Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Spektakl "Czterej muzykanci z Bremy" teatru lalek Tomcio w ŚDS w Lubartowie

Utworzono dnia 16.10.2018

15 października 2018 r. zawitał do nas teatr lalek "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem kukiełkowym pt. "Czterej muzykanci z Bremy" według baśni Braci Grimm.

Jest to opowieść z przesłaniem o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony ...

czytaj dalej na temat: Spektakl "Czterej muzykanci z Bremy" teatru lalek Tomcio w ŚDS w Lubartowie

Treningi warcabowe 2018

Utworzono dnia 15.10.2018

10 października 2018 odwiedzili nas wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Celem spotkania były treningi warcabowe podczas których Uczestnicy mieli okazję poćwiczyć grę w warcaby przed ostatecznymi rozgrywkami.Turniej warcabowy odbędzie się 18.10. 2018r. w ŚDS w Lubartowie ...

czytaj dalej na temat: Treningi warcabowe 2018

Wypoczynek letni 2018

Utworzono dnia 03.09.2018

28 i 29 sierpnia Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z Rodzicami i Opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białowieży i Siemianówki.

Podczas wyjazdu mieszkaliśmy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Siemianówce.

Naturalne piękno, bogactwo przyrody i niczym nie zmącony spokój - takim miejscem jest Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Bliskość otaczającej ośrodek przyrody sprawia, że wokół panuje niepowtarzalna atmosfera. Z okien ośrodka rozpościera się przepiękny widok ...

czytaj dalej na temat: Wypoczynek letni 2018

Radość przez sport 2018

Utworzono dnia 28.08.2018

24 sierpnia 2018 r. na Stadionie Miejskim w Lubartowie odbyła się kolejna edycja imprezy sportowo - rekreacyjnej o charakterze integracyjnym pod hasłem "Radość przez sport", którą zorganizowali Klub Aktywnych "ART - FIT" oraz MOSiR Lubartów.

Niewątpliwą zaletą spotkania był aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu w bardzo pozytywnej atmosferze ...

czytaj dalej na temat: Radość przez sport 2018

Przerwa wakacyjna 2018

Utworzono dnia 24.07.2018

W okresie od 30 lipca do 10 sierpnia 2018 ogłaszamy PRZERWĘ WAKACYJNĄ

w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie.

Życzymy Wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku:)

A w wolnych chwilach zapraszamy do odwiedzania Naszej strony internetowej.

Do Zobaczenia :)

Kilka słów o tym, co nam daje spacerowanie ...

Utworzono dnia 18.07.2018

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na spacer. Niby to tylko zwykłe chodzenie, ale niesie ze sobą sporo korzyści. Dla osób niepełnosprawnych spacer jest jedną z form terapii i rehabilitacji. My wychodzimy raz w tygodniu na dłuższy spacer grupowy - jeśli oczywiście pozwala nam na to pogoda. Celem naszych spacerów jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności społecznych oraz poszerzanie doświadczeń, wrażeń i spostrzeżeń w zetknięciu się z otoczeniem. Spacery i wycieczki wzbudzają ciekawość poznawczą i zapoznają uczestników z okolicą. W trakcie spacerów poznają oni właściwe wzorce zachowań. Uczą się jak należy zachować się w określonych sytuacjach społecznych.
Każdy spacer integruje społecznie i aktywizuje uczestników ...

czytaj dalej na temat: Kilka słów o tym, co nam daje spacerowanie ...

O treningu kulinarnym ... czyli wspólne gotowanie w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 13.07.2018

Chcielibyśmy przybliżyć Wam cel treningów kulinarnych prowadzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie oraz korzyści płynące z tego rodzaju zajęć.

Trening kulinarny odbywa się dwa razy w tygodniu. Wspólnie z terapeutą uczestnicy decydują się na potrawę, następnie sporządzają listę potrzebnych produktów i wybierają się na zakupy. Następnie odbywa się przyrządzanie wybranej potrawy. Cała grupa pracuje w zgranym zespole, każdy zna swoje obowiązki i świetnie się w nich realizuje. Przed podjęciem decyzji kto i za co będzie odpowiedzialny, terapeuta bierze pod uwagę możliwości i predyspozycje każdego z uczestników. Oprócz przyrządzania prostego posiłku uczestnicy zgłębiają tajniki pieczenia ciast i ciasteczek. Wypieki są dekorowane według własnego pomysłu i uznania. W trakcie treningu są przygotowywane również potrawy na imprezy okolicznościowe, odbywające się w placówce ...

czytaj dalej na temat: O treningu kulinarnym ... czyli wspólne gotowanie w ŚDS w Lubartowie.

Piknik rodzinny 2018

Utworzono dnia 19.06.2018

16 czerwca 2018 r. na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się Piknik Rodzinny dla rodziców i opiekunów uczestników ŚDS oraz dla rodzin zastępczych z powiatu lubartowskiego. Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie. Głównym celem zadania było podniesienie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych oraz ich integracja ...

czytaj dalej na temat: Piknik rodzinny 2018

Rajd rowerowy 2018

Utworzono dnia 11.06.2018

Jak co roku w okresie letnim odbył się rajd rowerowy z udziałem uczestników i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W terminie 04.06.2018. - 08.06.2018. uczestnicy rajdu wybrali się na 5-dniową wycieczkę nad Jezioro Zagłębocze, które znajduje się w woj. lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin, pomiędzy dwiema wsiami: Jagodno i Lejno.

Jezioro Zagłębocze położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie południowo-zachodniego krańca Garbu Włodawskiego, wchodzącego w skład Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej. Jezioro znajduje się  wśród kompleksów lasów sosnowych w Poleskim Obszarze Chronionego Krajobrazu, w otulinie Poleskiego Parku Krajobrazowego ...

czytaj dalej na temat: Rajd rowerowy 2018

Powiatowa Biesiada Samorządowa "Niedziela u Sanguszków" - 10.06.2018.

Utworzono dnia 04.06.2018

Starosta Lubartowski i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na Powiatową Biesiadę Samorządową "Niedziela u Sanguszków".

Impreza odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na dziedzińcu pałacu Sanguszków w Lubartowie.

Podczas imprezy o charakterze festynu rodzinnego zaprezentują swój dorobek placówki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe:

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpią przede wszystkim wychowankowie i absolwenci PMDK oraz goście z powiatowych placówek.

Tradycyjnie już swój czas na scenie będzie miała Męska Grupa Wokalna Chór-townia oraz akordeonista Karol Kozakz zespołem– absolwent pracowni muzycznej PMDK,  Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, student Instytutu Muzyki UMCS. Wielbiciele młodego rocka na pewno będą zainteresowani występem zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie oraz koncertem zespołu B6 z Lublina, na którym podziwiać będzie można umiejętności studentów kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS, w tym - absolwenta pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie – Arka Borzęckiego.

Podczas imprezy odbędą się targi promocyjne  placówek i instytucji powiatowych i jarmark rękodzieła artystycznego. Organizatorzy przygotowują także strefę zabaw i atrakcji dla dzieci: akcje plastyczne, kawiarenka pod chmurką, dmuchańce, zabawy sprawnościowe i inne.

„Niedziela u Sanguszków” rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem PMDK „Dumni z Polski”. Pod tym samym hasłem od 16.00 trwał będzie konkurs na plakat wykonany podczas imprezy. Koncert i konkurs zrealizowany zostanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”, zorganizowanej z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Program imprezy:

16.00 -  koncert „Dumni z Polski” (Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki  oraz zespoły taneczne PMDK w Lubartowie)

17.00 - etiuda teatralna „Cztery strony świata” – PMDK w Lubartowie

17.15 -18.15  koncert wychowanków PMDK i zaproszonych gości

18.15- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dumni z Polski”

18.30 koncert akordeonowy Karola Kozaka z zespołem

19.00 - koncert Męskiej Grupy Wokalnej „Chórtownia”

19.30 -koncert zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie

20.20 - koncert zespołu B 6 z  Lublina

ZAPRASZAMY! :)

 

 

czytaj dalej na temat: Powiatowa Biesiada Samorządowa "Niedziela u Sanguszków" - 10.06.2018.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny