Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Stroik na stolik

Utworzono dnia 16.12.2021

Kolejny etap i efekty warsztatów świątecznych z serii: „Zrób to sam!” pod hasłem „ Coś od siebie na święta.” Proces twórczy trwa … a oto ręcznie robione stroiki świąteczne - piękne ozdoby na wigilijny stół i do domu na święta … warto zwrócić na nie uwagę.

Stroik to ozdoba, która nie tylko pięknie wygląda, ale również pachnie. Może być nie tylko dekoracją w domu, ale świetnie nada się też na prezent.

Rodzajów stroików jest mnóstwo więc można dobrać go do swoich potrzeb i upodobań.

Nasze stroiki – do obejrzenia w galerii.  

czytaj dalej na temat: Stroik na stolik

Świąteczne warsztaty plastyczne "Papierowe cuda."

Utworzono dnia 09.12.2021

Kolejny etap warsztatów świątecznych z serii: „Zrób to sam!” pod hasłem „ Coś od siebie na święta..” Dalej tworzymy dekoracje bożonarodzeniowe z różnych materiałów. Dzisiaj „Papierowe cuda” – papieroplastyka czyli wykonywanie z papieru przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Papier jest uniwersalnym i powszechnie dostępnym materiałem, dlatego jest tak często wykorzystywany w aktywności twórczej. Wyróżnia się bogactwem kolorów, faktur i grubości. Wszystkie jego rodzaje są przydatne i inspirujące. Technika modelowania papieru poprzez wycinanie, wydzieranie, wyginanie, składanie lub sklejanie rozwija m.in. sprawność manualną. Zdjęcia - w galerii.

czytaj dalej na temat: Świąteczne warsztaty plastyczne "Papierowe cuda."

Mikołajki 2021

Utworzono dnia 09.12.2021

Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście Mikołajki czyli 6 grudnia. To święto zwykle celebruje się poprzez symboliczne upominki, które mają zaakcentować uczucia, jakie żywimy do bliskich nam osób. Mikołajki to świetna okazja do pokazania bliskim, że o nich myślimy i że są dla nas ważni. Dobroć od zawsze niesie ze sobą uśmiech, a niewielkie prezenty dają wielką radość. Cieszy to nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych.

Wszystkim życzymy tego uśmiechu i radości! :)

Warsztaty "Coś od siebie na święta.."

Utworzono dnia 03.12.2021
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas przedświąteczny to dla nas wyjątkowo twórczy okres. Jest to idealna okazja by dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

W naszym domu rozpoczynamy cykl warsztatów świątecznych z serii: „Zrób to sam!” pod hasłem „ Coś od siebie na święta..” Będziemy tworzyć dekoracje bożonarodzeniowe z różnych materiałów. Dzisiaj wykorzystujemy masę solną, a przed nami papieroplastyka, stroiki, ozdoby choinkowe, upominki, kartki świąteczne oraz oczywiście pyszne i pachnące pierniki. Wszystko piękne, oryginalne i samodzielnie wykonane.

Przebieg zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty "Coś od siebie na święta.."

Andrzejki 2021

Utworzono dnia 01.12.2021

Andrzejki 2021 w stylu retro w ŚDS w Lubartowie – tańce, zabawy, muzyka, tradycyjne wróżby i przepowiednie, quiz tematyczny, upominki, pyszny poczęstunek, wspaniałe humory i pozytywna atmosfera.

Przebieg tegorocznej zabawy andrzejkowej - w naszej Galerii.  

Dziękujemy pięknie rodzicom za słodki wkład w organizację naszej imprezy czyli wyśmienite

ciasta na deser! :) ♥

                                           

czytaj dalej na temat: Andrzejki 2021

Ucha nadstawiam, słucham jak gra ... muzyka we mnie – w muzyce ja.

Utworzono dnia 01.12.2021
Zajęcia muzyczno – rytmiczne pod hasłem :”Ucha nadstawiam, słucham jak gra ... muzyka we mnie – w muzyce ja.”

Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, ale zapisywana jest na nośnikach zewnętrznych od niedawna. Na przestrzeni lat zmieniały się formaty, nośniki, techniki realizacji i odtwarzania muzyki.

W trakcie zajęć Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią nośników muzyki, sposobami zapisu i odtwarzania dźwięków oraz rodzajami nośników dźwięku, dowiedzieć się więcej o płytach souvenirach i obrazkowych pocztówkach dźwiękowych, płytach gramofonowych, kasetach i płytach kompaktowych oraz posłuchać dobrej muzyki z nośników z przeszłości oraz z tych bardziej nowoczesnych czyli np pendrive.

Była to ciekawa muzyczna podróż od początków fonografii do współczesności.

czytaj dalej na temat: Ucha nadstawiam, słucham jak gra ... muzyka we mnie – w muzyce ja.

Masa solna – czyli coś z niczego.

Utworzono dnia 01.12.2021

Warsztaty pod hasłem „Masa solna – czyli coś z niczego” to zajęcia, w których istotą jest masa plastyczna, wykonana z soli, mąki oraz wody, dająca wiele możliwości w trakcie tworzenia przeróżnych ozdób i figur. Z racji tego, że masa solna jest materiałem, który potrzebuje czasu, aby wyschnąć, warsztaty były podzielone na kilka części. Uczestnicy wykonali piękne i oryginalne ozdoby i figurki z masy solnej - zdobione serca i klucze.

Cel zajęć: rozwijanie wyobraźni, kreatywności, myślenia przestrzennego, pielęgnowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie umiejętności planowania i cierpliwości oraz usprawnianie motoryki małej i procesów poznawczych.

Efekty pracy twórczej można obejrzeć w galerii.

Pamiętamy ...

Utworzono dnia 29.10.2021
Wkrótce 1 i 2 listopada - Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych czyli dni zadumy, w których szczególnie pamięta się o zmarłych...zwyczajowo odwiedza się cmentarze, ozdabia groby wiązankami, zapale znicze i modli za zmarłych. To ważny czas, w którym warto powrócić pamięcią do wspólnie spędzonych chwil.

Uczestnicy wraz z opiekunami odwiedzili groby na Cmentarzu Parafialnym i Komunalnym w Lubartowie. Pamiętaliśmy także nie tylko o bliskich zmarłych, ale również o tych, którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Symbol pamięci – znicze – płoną również na mogiłach powstańczych, grobach żołnierzy poległych w wojnach, osób zasłużonych dla Polski i pod kapliczkami. Pięknym zwyczajem jest też zapalanie zniczy na grobach, które są opuszczone.

czytaj dalej na temat: Pamiętamy ...

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Lubartowskim".

Utworzono dnia 08.10.2021

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Lubartowskiego,

Środowisowy Dom Samopomocy w Lubartowie gorąco zachęca do wypełniania anonimowej ankiety w celu zapoznania się z Państwa opiniami i potrzebami. Wiedza, którą zostanie uzyskana od Państwa, pomoże w opracowaniu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Lubartowskim".

To naprawdę ważne. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Link do ankiety: https://www.profitest.pl/s/42992/3toINY0A?fbclid=IwAR0qoiegtYLzbDIan4OV9180CbK5K_nIldXbFDcO5rpNYm73kgXPghKtgmI

czytaj dalej na temat: Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Lubartowskim".

Dzień Chłopaka 2021

Utworzono dnia 01.10.2021

W ŚDS w Lubartowie miała miejsce sytuacja taka - obchodziliśmy Dzień Chłopaka! To dobra okazja, by podziękować naszym przyjaciołom i kolegom za to, że są przy nas, za koleżeńskie wsparcie na co dzień, troskę, cierpliwość, dobro, radość i uśmiech. Powodów, dla których składaliśmy im życzenia nie brakuje. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań za pomocną dłoń i dobre serce. Nie zabrakło oczywiście wspólnej wesołej zabawy, własnoręcznie wykonanych upominków i pysznego poczęstunku. Było super! Bo przecież tak niewiele potrzeba, żeby wywołać na czyjejś twarzy uśmiech.

W galerii przedstawiamy przebieg naszej imprezy.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny