Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Życzenia noworoczne 2021

Utworzono dnia 31.12.2020

Na Nadchodzący Rok życzymy wszystkim dużo zdrowia, spokoju i pogody ducha oraz życzliwości i wsparcia od bliskich.

Ale Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Życzymy więc także dużo optymizmu i wiary       w dobre jutro.

Niech Rok 2021 niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie i spełnienie marzeń, wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych oraz miłość zarówno od ludzi, jak i do ludzi.

Aby każdego dnia znajdowały się powody do uśmiechu, a jeśli pojawią się trudności - aby zawsze znalazły się sposoby na ich pokonanie.

Niech każdy dzień będzie ciekawy, pomyślny, pełny wyzwań, przyjemnych chwil i wielu okazji           do radości.

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2021!

czytaj dalej na temat: Życzenia noworoczne 2021

Boże Narodzenie 2020

Utworzono dnia 24.12.2020
"Chwała na wysokości..
A pokój na ziemi ..."
 
W wigilijny wieczór ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Niech przez cały rok nie braknie miłości!
 

 
[Grafika. 1 kolorowa fotografia przedstawiająca kartkę świąteczną z życzeniami:
" Wesołych Świąt. A w Święta niech rozbrzmiewa kolęda z dźwiękiem dzwonów melodyjnych wraz z opłatkiem wigilijnym.
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia upływających w atmosferze pełnej miłości i radości
życzą Dyrektor, Pracownicy i Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie."]

 

czytaj dalej na temat: Boże Narodzenie 2020

Ogłoszenie

Utworzono dnia 23.12.2020
Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie informuje, że 24 grudnia 2020r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę - 26 grudnia 2020r.
W związku z powyższym placówka tego dnia będzie zamknięta.

 

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Prezenty od serca

Utworzono dnia 23.12.2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy złożyli sobie życzenia oraz otrzymali opłatek dla swoich bliskich i przygotowane specjalnie dla nich paczki świąteczne - dekoracje świąteczne, stroiki, owoce, pierniki i inne wypieki. Jak co roku szczere życzenia i dzielenie się symbolicznymi podarunkami tworzą świąteczny klimat nadchodzących świąt. Takie upominki to także doskonały sposób na podziękowanie innym oraz miły gest, który podkreśli wyjątkowość okresu Bożego Narodzenia.

Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. Nieważne, czy jesteśmy bogaci, czy biedni. Zawsze można czymś się podzielić. Niekoniecznie musi to być materialny przedmiot. Pamiętajmy, że najlepszy prezent to czas poświęcony drugiej osobie!

Jak składać życzenia z klasą?

Utworzono dnia 17.12.2020

Święta za pasem, Nowy rok już tuż, tuż, z tej okazji warto przypomnieć sobie jak należy składać życzenia.

Składanie życzeń w naszym społeczeństwie mogłoby wydawać się sprawą banalną, o której nie warto nawet wspominać. Przecież każdy wie, jak składa się życzenia. Ale czy na pewno? 

Najważniejsza jest pamięć o bliskich i włożenie pracy w wymyślenie oryginalnych i specjalnie dla nich skierowanych życzeń.

Osoby, które przyjmują osobiste życzenia z pewnością doceniają szczególną pamięć i poświęcenie czasu na ich osobę. W obecnych czasach, takie zachowanie jest wiele warte. Docenią to w szczególności osoby, które mają dość bezdusznych wierszyków i wysyłanych gotowych życzeń smsem lub mailem.

Warto pamiętać, że wszystko co mówimy osobom podczas składania życzeń powinno być szczere, ale równocześnie utrzymane w miłej i świątecznej atmosferze. Pamiętaj także, aby zawsze składać życzenia z uśmiechem.

Najładniejszą formą jest poświęcenie chwili na osobistą rozmowę i szczery uścisk – to bardzo ważne jeżeli jest okazja do bezpośredniego spotkania. Jednakże, jeśli nie mamy możliwości do spotkania, a zależy nam na ładnej formie złożenia życzeń świątecznych – warto przemyśleć napisanie i wysłanie specjalnej kartki (oby nie z gotowym tekstem). Taka forma ma także swój specyficzny urok - można do niej wracać i stanowi miłą pamiątkę.

Złożenie szczerych i pięknych życzeń wymaga przemyślenia i znajomości drugiej osoby – trzeba wiedzieć czego dana osoba sobie by życzyła i na czym jej zależy. Należy także unikać banałów – to się nie sprawdzi. Życzenia mają sens, gdy są przede wszystkim szczere i osobiste. Ładna kartka ze starannym pismem, daje drugiej osobie do zrozumienia, że szczerze się o niej myślało - poświęciło czas na znalezienie odpowiedniej kartki, jej ładne, odręczne wypełnienie i nadanie pocztą. Taka rzecz może sprawić komuś więcej radości niż niejeden prezent. Składanie życzeń to piękna okazja, aby okazać wdzięczność i docenić drugiego człowieka. Pamiętajcie o tym bo czas składania życzeń coraz bliżej ...

Coraz bliżej święta ...

Utworzono dnia 09.12.2020

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Cudowny klimat uzyskany dzięki śpiewanym kolędom, migającym kolorowym lampkom i zapachowi świątecznych potraw sprawia, że od razu robi się cieplej na sercu. To przede wszystkim czas, który spędzamy z najbliższymi: rodziną i przyjaciółmi. Święta Bożego Narodzenia przeżywamy duchowo i dbamy o to, by zachować wyjątkową atmosferę tych chwil.


W ŚDS w Lubartowie wspólnie przygotowujemy się do świąt - ubieramy choinkę, tworzymy własne dekoracje świąteczne, ozdabiamy nasz dom, dekorujemy pierniki ... i najważniejsze - wykonujemy to razem i cieszymy się z tego. Pamiętamy co naprawdę tworzy nastrojową świąteczną atmosferę...my sami, nasi bliscy, czas spędzony z rodziną i osobami dla nas ważnymi, nasze emocje ... spokój, miłość, radość ...

czytaj dalej na temat: Coraz bliżej święta ...

Piernikowy zawrót głowy w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 09.12.2020

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w ŚDS w Lubartowie odbywa się wspólne dekorowanie własnoręcznie wcześniej przygotowanych i upieczonych pierników z wykorzystaniem m.in. lukrów, barwników oraz kolorowych pisaków.

Przepis na nasze pierniki poniżej:

Składniki: 
 
3/4 kostki masła
1 szklanka miodu
1 szklanka cukru
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 szklanki mąki
1 łyżka kakao
2 łyżeczki przyprawy do piernika
1 jajko
 
Sposób przygotowania:
 
Masło, miód i cukier rozpuścić, a następnie wystudzić. Pozostałe składniki zagnieść z wystudzoną masą i dobrze schłodzić. Schłodzone ciasto rozwałkować na ok.0,5 cm i wykrawać foremką różne kształty. Piec w temperaturze 180 stopni przez 15-20 minut.
 

Smacznego!

czytaj dalej na temat: Piernikowy zawrót głowy w ŚDS w Lubartowie.

Rozstrzygnięcie konkursu jesiennego 2020

Utworzono dnia 02.12.2020

Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs jesienny pod hasłem „Nazłociło się liści ... " został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy piękne prace wykonane na podstawie obserwacji otaczającej przyrody( rośliny, zwierzęta, własne podwórko, ogród, pole, łąka, las) i zmian w niej zachodzących wraz z przyjściem jesieni – jej kolory i dary.

Nie było to łatwe zadanie, ale jak widać na zdjęciach prace są wyjątkowe i bardzo pomysłowe - każdy wybrał inną formę. Gratulujemy Beacie, Kasi, Marcie, Magdzie, Natalii, Ewelinie, Damianowi, Jankowi, Marcinowi, Piotrkowi G. i Piotrkowi K.

Dziękujemy wszystkim za chęci i zaangażowanie!

Prace Uczestników do obejrzenia w galerii.

Ogłoszenie.

Utworzono dnia 30.11.2020

Informujemy, że od 1 grudnia 2020 ( wtorek) wznawiamy swoją działalność w tradycyjnej stacjonarnej  formie i otwieramy placówkę dla uczestników ŚDS w Lubartowie. Świadczenie usług w domu zarówno w zakresie organizacji pracy, jak i w zakresie prowadzenia zajęć z uczestnikami będzie odbywać się z bezwzględnym zachowaniem wzmożonego reżimu sanitarnego oraz zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowego Inspektora Sanitarnego z dnia 22.10.2020 r.

Jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie w trakcie zawieszenia zajęć terapeutycznych?

Utworzono dnia 30.11.2020

Podczas przedłużających się ograniczeń i izolacji zrozumiałe jest, że odczuwacie stres i przygnębienie. Z rozmów wiemy, że najbardziej doskwiera Wam brak kontaktów ,,twarzą w twarz” z kolegami oraz niemożność przyjazdów do ośrodka. Dla niektórych trudność stanowi celowe zorganizowanie dnia. Inni poświęcają zbyt dużo czasu na czynności, które nie służą zbyt dobrze zdrowiu - jak np. długie siedzenie przy komputerze. Nikt nie wie, jak długo taka sytuacja jeszcze potrwa. Co zrobić, aby mimo wszystko zachować zdrowie zarówno psychicznie, jak i fizycznie? Podpowiadamy. Przeczytajcie uważnie i odpowiedzcie na zamieszczone pod tekstem zadania.

Link do tekstu i pytań poniżej:

Warsztat w ramach treningu nabywania wiedzy i umiejętności zdrowego stylu życia:

http://www.sdslubartow.pl/pliki/plik/warsztat-1606732901.pdf

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny