Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Letni piknik rodzinny 2019

Utworzono dnia 05.07.2019

4 lipca 2019 r. na placu przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się Piknik Rodzinny dla rodziców i opiekunów uczestników ŚDS z powiatu lubartowskiego.

Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych LIBRA. Głównym celem imprezy było podniesienie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych oraz integracja ich rodzin ...

czytaj dalej na temat: Letni piknik rodzinny 2019

Ogłoszenie z dn. 26.06.2019r.

Utworzono dnia 26.06.2019

Ze względu na występujące upały Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wprowadza 26 czerwca 2019r. skrócony czas pracy pracowników ŚDS w Lubartowie.

W tym dniu placówka jest czynna w godzinach 8.00 - 15.00.

                                             Zarządzenie (skan dokumentu) znajduje się w załączeniu.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie z dn. 26.06.2019r.

Ogłoszenie z dnia 12.06.2019r.

Utworzono dnia 12.06.2019

Ze względu na występujące upały Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wprowadza skrócony czas pracy pracowników ŚDS w Lubartowie w okresie od 12 czerwca 2019r.  do 14 czerwca 2019r.

W tych dniach placówka jest czynna w godzinach 8.00 - 15.00.

                                             Zarządzenie (skan dokumentu) znajduje się w załączeniu.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie z dnia 12.06.2019r.

Rajd rowerowy 2019

Utworzono dnia 05.06.2019

Jak co roku odbył się rajd rowerowy z udziałem uczestników i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W terminie 28.05.2019. - 31.05.2019. uczestnicy rajdu wybrali się do „Leśnej Ryby” – Ośrodka Wypoczynkowego znajdującego się w malowniczym i pełnym uroku miejscu – Jedlanka Stara, nad brzegiem kameralnego jeziora Gumienek na terenach pojezierza łęczyńskiego w województwie lubelskim ...

czytaj dalej na temat: Rajd rowerowy 2019

XX Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 27.05.2019

22 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w XX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego do Sanktuarium Św. Stanisława w Górecku Kościelnym. Wzięliśmy udział we mszy św. oraz w pikniku integracyjnym. Zwiedziliśmy również zabytki i atrakcje turystyczne tego malowniczego miejsca na Roztoczu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wspólnego przeżywania uroczystości.

czytaj dalej na temat: XX Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej

Wesołego Alleluja!

Utworzono dnia 18.04.2019

Wielkanoc to czas spotkań z rodziną, rozmów, przemyśleń, otuchy i nadziei oraz wiary w  drugiego człowieka i w siłę Chrystusa.

Ale to również czas składania sobie życzeń...

Życzymy, aby Wielkanoc umocniła Waszą wiarę, podniosła na duchu
oraz napełniła Wasze serca miłością i nowymi pozytywnymi przeżyciami.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość..
                                                     Z ufnością patrzcie w przyszłość i uśmiechajcie się na co dzień!

                                                    Życzymy jak najwięcej chwil radosnych oraz pięknej i ciepłej wiosny!
 

czytaj dalej na temat: Wesołego Alleluja!

Spotkanie Wielkanocne 17.04.2019.

Utworzono dnia 17.04.2019

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie, personel oraz zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu. W uroczystości uczestniczyli Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie Pan Tomasz Marzęda, Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego Pan Radosław Guz, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Jagoda Romańska, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z zakresu pieczy zastępczej Pani Justyna Jaroszyńska oraz gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie o. Dariusz Miastowski, który zadbał o oprawę duchową wydarzenia oraz zainicjował wspólną modlitwę.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie Pani Anna Kuszner powitała przybyłych gości i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała, która podkreśliła ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas ponieważ w tym czasie wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Złożyła także zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i wiary. Nie zabrakło również pokarmów, które symbolizują dostatek życia.  Świątecznego charakteru spotkaniu nadało dodatkowo odczytanie wierszy przez uczestników ŚDS w Lubartowie. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Wielkanocne 17.04.2019.

O szczęściu...

Utworzono dnia 09.04.2019

8 kwietnia 2019 r. po raz kolejny nasz Dom odwiedził Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl pt. „Bajka o szczęściu”, którego tematem była przyjaźń i jej wartość w życiu człowieka.
Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, czy też drobiazgi, które rzekomo poprawią nam humor. Zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie 2019

Utworzono dnia 05.04.2019

4 kwietnia 2019 Uczestnicy ŚDS w Lubartowie odwiedzili Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Jest to państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

Misją placówki jest upowszechnianie wartości historycznych związanych z dziejami oręża polskiego, w szczególności z historią i tradycją sił powietrznych, broni przeciwlotniczej, popularyzacja wiedzy o polskiej historii wojskowości oraz promowanie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie  to największa placówka w regionie, prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym ...

czytaj dalej na temat: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie 2019

Autyzm bliżej nas

Utworzono dnia 03.04.2019

Autyzm bliżej nas czyli nie bądź zielony w temacie autyzmu - 2 kwietnia bądź niebieski! Właśnie dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Natomiast kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu.
Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue", której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks. W Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu" jest celebrowana od 2011 roku. 2 kwietnia w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniają swoją iluminację tysiące budowli na całym świecie, w tym Empire State Building, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu mają zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.  Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. Należy wspierać ich rozwój, aby realizowały swój potencjał i mogły korzystać z istniejących możliwości oraz cieszyć się dobrobytem.

Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Statystki w niektórych krajach są alarmujące. Osoby z autyzmem powinny mieć podstawowy dostęp do specjalistycznej diagnozy, terapii, edukacji, zatrudnienia i możliwości życia w społeczeństwie.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. 

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem.  To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem.

Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem. :)

czytaj dalej na temat: Autyzm bliżej nas

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny