związku z czasowym zawieszeniem zajęć stacjonarnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 29.03.2021r. do 09.04.2021r. postanowiliśmy popracować w terenie -oczywiście zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. W takich sytuacjach świadczymy także różnego rodzaju alternatywne usługi oraz formy wsparcia i pomocy. Personel ŚDS w Lubartowie przygotował wcześniej dla naszych uczestników świąteczne upominki: stroiki i mazurki wielkanocne. Dzisiaj busy, którymi zawsze przyjeżdżają uczestnicy na zajęcia do placówki, wyjechały w swoje tradycyjne trasy i odwiedziły naszych uczestników i ich bliskich w domach rodzinnych. Krótkie spotkanie, rozmowa i wzajemne składanie najlepszych życzeń świątecznych jest dla nas ważne, bliskie sercu i ma ogromną wartość. Jak co roku szczere życzenia i dzielenie się symbolicznymi podarunkami tworzą świąteczny klimat. Takie spotkania -mimo, że w innej formie niż zawsze to także doskonały sposób na podziękowania, integrację i pielęgnowanie relacji oraz miły gest, który podkreśli wyjątkowość świąt. Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy oraz pomoc w niezbędnych pracach i rozwiązywaniu codziennych problemów są bardzo ważnym wsparciem, które możemy dać od siebie drugiemu człowiekowi. Zawsze można czymś się podzielić. Niekoniecznie musi to być materialny przedmiot. Pamiętajmy, że najlepszy prezent to pamięć o innych i czas poświęcony drugiej osobie. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zrealizowania naszych tegorocznych pozytywnych spotkań. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.
czytaj dalej na temat: Wielkanoc 2021

Informacja

Utworzono dnia 26.03.2021

Przypominamy, że w trakcie czasowego zawieszenia zajęć stacjonarnych w placówce świadczymy także różnego rodzaju alternatywne usługi oraz formy wsparcia i pomocy - dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników oraz pomagamy w przezwyciężaniu trudności w funkcjonowaniu codziennym. Należą do nich usługi takie jak:

- interwencje w sytuacjach kryzysowych

- doradztwo w rozwiązaniu problemów życiowych: osobistych i rodzinnych.

- zajęcia terapeutyczne zdalne - online oraz dostarczenie materiałów edukacyjnych do uczestnika

- wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

- pomoc w sprawach socjalnych i urzędowych

- dostarczenie posiłku i zaopatrzenie w produkty żywnościowe

- ustalanie konsultacji psychiatrycznych oraz dostarczanie recept.

Kontakt telefoniczny i online z zespołem wspierająco-aktywizującym ŚDS w Lubartowie:

- od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00. do 16.00.:

- tel.: 81 854 25 83,

- e-mail: sds.lubartow@wp.pl

- komunikator Messenger

- grupa: "Zajęcia zdalne online ŚDS w Lubartowie"

- profil ŚDS w Lubartowie na portalu społecznościowym Facebook

- strona internetowa placówki: www.sdslubartow.pl

Zapraszamy do kontaktu i śledzenia bieżących informacji zamieszczanych na naszych stronach internetowych.

 

 

czytaj dalej na temat: Informacja

Ogłoszenie

Utworzono dnia 26.03.2021

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 25 marca 2021 r. na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych informujemy o czasowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 29.03.2021 r. do 09.04.2021 r.

 

Powitanie Wiosny 2021 pod hasłem: „ Śpiewać każdy może.”

Utworzono dnia 24.03.2021

W tym roku śpiewająco pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. W świetlicy ŚDS w Lubartowie odbył się Konkurs Piosenki (przebieg zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym).W konkursie wzięło udział kilkunastu wykonawców – indywidualnie i w duetach. Jeden z występów odbył się w sposób zdalny – transmisja na żywo online. Po wysłuchaniu wszystkich wykonań muzycznych jury przyznało dyplomy, a pani Dyrektor wręczyła wszystkim ciekawe nagrody. Jako kryteria oceny występów liczyły się ogólne wrażenia artystyczne – ciekawy strój, układ taneczny, wykorzystanie prostych instrumentów muzycznych( grzechotki, kołatki, klawesyn) lub innych rekwizytów( chusty, pompony, wstążki) oraz reakcja publiczności. Na szczególną uwagę zasługują chęci, zaangażowanie, motywacja i aktywny udział Uczestników w wyborze repertuaru, nauce tekstu, przygotowaniu stroju i próbach śpiewu przed ostatecznym występem. W trakcie konkursu panowała pozytywna atmosfera i zdrowa rywalizacja. A na koniec – smaczny poczęstunek dla wszystkich czyli pyszna pizza. Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie i aktywność podczas naszego pierwszego wiosennego wydarzenia, które dostarczyło dużo radości oraz wielu emocji i wrażeń.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 11.03.2021
8 marca mają swoje święto panie, a 10 marca panowie. 
Corocznie kobiety i mężczyźni pamiętają o sobie nawzajem, składają sobie najlepsze życzenia i obdarowują upominkami. My również świętowaliśmy! Uczciliśmy te dni niespodzianką muzyczną - występ naszej grupy muzyczno - rytmicznej "Rytm", kwiatową - okolicznościowe wiosenne bukieciki wykonane w pracowni plastycznej oraz kulinarną - słodki i pyszny poczęstunek przygotowany w pracowni kulinarnej. Dziękujemy wszystkim paniom i panom za obecność, aktywny udział, pozytywną atmosferę oraz piękne życzenia i podarunki.
 
czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w ŚDS w Lubartowie.

23.02. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Utworzono dnia 23.02.2021

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), depresja to czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie i jedna z głównych przyczyn samobójstw. Celem obchodów tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych, szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Co roku obchodzimy ten dzień przyglądając się różnym obliczom depresji i spoglądając na nią pod różnym kątem, edukując w zakresie jej objawów, informując jak ją można wyleczyć, mówiąc o znaczeniu bliskości w depresji, jak być blisko z osobą pogrążoną w tej chorobie czy też rozmawiając o nastoletniej depresji i jej niewidzialnym odcieniu oraz znikających dzieciach. W tym roku Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją będzie miał Srebrny Odcień Depresji. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się naszym seniorom-babciom, dziadkom, ale też sobie nawzajem. Od początku w ramach kampanii prowadzonych jest szereg aktywności i działań edukacyjnych mających na celu pomoc osobom chorym na depresję i im najbliższych, a także każdej osobie, która potrzebuje wsparcia lub szuka informacji o chorobie. Diagnoza depresji to bardzo konkretne objawy, które ubrane są w ramy własnego życia, co z kolei sprawia, że ma tak wiele twarzy. Mówiąc dokładniej, depresja ma twarz 300 milionów ludzi na całym świecie, 1,5 miliona ludzi w Polsce. Depresji nie wyleczysz słowami “weź się w garść”, jedzeniem makaronu ani pozytywnym myśleniem. Depresja to choroba. Jeżeli zachorujesz na nią raz, możesz zachorować ponownie - poniekąd tak jak na grypę. Objawy depresji są realne, widoczne i mierzalne, często bardzo podobnie jak w innych chorobach, niemniej nadal musimy wyjaśniać, że depresja to choroba, nie zaś fanaberia, moda, czy wymówka. No cóż… będziemy to mówić tak długo i z tak dużą mocą jak tylko będzie to konieczne, aby przekonywać, że choroby (wszystkie) potrzebują wsparcia i leczenia. Zamieniajmy zatem zdanie “weź się w garść” na “jestem i będę tu dla Ciebie”, a “myśl pozytywnie” na “depresja to choroba, w której potrzebne jest wsparcie i pomoc”.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny