Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Turniej warcabowy 2020

Utworzono dnia 07.02.2020

6 lutego 2020 r. w świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się towarzyski turniej warcabowy. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło 14 uczestników z 2 placówek.  Gracze z naszego domu mogli spróbować swoich sił i umiejętności podczas rywalizacji z zawodnikami ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach.

Przed turniejem odbywały się treningi gry w warcaby przed ostatecznymi rozgrywkami, które zmotywowały graczy do większego wysiłku. Partie odznaczały się bardzo wysokim poziomem umiejętności graczy, co skutkowało emocjonującym finałem. Gra była wyrównana i bardzo zacięta. Wszyscy angażowali się w swoje pojedynki i byli zmotywowani do walki. Nie brakowało także bardzo dobrej zabawy, pozytywnych emocji i pysznego poczęstunku.

Turniej zakończył się rozdaniem trzech nagród głównych oraz ciekawych upominków dla wszystkich graczy. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Uczestników ...

czytaj dalej na temat: Turniej warcabowy 2020

Edukacja ekologiczna czyli dobre rady na odpady w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 17.01.2020

14 stycznia 2020 w ŚDS w Lubartowie odbyły się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Uczestnicy wzięli udział w treningu segregacji odpadów pod hasłem " Dobre rady na odpady". Przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci obowiązujące od 1 lipca 2019r. oraz skutki nieprawidłowej segregacji. Rozmawiali o recyklingu i drugim życiu odpadów: papieru, szkła, plastiku i metalu. Wykonywali także ćwiczenia praktyczne polegające na wrzuceniu różnego rodzaju odpadów do odpowiednio oznakowanych  pojemników.  

Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości ekologicznej, rozwijanie postaw proekologicznych, poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz utrwalanie nawyków segregowania odpadów.

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy cząstką przyrody i aby żyć musimy nauczyć się współdziałać z wszystkimi jej elementami. Życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska naturalnego, dlatego bardzo ważna jest jego ochrona i dbanie o jego stan na co dzień.

czytaj dalej na temat: Edukacja ekologiczna czyli dobre rady na odpady w ŚDS w Lubartowie.

Życzenia noworoczne 2020

Utworzono dnia 31.12.2019

Na Nowy Rok życzymy wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń, spokoju ducha,

miłości i wsparcia od bliskich oraz wielu okazji do uśmiechu i radości.

Niech każdy dzień będzie ciekawy, pomyślny,

 pełny wyzwań i miłych chwil.


                                          SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2020!

czytaj dalej na temat: Życzenia noworoczne 2020

Boże Narodzenie 2019

Utworzono dnia 24.12.2019

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
                                                Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
                                                Dlatego, żeby sobie przebaczać ... 

                                                          Jan Twardowski

 

Radosnych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
upływających w rodzinnej atmosferze

życzą

Dyrektor, Pracownicy i Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

czytaj dalej na temat: Boże Narodzenie 2019

Spotkanie opłatkowe 2019

Utworzono dnia 20.12.2019

„Nie tylko w grudniowy wieczór, ale każdego dnia można być świadkiem

Bożego Narodzenia.

Zawsze, gdy otwierasz się na drugiego człowieka,

gdy nie wilkiem, ale bratem dla niego się stajesz,

gdy z dłoni wyrzucasz kamień, by w niej umieścić kawałek chleba,

                                               staje się cud Bożego Narodzenia".

Przedświąteczne spotkania to czas wspólnego dzielenia się radością i składania najlepszych życzeń. To również czas nadziei, spokoju i oczekiwania na coś ważnego i bliskiego sercu. 18 grudnia 2019 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie już po raz kolejny, odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem podopiecznych, kadry i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Starosta Lubartowski Ewa Zybała, Członek Zarządu Radosław Guz, Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Marzęda, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubartowie Jerzy Piekarczyk, Sekretarz Powiatu Michał Rola, Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Regionalnego Marek Zagajski, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie Jagoda Romańska oraz o. Dariusz Miastowski gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie ...

 

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe 2019

XIV Paraolimpiada i warsztaty plastyczne "Poznaj mnie - poznaj siebie"

Utworzono dnia 09.12.2019

7 grudnia 2019 r. Uczestnicy ŚDS w Lubartowie wraz z Opiekunami wzięli udział w XIV Paraolimpiadzie i Warsztatach Plastycznych pod hasłem " Poznaj mnie - poznaj siebie".

Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, która była także organizatorem tegorocznej Paraolimpiady.

W zawodach sportowych i warsztatach plastycznych udział wzięły osoby niepełnosprawne z naszego powiatu ...

czytaj dalej na temat: XIV Paraolimpiada i warsztaty plastyczne "Poznaj mnie - poznaj siebie"

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2019

Utworzono dnia 05.12.2019

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Święto obchodzone 3 grudnia,

ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku

na zakończenie Dekady Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Co roku jest to okazja do zwiększenia świadomości publicznej w zakresie korzyści płynących z integracji i aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego.

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2019

Andrzejki 2019

Utworzono dnia 05.12.2019

29 listopada 2019 r. w świetlicy ŚDS w Lubartowie Nasi Uczestnicy wraz z Opiekunami, zgodnie z coroczną tradycją, bawili się na zabawie andrzejkowej. Mogliśmy potańczyć w miłym towarzystwie przy wesołej muzyce oraz wziąć udział w andrzejkowych wróżbach. Dla pokrzepienia sił na wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Było nam bardzo miło kiedy ktoś przyniósł dla wszystkich swój własny wypiek :) Dla tych osób – wielkie brawa i podziękowania! Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor i panowała pozytywna atmosfera. Dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę:)

"Diabeł i dziewczyna" - Listopadowy Przegląd Kabaretowy w Kocku 2019

Utworzono dnia 05.12.2019

28 listopada 2019 w Domu Kultury w Kocku Uczestnicy ŚDS w Lubartowie wzięli udział w Listopadowym Przeglądzie Kabaretowym. To impreza integracyjna zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Kocku i Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku.

Występ teatralny uczestników ŚDS w Lubartowie - bajka dla dorosłych "Diabeł i dziewczyna" to kilkuminutowy satyryczny teatrzyk z narratorem, który przedstawiał prolog, epilog i morał. Istotą bajki była zaskakująca pointa-morał wygłaszany w ostatnim zdaniu przez narratora.

W Przeglądzie wystąpiły osoby niepełnosprawne z siedmiu instytucji i placówek pomocy społecznej: WTZ w Łukowie, WTZ w Ostrowie Lubelskim, WTZ w Kocku, DŚDS w Radzyniu Podlaskim, ŚDS w Lubartowie, DPS w Kocku, DPS w Ostrowie Lubelskim. Swoimi występami rozbawili publiczność niemalże do łez. Jury miało trudny orzech do zgryzienia ze względu na wysoki poziom przygotowanych scenek. Po naradzie zapadł werdykt: wyróżnienie otrzymali artyści z WTZ Łuków, III miejsce zajęli uczestnicy w Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim, II miejsce otrzymali za swój skecz uczestnicy z WTZ w Kocku,  natomiast I miejsce na podium zajęli aktorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubartowa. Po ogłoszeniu wyników wszyscy udali się na poczęstunek. Po posiłku uczestnicy bawili się w zabawę „Koło Fortuny” a później integrowali się w tańcu.

Dziękujemy organizatorom wydarzenia za zaproszenie, miłą atmosferę i  wspólnie spędzony czas.

Zajęcia plastyczne z masą solną.

Utworzono dnia 21.11.2019

Masa solna to królowa zajęć plastycznych i świetny wynalazek do przygotowania m.in. ozdób świątecznych. Można ją zrobić w kilkanaście minut bo sól, mąkę i wodę mamy w domu. Najprostsze, ale za to efektowne ozdoby możesz wyciąć przy pomocy foremek do pierniczków. Masa solna jest tania i ekologiczna. Rozwija małą motorykę i zdolności manualne. Pozwala kreatywnie spędzić czas, działa na wyobraźnię i dostarcza mnóstwa radości. Poza tym praca z masą plastyczną to dobry sposób na wspólne spędzanie czasu w doborowym towarzystwie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny