Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Quiz muzyczny pod hasłem "Jaka to melodia?"

Utworzono dnia 07.10.2023

8 września w naszej świetlicy 2023r. odbył się quiz muzyczny pod hasłem "Jaka to melodia?" w formie zajęć grupowych o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym z nagrodami.

Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością utworów muzycznych i świetnie bawili się w trakcie teleturnieju.

Lubimy takie połączenia nauki i zabawy!

Fotorelacja z zajęć - w galerii..

czytaj dalej na temat: Quiz muzyczny pod hasłem "Jaka to melodia?"

Z serii: Zrób to sam - nasze prace.

Utworzono dnia 07.10.2023

Zajęcia z serii: "Zrób to sam' należą do naszych ulubionych.

Są ciekawe i kreatywne. Rozwijają zdolności manualne i koncentrację.

Prace staramy się wykonać samodzielnie. Potrzebna jest tu nasza pomysłowość, wprawa, precyzja, cierpliwość i motywacja. Praca twórcza nie należy do najłatwiejszych. Jednak przynosi wiele pozytywnych emocji. Powstają naprawdę wyjątkowe prace, my dajemy z siebie wszystko i mamy z tego ogromną satysfakcję!

Efekty zajęć grupowych w świetlicy i pracowni stolarsko-mechanicznej w ŚDS w Lubartowie - w galerii.

czytaj dalej na temat: Z serii: Zrób to sam - nasze prace.

Jesienne grillowanie w DPS dla Dorosłych w Jadwinowie.

Utworzono dnia 07.10.2023

6 września 2023r. mieliśmy przyjemność gościć na Jesiennym grillowaniu w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Jadwinowie.

Gospodarze przygotowali ciekawy występ artystyczny oraz zaprosili wszystkich na pyszny poczęstunek. Poza tym wspónie bawiliśmy się na zabawie tanecznej. Sprzyjała pogoda, dobre humory i pozytywna atmosfera.

Dziękujemy za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i wspólną zabawę!

Fotorelacja ze spotkania - w galerii..

czytaj dalej na temat: Jesienne grillowanie w DPS dla Dorosłych w Jadwinowie.

Wypoczynek letni 28-30.08.2023 Zakroczym i Warszawa.

Utworzono dnia 02.09.2023

Wycieczek ciąg dalszy..! W terminie od 28 do 30 sierpnia 2023. r. w ramach wypoczynku letniego odbył się integracyjny wyjazd grupowy uczestników, rodziców i opiekunów z ŚDS w Lubartowie oraz grupy podopiecznych i opiekuna z DPS w Ostrowie Lubelskim do Zakroczymia i Warszawy.

Zwiedzaliśmy Park i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Podziwialiśmy tam piękne wnętrza pałacu wilanowskiego, zespół pałacowo - ogrodowy oraz niespotykaną roślinność parku krajobrazowego i rezerwatu przyrody. Poza tym wybraliśmy się także do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie. Poznaliśmy interesujące gatunki zwierząt. ZOO w Warszawie to wielka, zielona wyspa w środku miasta, miejsce pełne ciekawych przygód. Tu można przyjść po wiedzę, wypocząć pośród pięknej przyrody i obserwować wspaniałe zwierzęta. Misja ZOO oparta jest na 5 filarach: Hodowli, Edukacji, Nauce, Rehabilitacji i Rekreacji. Wizyta w ogrodzie zoologicznym to wspaniała atrakcja dla wszystkich i ciekawy sposób spędzenia czasu na łonie przyrody i w towarzystwie zwierzaków z ZOO.

Mieliśmy przyjemność mieszkać w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości im. Ojca Benignusa Jana Sosnowskiego Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu. Dziękujemy bardzo za miłe i ciepłe przyjęcie naszej grupy. 

Kolejna wyprawa upłynęła nam w pozytywnej atmosferze. Jesteśmy bogatsi o nowe doznania i wspomnienia. Był to zarówno wyjazd wypoczynkowy, jak i edukacyjny.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie oraz ciekawie i przyjemnie spędzony czas.

Fotorelacja z wyjazdu – w Galerii. Miłego oglądania..! 

czytaj dalej na temat: Wypoczynek letni 28-30.08.2023 Zakroczym i Warszawa.

Kazimierz Dolny - Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych.

Utworzono dnia 25.08.2023

Lato w pełni więc korzystamy! 18 sierpnia 2023. r. w ramach wypoczynku letniego odbył się wyjazd grupowy uczestników, rodziców i opiekunów do Kazimierza Dolnego. Zwiedzaliśmy Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych. Podziwialiśmy tam unikalne kolekcje pięknych róż oraz miniatury zamków, pałaców oraz obiektów sakralnych związanych z najważniejszymi osobami i miejscami dla naszej historii. Jest to wyjątkowe miejsce relaksu, ciszy i spokoju. Poza tym wybraliśmy się także na rejs statkiem po Wiśle oraz spacer po Rynku w Kazimierzu.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam  prawdziwie letnia upalna pogoda, a wszystkim dopisywały bardzo dobre humory. Kolejna wyprawa upłynęła nam w pozytywnej atmosferze. Jesteśmy bogatsi o nowe doznania i wspomnienia. Był to zarówno wyjazd wypoczynkowy, jak i edukacyjny.

Dziękujemy wszystkim za  wspólnie oraz ciekawie i przyjemnie spędzony czas.

Fotorelacja z wyjazdu – w Galerii. Miłego oglądania ..

czytaj dalej na temat: Kazimierz Dolny - Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych.

Przerwa wakacyjna 2023

Utworzono dnia 18.07.2023

Informujemy o PRZERWIE WAKACYJNEJ od 24 lipca do 4 sierpnia 2023 r.

dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

Zajęcia zostaną wznowione od 7 sierpnia 2023 r.

                                                         

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku:)

                                    A w wolnych chwilach zapraszamy do odwiedzania Naszej strony internetowej.

                                                                                                         Do zobaczenia :)

czytaj dalej na temat: Przerwa wakacyjna 2023

21.07.2023. Letnia zabawa taneczna pod hasłem " Niebo na wyciągnięcie rąk."

Utworzono dnia 21.07.2023

Taniec niesie radość oraz usprawnia ciało i umysł!

A w połączeniu z latem i muzyką taneczną jest to nawet ogromna radość, atrakcyjna dawka  ruchu, doborowe towarzystwo i jedna z aktywniejszych form spędzania czasu wolnego. To naturalny sposób na rozładowanie energii i wytworzenie endorfin czyli hormonów szczęścia. Podczas tańca redukujemy stres, a to wpływa na poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Przy zredukowanym poziomie stresu mózg lepiej pracuje. Taniec jest dla niego formą medytacji, stymulacja i treningu pamięci (rozwija ją podobnie jak rozwiązywanie krzyżówek).

Taniec obniża ciśnienie krwi, usprawnia krążenie i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca i chorób krążeniowych. Pobudza mechanizmy obronne i jest idealny, jeśli chodzi o zwiększenie odporności – szczególnie, jeśli jest to energiczny rodzaj tańca.

Dzięki tańczeniu wolniej się starzejemy bo organizm jest lepiej dotleniony.

W trakcie swobodnego tańczenia relaksujemy napięcia mięśniowe. Pogłębiamy świadomość i kontrolę własnego ciała, poprawiamy kondycję, równowagę i koordynację ruchów oraz zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych upadków.

Taniec pomaga także wyrażać emocje, które trudno nam ubrać w słowa, a to sprawia, że staje się on często terapią dla ducha. Dzięki niemu pozbywamy się negatywnych myśli, dajemy upust trapiącym nas problemom. Wpływa to pozytywnie na samoakceptację, wzmacnia pewność siebie i zwiększa poczucie własnej wartości. Taniec sam w sobie nie wyleczy żadnego poważnego zaburzenia, ale jako wsparcie fachowej terapii może się sprawdzić znakomicie. Tańczenie przynosi więc wiele korzyści. Rozwija pozytywne zachowania społeczne i pomaga w nawiązywaniu kontaktów z innymi.

Zachęcamy wszystkich do czerpania przyjemności z tańca oraz aktywnego i wspólnego spędzania czasu.

Przebieg zabawy tanecznej i piękne dekoracje tematyczne - w galerii ..

czytaj dalej na temat: 21.07.2023. Letnia zabawa taneczna pod hasłem " Niebo na wyciągnięcie rąk."

Z serii " Zrób to sam 2023"– letnie dekoracje i trening kulinarny.

Utworzono dnia 20.07.2023

Na ostatnich zajęciach dużo pracowaliśmy w zespole. Tym razem wykonywaliśmy letnie dekoracje na imprezę okolicznościową. Efektem treningu kulinarnego było jedno z naszych ulubionych letnich dań - lekkie, zdrowe, kolorowe i smaczne leczo z cukinią. Współpracowaliśmy i kreatywnie podeszliśmy do wykorzystania różnych materiałów do stworzenia ozdób na zajęciach manualnych na świetlicy oraz aktywnie przygotowywaliśmy danie obiadowe dla wszystkich w trakcie pracy grupowej w pracowni kulinarnej. Pracując razem, tworzymy pozytywną atmosferę podczas zajęć. Wspólne wykonywanie zadań to również wzajemne wsparcie w trudnościach, umiejętność słuchania siebie nawzajem, określenie wspólnych celów, dzielenie się zadaniami i odpowiedzialnością za ich realizację, wzajemne motywowanie się, a także uczenie się od siebie i wymiana uwag na temat wykonywanego zadania. Dobra współpraca to taka, która pozwala wspólnymi siłami pokonywać kolejne przeszkody. A poza tym my lubimy pracować razem bo w grupie jest fajnie!

Przebieg i efekty wspólnej pracy - w galerii ..

czytaj dalej na temat: Z serii " Zrób to sam 2023"– letnie dekoracje i trening kulinarny.

Modelarstwo, prace stolarskie i warsztaty plastyczne 2023.

Utworzono dnia 14.07.2023
Proces tworzenia trwa!
W trakcie warsztatów artystycznych, zajęć z zakresu modelarstwa i stolarstwa oraz treningów umiejętności spędzania czasu wolnego powstają piękne prace.
Dokładność, cierpliwość,kreatywność i chęci do aktywnego działania - to cechy, które przydają się nam na co dzień i które systematycznie rozwijamy podczas różnorodnych zajęć terapeutycznych, m.in.: sklejamy modele oraz realizujemy kolejne nowe pomysły na prace z drewna, które mogą być świetną i oryginalną dekoracją do domu. A efektem ostatnich barwnych i pełnych uroku warsztatów artystycznych były prace plastyczne w postaci letnich motyli, kolorowych wiatraków i delikatnych latawców.
Przebieg zajęć i prace do obejrzenia w galerii ..
czytaj dalej na temat: Modelarstwo, prace stolarskie i warsztaty plastyczne 2023.

Gra Petanka czyli kula hula w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 14.07.2023

Drużyna z ŚDS w Lubartowie próbuje ostatnio swoich sił w grze sportowej o nazwie petanka. Pétanque to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Jest grą z rodziny gier kulowych. Rozgrywka toczy się pomiędzy dwiema drużynami lub dwiema osobami. Grać w kule można prawie na każdym terenie. W grze rekreacyjnej boiskiem może być każdy płaski teren o utwardzonej nawierzchni: ubita ziemia lub żwir, wiejska uliczka, podwórze, niewybetonowany skwer, alejka w parku. Do gry używa się kul stalowych o określonych parametrach i małej drewnianej kulki. Petanka należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie. Jest także coraz bardziej popularna w Polsce.

To gra, która łączy ludzi i wprowadza pozytywną atmosferę.

Emocje, sportowa rywalizacja, zabawa, doborowe towarzystwo i świetny sposób na zajęcia oraz na czas wolny czyli w tzw bule po prostu warto grać!

Fotorelacja z gry - w galerii..

czytaj dalej na temat: Gra Petanka czyli kula hula w ŚDS w Lubartowie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny