Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Ogłoszenie

Utworzono dnia 26.10.2020

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 23 października 2020r. na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych informujemy o czasowym zawieszeniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 26.10.2020r. do 30.10.2020r.

Ważne informacje.

Utworzono dnia 16.10.2020
Ministerstwo Zdrowia i NFZ przypomina o konieczności zachowaniu bezpieczeństwa epidemiologicznego i zasadach odbywania kwarantanny.
Od kilku miesięcy funkcjonujemy w trudnym czasie epidemii koronawirusa.
Pamiętajmy! Warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.
 
 
czytaj dalej na temat: Ważne informacje.

Zajęcia muzyczno - rytmiczne 2020

Utworzono dnia 11.09.2020

Wybierając (bezpieczną pod względem sanitarnym) przestrzeń terapeutyczną do zajęć grupowych  warto pomyśleć o wyjściu poza mury ośrodka.

Zajęcia terapeutyczne prowadzone w plenerze, poza pracownią czy gabinetem mają wartość wynikającą z zarówno z samego kontaktu z szeroko rozumianą przyrodą,  jak również aktywizują ruchowo. Pomagają wzmacniać funkcje poznawcze oraz poprawiają nastrój.

Takie rozwiązanie bardzo korzystnie wpływa na sferę emocjonalną,  wyzwala pozytywne emocje. Ukierunkowana aktywność na świeżym powietrzu odpręża.

Poniżej zdjęcia z wybranych plenerowych zajęć muzyczno – rytmicznych.

Miejsce -  teren zielony przed naszym ośrodkiem.

Cele zajęć – usprawnianie percepcji wzrokowo- słuchowej, usprawnianie ręki, rozwijanie zdolności chwytnych, bogacenie zmysłu dotyku.

Polecamy takie aktywności!

Informacja

Utworzono dnia 10.08.2020

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie informuje,

że 14 sierpnia 2020r. ( piątek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto

przypadające w sobotę  - 15 sierpnia 2020r.

W związku z powyższym placówka tego dnia będzie zamknięta.

czytaj dalej na temat: Informacja

Organizacja usług indywidualnego transportu „door-to-door” w Powiecie Lubartowskim.

Utworzono dnia 17.07.2020

Powiat Lubartowski informuje o rozpoczęciu prac nad diagnozą potrzeb mieszkańców naszego Powiatu w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej, która umożliwi opracowanie koncepcji organizacji usług transportowych dla osób potrzebujących wsparcia w tym zakresie.

Pierwszym krokiem jest anonimowa ankieta, kierowana do osób starszych, chorych i mających problem w samodzielnym przemieszczaniu się. Państwa odpowiedzi pomogą zdefiniować problemy mieszkańców Powiatu w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej oraz stanowić będą podstawę do opracowania diagnozy potrzeb.

Pozyskane z ankiety informacje będą podstawą aplikowania o wsparcie na uruchomienie nowej jakości usług transportowych w Powiecie Lubartowskim dla osób niepełnosprawnych, starszych, chorych, mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się (np. poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych czy słabowidzących), szczególnie na obszarach wiejskich, w których dostęp do placówek zdrowia czy placówek edukacyjnych, kulturalnych, a nawet do zakładów pracy na otwartym rynku jest utrudniony.

Weź udział w badaniu ankietowym!

Link do ankiety

czytaj dalej na temat: Organizacja usług indywidualnego transportu „door-to-door” w Powiecie Lubartowskim.

Podziękowania

Utworzono dnia 26.05.2020

W związku ze wznowieniem działalności otrzymaliśmy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie środki ochrony indywidualnej. Dziękujemy serdecznie za przekazane dla ŚDS w Lubartowie płyny do dezynfekcji, maseczki i przyłbice. Dziękujemy również Panu Radosławowi Guzowi – Członkowi Zarządu Powiatu w Lubartowie za podarowanie naszej placówce 75 sztuk kolorowych maseczek wielokrotnego użytku. Dziękujemy : )

Dzień Matki 2020

Utworzono dnia 26.05.2020

26 maja - Dzień Matki - jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Tego dnia powinniśmy pokazać swoim Mamom, że bardzo je kochamy, a także podziękować za troskę, miłość i opiekę. Aby wyrazić swoją wdzięczność postarajmy się o odpowiedni prezent. Oczywiście może to być tradycyjnie kwiatek i czekoladki, coś praktycznego lub inny wybrany ze sklepowych półek drobiazg, ale na pewno o wiele bardziej każdą Mamę ucieszy, wykonany własnoręcznie niepowtarzalny upominek. Unikalne kwiaty dla Mam, które powstały na naszych zajęciach plastycznych do obejrzenia w galerii.

Gratulacje!

Utworzono dnia 26.05.2020

25 maja 2020r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień przez panią dyrektor dla uczestników ŚDS w Lubartowie w związku z konkursem świątecznym "Moja Wielkanoc" i konkursem plastycznym "Wiosna w moich oczach".
Na konkursy wpłynęło wiele prac - każda inna, wyjątkowa bo własna, ciekawa i piękna.
Efekty pracy zdalnej i wywiązywanie się ze swoich zadań przez uczestników zostały ocenione pozytywnie i także nagrodzone upominkami.
Wszystkim uczestnikiem jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dekoracje roślinne

Utworzono dnia 26.05.2020

Wiosna to wspaniały czas świeżej zieleni, sadzenia i przesadzania roślin, budzenia ich do życia i pielęgnowania. Możemy być wtedy pomysłowymi ogrodnikami, pomagać naszym domownikom w ogródkach, dbać o rośliny i dekorować nasze balkony, tarasy i parapety.
Mamy dla Was propozycję: spróbujcie stworzyć własny ogródek w doniczce, słoiku lub puszce. Zróbcie kwietnik w ciekawych, starych przedmiotach, które pewnie wyrzucilibyście, a tu mogą okazać się przydatne - uśmiecha się do Was recykling.
Posadźcie swoje rośliny w ozdobny sposób. Będzie to fajna i kreatywna zabawa. Wasz własny ogródek lub las będzie ładną dekoracją okna, biurka czy komody.
Może być też ciekawym prezentem dla bliskiej osoby. Zachęcamy do działania.
Sposób wykonania oraz nasze propozycje i podpowiedzi zamieszczamy w galerii zdjęciowej. Dodatkowo na jednym ze zdjęć przypominamy leśny savoir - vivre czyli zasady poprawnego zachowania w lesie, który nie mieści się w słoiku.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny