Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

Pokaz mody z recyklingu 2019

Utworzono dnia 10.07.2019
Czcionka:

Czy recykling może być twórczy? Ależ oczywiście!

Moda z recyklingu opiera się na użyciu surowców wtórnych czyli stworzeniu kreacji z ... odpadów.

Pozwala na znajdowanie ciekawych połączeń i wykorzystywanie surowców wtórnych.

Cel jest ambitny i ważny, a tworzenie mody z recyklingu to nie tylko zabawa, ale także ciekawe, pomysłowe, kreatywne, bardzo twórcze i etyczne działanie. To co jest najbardziej potrzebne do tworzenia tego rodzaju produktów to wyobraźnia i zdolności manualne. A pomysłów jest bardzo dużo!

Pomysłodawcy i wykonawcy naszego pokazu twierdzą, że chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na problem recyklingu, pokazać jego skalę, edukować innych i zainspirować widzów pokazu do zmian w stylu własnego życia.

Uczestnicy ŚDS zaprezentowali podczas letniego pikniku rodzinnego wyjątkowe stylizacje damskie i męskie z recyklingu czyli stworzone z surowców wtórnych. Uczestnicy i terapeuci przygotowali prezentację odzieży nie na co dzień, ale kolekcję wieczorową i elegancką, co stanowiło większe wyzwanie. Był to nietypowy pokaz i prawdziwa rewia mody ekologicznej!

Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać suknie, sukienki, spódnice, tuniki damskie, kamizelki damskie i męskie, peleryny, nakrycia głowy oraz akcesoria i dodatki np torebki, rękawiczki damskie, krawaty, okulary i biżuterię damską.

Koniecznie należy podkreślić czas poświęcony przez naszych Uczestników oraz wysiłek wszystkich włożony w realizację całego pokazu. To była naprawdę ciężka praca – i fizyczna, i umysłowa.

Niewątpliwie przyniosła ona same korzyści. Głównym celem wspólnej pracy nad projektami i pokazem była, oprócz oczywiście pięknego widowiska, terapia i integracja społeczna.

Na uwagę i pochwałę zasługuje także postawa naszych modelek i modeli w trakcie przygotowań do występu i podczas pokazu na letnim pikniku rodzinnym – wielkie chęci, ogromne zaangażowanie, pewność siebie i pokonanie stresu związanego z wyjściem na scenę, piękne zaprezentowanie kreacji, a dodatkiem do całości był niezbędny, naturalny i prawdziwy uśmiech.

Stwierdzamy, że był to celująco zdany egzamin z zakresu umiejętności społecznych i interpersonalnych, a zamierzone cele zostały zrealizowane w całości.

Pokaz mody 2019

Utworzono dnia 10.07.2019, 21:43

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny