Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Moja Wielkanoc 2020

Utworzono dnia 11.04.2020

Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs świąteczny pod hasłem„Moja Wielkanoc” został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy piękne i ciekawe prace wykonane za pomocą najróżniejszych technik. Nie było to łatwe zadanie, ale jak widać na zdjęciach wszystkie prace są wyjątkowe i bardzo pomysłowe.
Autorzy wszystkich prac otrzymają gratulacje oraz nagrody, które wręczy Pani Dyrektor ŚDS w Lubartowie jak już spotkamy się na zajęciach.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za chęci i zaangażowanie! :)

Prace Uczestników do obejrzenia w galerii.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 10.04.2020

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 10 kwietnia 2020r. na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567, 568) informujemy o czasowym zawieszeniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 11 do 24 kwietnia 2020r.

Kilka ważnych słów ...

Utworzono dnia 06.04.2020

Dzień dobry,
Mamy dla Was dzisiaj kilka ciepłych słów i cennych rad na nadchodzący tydzień od pani psycholog z ŚDS w Lubartowie :) Warto się z nimi zapoznać ...


"Jesteśmy pełni emocji i to dzięki nim jesteśmy w stanie przetrwać. Ból, strach, lęk, bezradność...czujesz je teraz? To naturalne reakcje człowieka, które towarzyszą nam w chwilach zagrożenia, a więc w sytuacji obecnej kiedy mamy wrażenie, że nasz świat się zatrzymał, zawalił... To ważne wyposażenie każdego z nas. To one: ból, strach bezradność dają nam szanse na uniknięcie niebezpieczeństwa. Pełnią one rolę sygnałów ostrzegawczych. ONE mobilizują nas do działania, a w aktualnej sytuacji do tego, by zostać w domu.
Wiem, że to trudne.
Wiem, że to zaburza realizację naszych planów i marzeń.
Wiem, że to bardzo duże wyzwanie, ale w tym momencie nasze, moje i Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze i zależy od nas.
Trwajmy w tym razem, wspierajmy się.
Zostańmy w domu, ale bądźmy aktywni: poczytaj książkę, pograj w planszówki, karty, zrób porządki, może zorganizuj trening kulinarny dla całej rodziny, zadzwoń do kogoś z kim od dawna nie miałeś kontaktu.
Człowiek to istota społeczna, potrzebujemy innych, by żyć. Teraz potrzeba ta nie może być w pełni realizowana. Teraz potrzebą priorytetową jest nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich więc zadbajmy o siebie i innych w nietypowy dla nas sposób...w miarę naszych możliwości zostańmy w domu. Tak niewiele, a tak wiele dzięki temu możemy osiągnąć.

Emocje towarzyszą nam każdego dnia.
O smutek nie musimy się specjalnie starać, a o radość owszem. Wymaga to wysiłku, dziś ten wysiłek jest jeszcze większy. Dziś musimy pogodzić się z rezygnacją z wielu rzeczy, z częściową utratą wolności. Jest to dobry moment na przewartościowanie naszych wartości, na reorganizację naszego systemu wartości. Nadchodzące święta niewątpliwie stanowią do tego bardzo dobrą okazję. Radość możemy odroczyć i zaplanować, zagrożenia nie. Postarajmy się w najbliższych dniach poszukać radości w naszej codzienności.
Może Wy macie jakieś pomysły?"


#zostańwdomu

czytaj dalej na temat: Kilka ważnych słów ...

Zacznij ćwiczyć w domu!

Utworzono dnia 01.04.2020

Warto kilka razy w tygodniu poświęcić czas na wykonanie kilku prostych ćwiczeń na podtrzymanie sprawności. Prezentujemy Wam ćwiczenia, które można wykonywać we własnych czterech ścianach, bez wychodzenia z pokoju - wystarczy tylko kawałek wolnej podłogi. Pomogą one rozwijać się mięśniom i pozytywnie wpłyną na wasze zdrowie i samopoczucie.

Pamiętajcie też o właściwej higienie, zdrowym odżywianiu, relaksie  i spokojnym śnie.

Zestaw ćwiczeń w galerii po rozwinięciu aktualności.

czytaj dalej na temat: Zacznij ćwiczyć w domu!

Kryzys psychiczny w czasie epidemii - kontakty

Utworzono dnia 30.03.2020

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie czekaj i dzwoń na numer 112, ale nie blokuj tej linii, jeśli szukasz konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.

Jeśli doświadczasz kryzysu psychicznego lub zauważasz go u bliskiej osoby, możesz przez całą dobę zadzwonić na bezpłatny telefon do Centrum Wsparcia prowadzonego przez Fundację ITAKA. Pod numerem 800 70 2222 przez całą dobę dyżurują specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy.

Dzieci i młodzież Fundacja ITAKA zaprasza do korzystania do kontaktu pod numerem 800 080 222 czynnego przez całą dobę. Mogą z niego skorzystać także rodzice, opiekunowie lub pedagodzy, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak pomóc dziecku.

Przez całą dobę działa telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: 116 111.

Wojska Obrony Terytorialnej na polecenie ministra obrony narodowej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT.

Antydepresyjny telefon zaufania tel. 22 484 88 01 czynny w poniedziałki i czwartki od godz. 17 do 20

Telefon dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne) ...

czytaj dalej na temat: Kryzys psychiczny w czasie epidemii - kontakty

Konkurs wielkanocny 2020

Utworzono dnia 30.03.2020

UCZESTNICY ŚDS W LUBARTOWIE !!!

Serdecznie zapraszamy WAS do udziału w konkursie wielkanocnym pod hasłem "Moja Wielkanoc", który w tym roku odbędzie się online.

Konkurs będzie polegał na wykonaniu kartki świątecznej, pisanki, palmy, stroika, innych ozdób wielkanocnych lub przygotowaniu życzeń świątecznych - do wyboru.

Następnie trzeba będzie sfotografować swoją pracę lub napisać życzenia i przesłać na adres mailowy: sds.lubartow@wp.pl lub poprzez komunikator Messenger na portalu społecznościowym Facebook.

Liczą się przede wszystkim chęci i pomysłowość. Prace przyjmujemy do 10 kwietnia.Czekają ciekawe nagrody, które wręczymy jak już się spotkamy.

#zostańwdomu i dołącz do konkursu online!

Informacja

Utworzono dnia 28.03.2020

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

Na mocy powyższego rozporządzenia przewodniczący składu orzekającego będzie mógł sporządzić ocenę stanu zdrowia osoby orzekanej bez przeprowadzenia bezpośredniego badania, jeśli uzna dokumentację medyczną dołączoną do wniosku o wydanie orzeczenia za wystarczającą.
Wprowadzone zmiany pozwolą usprawnić pracę zespołów orzekających i zapewnić ciągłość w wydawaniu orzeczeń.


Zadania wykonywane przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lubartowie w zakresie:
1. Postępowań w sprawie wydania orzeczenia o niepełnosprawności / o stopniu niepełnosprawności /o wskazaniach do ulg i uprawnień;
2. Wydawania legitymacji dokumentujących niepełnosprawność / stopień niepełnosprawności;
3. Wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek;
4. Przyjmowania skarg i wniosków;
5. Wydawania zaświadczeń o podstawie zaliczenia do stopnia niepełnosprawności.

realizowane są z wyłączeniem bezpośredniej obsługi interesantów.

Interesanci mogą kontaktować się z organem:
1. korespondencyjnie na adres: 21-100 Lubartów, ul. 3 Maja 16
2. e-mailowo na adres: zespol.powiat@op.pl
3. telefonicznie: (81) 854-68-23;

http://zespol.poradnialubartow.pl/…

czytaj dalej na temat: Informacja

Rusz głową!

Utworzono dnia 27.03.2020

Dla każdego coś miłego!

Proponujemy Wam  intelektualne SPA online bo nasz umysł - tak jak ciało - potrzebuje zabiegów i ćwiczeń.

Podsyłamy kilka linków do stron internetowych zawierających mnóstwo gier, quizów, łamigłówek, krzyżówek, ćwiczeń edukacyjnych i rozrywkowych, itp.,  które pomagają się rozluźnić, poprawiają ogólne samopoczucie, a także ćwiczą sprawność umysłu.

I są idealne, gdy ma się dużo wolnego czasu od zajęć w ŚDS w Lubartowie ... także rusz głową :)

Spokojnego i dobrego weekendu:)

A w następnym tygodniu mamy dla Was kilka niespodzianek ... będzie konkurs z nagrodami, coś ciekawego dla oka i miłego dla ucha....szczegóły wkrótce. Bądźcie czujni!:)

Polecamy:

https://www.kurnik.pl/?fbclid=IwAR3OdPztKbQSLXjXKGGmUuKFFTrsq9ZjPUsVAyohCYDIA_mxoUNunrHoinQ

https://krzyzowki.imasz.net/

https://globalquiz.org/pl/

https://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=

https://www.ortograf.pl/dyktanda

https://dyktanda.pl/dyktanda.html

https://dyktanda.online/app/

czytaj dalej na temat: Rusz głową!

Pomagamy sobie wzajemnie.

Utworzono dnia 27.03.2020

Chcemy Was poinformować, że istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia naszego psychologa.

Dyżur telefoniczny pani psycholog dla uczestników ŚDS w Lubartowie oraz ich rodziców i opiekunów pod nr tel.: 737 283 120 , od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00. do 14.00.


PS Nasz dotychczasowy kontakt telefoniczny i online z zespołem wspierająco - aktywizującym pozostaje bez zmian.

czytaj dalej na temat: Pomagamy sobie wzajemnie.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 26.03.2020

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 24 marca 2020r.na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374) informujemy o czasowym zawieszeniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 26 marca do 10 kwietnia 2020r.     

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny