Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Gimnastyka z piłką rehabilitacyjną

Utworzono dnia 21.02.2019

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to świetny sposób na poprawę koordynacji wzrokowo - ruchowej, wzmocnienie siły i napięcia mięśni, zdrowy kręgosłup, lepszą równowagę oraz ogólną sprawność człowieka. Dadzą ci więcej, niż się spodziewasz ponieważ angażują do pracy wszystkie mięśnie. W dodatku idealnie nadają się prawie dla wszystkich. Dla osób początkujących bo są proste do wykonania, dla osób starszych bo nie wymagają zbyt dużej intensywności oraz dla osób po przebytych kontuzjach i urazach - traktowane są jako sposób rehabilitacji ...

czytaj dalej na temat: Gimnastyka z piłką rehabilitacyjną

Nowy autobus dla ŚDS w Lubartowie

Utworzono dnia 14.02.2019

14 lutego 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie nastąpiło uroczyste podsumowanie realizacji zadania pn. „Zakup środka transportu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie” ...

czytaj dalej na temat: Nowy autobus dla ŚDS w Lubartowie

Życzenia noworoczne 2019

Utworzono dnia 31.12.2018

W Nowym Roku życzmy wszystkim spełnienia planów i marzeń,

abyście umieli dotrzymać swoich postanowień

i mogli cieszyć się każdą chwilą,

abyście w 2019 roku dokonywali mądrych wyborów,

abyście zrobili dla siebie to, czego pragniecie,

                   a czego z różnych powodów nie zrobiliście dotychczas.


Życzymy Wam , abyście znaleźli dla siebie czas, odpoczęli,

rozejrzeli się wokół ...i dostrzegali tych, którzy potrzebują wsparcia ...

oraz zadali sobie kilka ważnych pytań ... być może innych niż zwykle.


Ponadto życzymy Wam także spojrzenia na siebie i innych z miłością i dobrocią

  oraz wdzięczności i uśmiechu na co dzień. :)

czytaj dalej na temat: Życzenia noworoczne 2019

Święta, święta ...

Utworzono dnia 23.12.2018

Pokój na ziemi ludziom,
A w niebie piękno gwiazd ...
Cicho grają anieli, każdy się chlebem dzieli,
Świat ma dziś świąteczny blask…

 
Życzymy Wszystkim Zdrowych, Spokojnych i Radosnych

                                              Świąt Bożego Narodzenia!

                                            A nadchodzący 2019 rok niech obfituje

                                                           w pozytywne myśli i radosne chwile!                

czytaj dalej na temat: Święta, święta ...

Spotkanie opłatkowe 2018

Utworzono dnia 21.12.2018

Przedświąteczne spotkania to czas wspólnego dzielenia się radością i składania najlepszych życzeń. To również czas nadziei, spokoju i oczekiwania na coś ważnego i bliskiego sercu.

20 grudnia 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie już po raz kolejny, odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem podopiecznych, kadry i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Starosta Lubartowski Ewa Zybała, Wicestarosta Lubartowski Lucjan Mileszczyk, Członek Zarządu Radosław Guz, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie oraz o. Dariusz Miastowski gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie, który zadbał o oprawę duchową wydarzenia oraz zainicjował wspólną modlitwę ...

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe 2018

Spektakl "Krowa Kłamczucha" teatru lalek Tomcio w ŚDS w Lubartowie

Utworzono dnia 18.12.2018

18 grudnia 2018r. zawitali do nas ponownie artyści teatru lalek „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy tym razem przedstawili nam spektakl pt. „Krowa Kłamczucha" na podstawie bajki   „ Kożucha kłamczucha” J. Porazińskiej.

Tematem sztuki była zabawna historia o krowie, która okłamywała swoich najbliższych. Na całe szczęście bohaterka na czas zrozumiała, że źle postępuje i przeprosiła za swoje zachowanie oraz obiecała poprawę.

Było śmiesznie, ale i pouczająco. Ze spektaklu wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.

Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niekulturalnie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.

Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa, które nigdy nie popłaca.

W efekcie nie tylko miło i wesoło spędziliśmy czas, ale również przypomnieliśmy sobie niedobre skutki kłamstwa, co - miejmy nadzieję - pozostanie we wszystkich na dłużej.

czytaj dalej na temat: Spektakl "Krowa Kłamczucha" teatru lalek Tomcio w ŚDS w Lubartowie

Andrzejki 2018

Utworzono dnia 01.12.2018

29 listopada 2018 r. w świetlicy ŚDS w Lubartowie Nasi Uczestnicy wraz z Opiekunami, zgodnie z coroczną tradycją, bawili się na zabawie andrzejkowej. Mogliśmy potańczyć w miłym towarzystwie przy wesołej muzyce oraz wziąć udział w andrzejkowych wróżbach. Dla pokrzepienia sił na wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Było nam bardzo miło kiedy ktoś przyniósł dla wszystkich swój własny wypiek :) Dla tych osób – wielkie brawa i podziękowania! Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor i panowała pozytywna atmosfera. Dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę:)

Jesienne dekoracje 2018

Utworzono dnia 29.10.2018

Jesień wcale nie musi być ponura i smutna ... to bardzo urokliwa pora roku.

Polska złota jesień to prawdziwe bogactwo i eksplozja kolorów.  Na jesiennej palecie znajdziemy nasycone czerwienie, słoneczne żółcie i pomarańcze oraz łagodne brązy.

My chcemy zatrzymać ją na dłużej przystrajając nasz dom w tej kolorystyce.

Polecamy Wam dekoracje na jesień , które są wykonane z najpiękniejszych jesiennych darów. Możecie wykorzystać do nich kolorowe liście dębu, klonu, czy dowolnego innego drzewa. Do tego możecie użyć żołędzi, kasztanów, gałązek i oczywiście jesiennej dyni.  

Jesienne dekoracje mogą być proste i skromne, a przy tym niezwykle efektowne i wbrew pozorom wcale nietrudne do wykonania! By przygotować np bukiet jesienny potrzebujemy liści klonu o różnych kolorach oraz cienkiego, giętkiego drucika lub nici. Zaczynamy od zwinięcia jednego listka w cienki rulonik, a następnie owijamy wokół niego kolejne, tworząc kwiat. Na końcu związujemy łodyżki drutem lub nitką i nabijamy róże na cienkie patyczki.

Kolorowe wyklejanki to nie tylko prosty pomysł na dekoracje z liści, ale również świetny pomysł na zajęcia, które rozwijają kreatywność. Z jesiennych liści można wyczarować zwierzęta, kwiaty, postacie - i wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia. Oprawione w ramki mogą być piękną ozdobą biurka albo ściany. Sprawdzą się też jako własnoręcznie zrobione kartki.

W galerii przedstawiamy prace wykonane z udziałem uczestników zajęć terapeutycznych realizowanych w ramach zajęć świetlicowych.:)

Paraolimpiada 2018

Utworzono dnia 29.10.2018

27 października 2018 r. Uczestnicy ŚDS w Lubartowie wraz z Opiekunami wzięli udział w XIII Paraolimpiadzie i Warsztatach Plastycznych pod hasłem " Poznaj mnie - poznaj siebie".

Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, która była także organizatorem tegorocznej Paraolimpiady.

W zawodach sportowych i warsztatach plastycznych udział wzięły osoby niepełnosprawne z naszego powiatu. Zmagania sportowe poprzedziło wspólne odśpiewanie utworu "Pokonaj siebie" ...

czytaj dalej na temat: Paraolimpiada 2018

Turniej warcabowy 2018

Utworzono dnia 19.10.2018

18 października 2018 r. w świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się IX towarzyski turniej warcabowy. Jest to impreza cykliczna. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło 32 uczestników z 6 placówek.  Gracze z naszego domu mogli spróbować swoich sił i umiejętności podczas rywalizacji z zawodnikami z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Pro-educatio" w Ostrowie Lubelskim, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kocku, Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Domu Pomocy Społecznej im. M. Rataja w Kocku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach.

Przed turniejem odbyło się kilka spotkań z wolontariuszami z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, podczas których podopieczni ŚDS w Lubartowie mogli trenować grę w warcaby przed ostatecznymi rozgrywkami ...

czytaj dalej na temat: Turniej warcabowy 2018

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny