Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Pokaz mody z recyklingu 2019

Utworzono dnia 10.07.2019

Czy recykling może być twórczy? Ależ oczywiście!

Moda z recyklingu opiera się na użyciu surowców wtórnych czyli stworzeniu kreacji z ... odpadów.

Pozwala na znajdowanie ciekawych połączeń i wykorzystywanie surowców wtórnych.

Cel jest ambitny i ważny, a tworzenie mody z recyklingu to nie tylko zabawa, ale także ciekawe, pomysłowe, kreatywne, bardzo twórcze i etyczne działanie.

To co jest najbardziej potrzebne do tworzenia tego rodzaju produktów to wyobraźnia i zdolności manualne. A pomysłów jest bardzo dużo ...

czytaj dalej na temat: Pokaz mody z recyklingu 2019

Pokaz muzyczno - taneczny grupy RYTM

Utworzono dnia 10.07.2019

W czasie Pikniku Rodzinnego grupa RYTM ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie zaprezentowała pokaz muzyczno – taneczny.

Jako pierwsze wystąpiły panie w tańcu do utworu Liz Collaway "Once Upon a December" z filmu "Anastazja". Następnie na scenie stanął solista oraz pozostali uczestnicy grupy RYTM. Wykonano dwie piosenki z gatunku folk/muzyka biesiadna. Zaprezentowane piosenki "Lipka" i "Trzej krasnale" to utwory znane i popularne. Ich tekst przekazywany z pokolenia na pokolenie był dobrze znany większości zgromadzonych gości, a ludowe i folkowe dźwięki przeplatane skocznymi rytmami porwały słuchaczy do wspólnej zabawy ...

czytaj dalej na temat: Pokaz muzyczno - taneczny grupy RYTM

Letni piknik rodzinny 2019

Utworzono dnia 05.07.2019

4 lipca 2019 r. na placu przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się Piknik Rodzinny dla rodziców i opiekunów uczestników ŚDS z powiatu lubartowskiego.

Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych LIBRA. Głównym celem imprezy było podniesienie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych oraz integracja ich rodzin ...

czytaj dalej na temat: Letni piknik rodzinny 2019

Ogłoszenie z dn. 26.06.2019r.

Utworzono dnia 26.06.2019

Ze względu na występujące upały Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wprowadza 26 czerwca 2019r. skrócony czas pracy pracowników ŚDS w Lubartowie.

W tym dniu placówka jest czynna w godzinach 8.00 - 15.00.

                                             Zarządzenie (skan dokumentu) znajduje się w załączeniu.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie z dn. 26.06.2019r.

Ogłoszenie z dnia 12.06.2019r.

Utworzono dnia 12.06.2019

Ze względu na występujące upały Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wprowadza skrócony czas pracy pracowników ŚDS w Lubartowie w okresie od 12 czerwca 2019r.  do 14 czerwca 2019r.

W tych dniach placówka jest czynna w godzinach 8.00 - 15.00.

                                             Zarządzenie (skan dokumentu) znajduje się w załączeniu.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie z dnia 12.06.2019r.

Rajd rowerowy 2019

Utworzono dnia 05.06.2019

Jak co roku odbył się rajd rowerowy z udziałem uczestników i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W terminie 28.05.2019. - 31.05.2019. uczestnicy rajdu wybrali się do „Leśnej Ryby” – Ośrodka Wypoczynkowego znajdującego się w malowniczym i pełnym uroku miejscu – Jedlanka Stara, nad brzegiem kameralnego jeziora Gumienek na terenach pojezierza łęczyńskiego w województwie lubelskim ...

czytaj dalej na temat: Rajd rowerowy 2019

XX Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 27.05.2019

22 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w XX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego do Sanktuarium Św. Stanisława w Górecku Kościelnym. Wzięliśmy udział we mszy św. oraz w pikniku integracyjnym. Zwiedziliśmy również zabytki i atrakcje turystyczne tego malowniczego miejsca na Roztoczu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wspólnego przeżywania uroczystości.

czytaj dalej na temat: XX Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej

Wesołego Alleluja!

Utworzono dnia 18.04.2019

Wielkanoc to czas spotkań z rodziną, rozmów, przemyśleń, otuchy i nadziei oraz wiary w  drugiego człowieka i w siłę Chrystusa.

Ale to również czas składania sobie życzeń...

Życzymy, aby Wielkanoc umocniła Waszą wiarę, podniosła na duchu
oraz napełniła Wasze serca miłością i nowymi pozytywnymi przeżyciami.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość..
                                                     Z ufnością patrzcie w przyszłość i uśmiechajcie się na co dzień!

                                                    Życzymy jak najwięcej chwil radosnych oraz pięknej i ciepłej wiosny!
 

czytaj dalej na temat: Wesołego Alleluja!

Spotkanie Wielkanocne 17.04.2019.

Utworzono dnia 17.04.2019

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie, personel oraz zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu. W uroczystości uczestniczyli Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie Pan Tomasz Marzęda, Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego Pan Radosław Guz, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Jagoda Romańska, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z zakresu pieczy zastępczej Pani Justyna Jaroszyńska oraz gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie o. Dariusz Miastowski, który zadbał o oprawę duchową wydarzenia oraz zainicjował wspólną modlitwę.

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie Pani Anna Kuszner powitała przybyłych gości i złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Następnie głos zabrała Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała, która podkreśliła ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas ponieważ w tym czasie wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Złożyła także zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i wiary. Nie zabrakło również pokarmów, które symbolizują dostatek życia.  Świątecznego charakteru spotkaniu nadało dodatkowo odczytanie wierszy przez uczestników ŚDS w Lubartowie. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Wielkanocne 17.04.2019.

O szczęściu...

Utworzono dnia 09.04.2019

8 kwietnia 2019 r. po raz kolejny nasz Dom odwiedził Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali nam spektakl pt. „Bajka o szczęściu”, którego tematem była przyjaźń i jej wartość w życiu człowieka.
Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, czy też drobiazgi, które rzekomo poprawią nam humor. Zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny