Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

Informacja dla uczestników ŚDS w Lubartowie i ich opiekunów

Utworzono dnia 07.11.2020
Czcionka:

Informujemy o kontynuacji naboru wniosków o wsparcie w ramach programu pomocowego PFRON. Jest on skierowany do osób, które z powodu epidemii i zawieszenia działalności placówek zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną, utraciły możliwość korzystania z prowadzonych przez nie zajęć. Wsparcie jest oferowane w ramach Modułu III programu „ Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Wnioski o dofinasowanie w ramach Modułu III mogą być składane przez osoby niepełnosprawne do Realizatorów programu (samorządów powiatowych) do dnia 16 listopada 2020 r.

Wsparcie polega na przekazywaniu miesięcznego świadczenia w stałej wysokości 500 zł przez okres maksymalnie 5 miesięcy, licząc od marca 2020 (dotychczas nie mógł być dłuższy niż 3 miesiące).

Aby je otrzymać, należy wypełnić wniosek, w którym należy wskazać konkretny ośrodek (w naszym przypadku: Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie, ul. Lubelska 119, 21-100 Lubartów), którego działalność została zawieszona w związku z zagrożeniem epidemicznym, uniemożliwiając podopiecznym korzystanie z usług placówki.

Wnioski można składać do 16 listopada 2020 r. przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl – na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  lub pocztą tradycyjną - wysyłając wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, ul. Szaniawskiego 64, 21-100 Lubartów.

W imieniu osób  ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowicie z wnioskiem mogą wystąpić opiekunowie prawni tych osób. Wsparcie mogą również uzyskać osoby, których niepełnosprawność potwierdzona została orzeczeniem  wydanym przez lekarza orzecznika ZUS.

W przypadku pozytywnej decyzji jednostki samorządu powiatowego, wypłata świadczenia następuje na rachunek bankowy wskazany we wniosku, nie później niż w ciągu 10 dni roboczych od daty podjęcia decyzji.

W przypadku  niejasności, problemów z dostępem do formularza wniosku lub trudności  z wypełnieniem wniosku  prosimy o kontakt telefoniczny z p. Ewą  lub  p. Dorotą.

Rekomendujemy składanie wniosków poprzez System Obsługi Wsparcia.

Ważne!

Pamiętajcie, że zmodyfikowany został wzór formularza wniosku o dofinansowanie ze środków programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”– Moduł III. Od dnia 3 listopada 2020 roku wnioski w ramach Modułu III mogą być składane w SOW już na nowych formularzach.

Aktualne informacje o programie oraz wzory formularzy dostępne są na stronie internetowej Funduszu pod linkiem :

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-lub-sytuacji-kryzysowych-wywolanych-chorobami-zakaznymi/pfron-wydluza-terminy-na-skladanie-wnioskow-i-realizacje-programu-pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-lub-sytuacji-kryzysowych-wywolanych-chorobami-zakaznymi-w-module-iii/

Możliwość złożenia wniosku w systemie SOW mają również osoby, które nie posiadają profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie.

Dzięki SOW możliwe jest załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu na każdym jej etapie:

  • wypełnienie i złożenie wniosku,
  • dokonanie ewentualnych uzupełnień,
  • uzyskanie informacji o przyznaniu dofinansowania.

Korzystając z bezpłatnego systemu SOW, można złożyć elektroniczny wniosek przez Internet również w dzień wolny od pracy, przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, nawet jeśli urząd pracuje tylko zdalnie.

Dane placówki:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie
ul. Lubelska 119
21-100 Lubartów
tel.: 81 854 25 83
e-mail: sds.lubartow@wp.pl

Przydatne linki:

SYSTEM OBSŁUGI WSPARCIA:

https://sow.pfron.org.pl/logowanie

INFORMACJE:

http://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/pfron-kontynuuje-wsparcie-oferowane-w-ramach-modulu-iii-programu-pomoc-osobom-niepelnosprawnym/?fbclid=IwAR3cUapmpehEQtC7_Cx8AmetHihMh7cbGfSGYY9h9M0p2AKN9T9rYpMKpOY

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny