Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 31:

Gimnastyka grupowa 2017

Utworzono dnia 12.12.2017

Ruch to zdrowie - ruch to życie!
Ruch, sport, gimnastyka, aktywność fizyczna – nazwij to jak chcesz. Ważny jest wspólny mianownik – zdrowie. Kiedy ćwiczymy, nie tylko spalamy kalorie i stajemy się szczuplejsi, ale przede wszystkim poprawiamy kondycję, pomagamy naszemu sercu, wzmacniamy odporność organizmu, świetnie rozładowujemy stres. A zatem... do dzieła!

Trening funkcji poznawczych

Utworzono dnia 05.12.2017

23 listopada 2017 r. kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wzięła udział w szkoleniu skoncentrowanym na doskonaleniu metod pracy.

Temat szkolenia: "Trening funkcji poznawczych".

W trakcie szkolenia pracownicy zapoznali się z podstawowymi celami i założeniami tego typu treningu, warunkami jego efektywności jako formy terapii zajęciowej, konstrukcją scenariusza, doborem ćwiczeń, długością przerw oraz ćwiczonych modalności. Jednym z tematów szkolenia była także diagnoza i ewaluacja procesu treningowego oraz narzędzia neuropsychologiczne służące do pomiaru sprawności poznawczej.  Istotne było także podkreślenie znaczenia trybu życia dla funkcjonowania poznawczego człowieka - różnorodność stymulacji, spędzanie wolnego czasu, rola stosunków społecznych, dieta i aktywizacja ruchowa jako elementy wspierające zdrowie układu nerwowego każdego z nas.

Andrzejki 2017

Utworzono dnia 04.12.2017

23 listopada 2017 r. w świetlicy ŚDS w Lubartowie Nasi Uczestnicy wraz z Opiekunami jak co roku bawili się na zabawie andrzejkowej. Mogliśmy potańczyć w miłym towarzystwie przy wesołej muzyce oraz wziąć udział w andrzejkowych wróżbach. Dla pokrzepienia sił na wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Było nam bardzo miło, gdy ktoś przyniósł dla wszystkich swój własny wypiek :) Dla tych osób – wielkie brawa i podziękowania! Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor i panowała pozytywna atmosfera. Dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę:)

czytaj dalej na temat: Andrzejki 2017

Zajęcia relaksacyjne dla ciała i umysłu w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 29.11.2017

Jak powszechnie wiadomo relaksacja przynosi wielką ulgę. Powoduje, że cieszysz się stanem odprężenia. Możesz w nim być tak długo, jak zechcesz, tak długo, jak potrzebuje tego twoje ciało i umysł. Po zajęciach relaksacyjnych czujemy się wypoczęci, odprężeni, zadowoleni, gotowi do dalszych działań. Ale to dotyczy relaksacji przeprowadzanej rano lub w dzień. Po wieczornej spokojnie zaśniemy, a rano obudzimy się wypoczęci, radośni i pełni sił.

Relaksacja zmniejsza także nerwowość, redukuje stres, poprawia pracę serca, zmniejsza nadciśnienie, rozwija procesy myślenia, wzmacnia zaufanie do siebie i poczucia bezpieczeństwa oraz poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Niewątpliwie wielu osobom w ćwiczeniach relaksacyjnych może pomóc muzyka relaksacyjna. Uspokajająca muzyka wytwarza bardziej sprzyjające środowisko do relaksacji.

Czy pamiętasz, jak nagle pojawiło się rozwiązanie problemu, który dręczył cię przez długi czas? Stało się to, gdy przestałaś o nim myśleć. Dlaczego tak się dzieje, że nagle rozumiemy coś, czego nie pojmowaliśmy tak długo? To proste. Mózg zna rozwiązanie wielu kłopotów, ale jest obciążony martwieniem się o różne codzienne sprawy i nie starcza mu sił, aby znaleźć odpowiedź. Gdy jednak uwolnimy go od bieżących trosk, uruchomimy drzemiący w nim potencjał. I do tego właśnie służy nam relaksacja.

Pamiętajmy, że odprężone i zrelaksowane ciało to także odprężony i zrelaksowany umysł.

Dlatego starajmy się jak najczęściej znaleźć czas na odrobinę relaksu.

XIII Spotkania ze Sztuką "Kolekcje" 2017 w PMDK w Lubartowie

Utworzono dnia 29.11.2017

28 listopada wybraliśmy się na wystawę XIII Spotkań ze Sztuką "Kolekcje" 2017 w Galerii Międzyziemie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

Na tegorocznych "Kolekcjach" swoje prace wystawili znakomici artyści - malarze, rzeźbiarze i fotograficy - związani z naszym regionem:  br. Bogdan Augustyniak, Marcin Bronisz, br. Piotr Dolezol, Izabella Dybała, Rafał Eret, Joanna Gielecka, Małgorzata, Gorzelewska-Namiota, Katarzyna Kamianowska, Marek Kwasek, Iwona Malinowska, Edyta Weremczuk, Agnieszka Wójtowicz i młody talent - Agnieszka Wróbel.

Wszystkie prace spotkały się z dużym zainteresowaniem Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

Dziękujemy Organizatorom wystawy za możliwość jej obejrzenia.:)

Dzień Pracownika Socjalnego 2017

Utworzono dnia 21.11.2017

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w naszym kraju 21 listopada.

Jest on wielkim świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Jest także formą wyróżnienia oraz sposobem promowania zawodu pracownika socjalnego. Przecież pracownik socjalny jest osobą która daje wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi.

Pracownik socjalny to człowiek z licencją na pomaganie. Jest niezbędny w każdym społeczeństwie, a jego obowiązkiem jest dbanie o słabszych. Niesie pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji - materialnej, psychicznej czy emocjonalnej. Dokonuje analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń. Pracownik socjalny zapewnia swoim podopiecznym podstawowe warunki do życia: organizuje im pomoc finansową, rzeczową, a także psychologiczną. Jego praca jest trudna i stresująca oraz wymaga - oprócz wysokich kwalifikacji - zdolności zrozumienia innych, empatii, wrażliwości, tolerancji, wyrozumiałości i życzliwości dla innych.

Dzień Pracownika Socjalnego jest okazją do krótkiej refleksji  nad sensem i celem własnej pracy, nad tym co człowiek uczynił, zmienił, ulepszył w życiu swych podopiecznych, a przez to i w swoim, czy wszystkie działania były słuszne i wystarczające, czy nie należało lepiej..., wnikliwiej...

Z okazji tegorocznego święta Starosta Lubartowski Fryderyk Puła, Wicestarosta Lubartowski Kazimierz Sysiak i Członek Zarządu Radosław Guz odwiedzili pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W trakcie spotkania Starosta Lubartowski  podziękował  wszystkim za codzienną pracę i trud oraz profesjonalne zaangażowanie w służbę na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia i pomocy w rozwiązywaniu trudnych problemów życia codziennego oraz przekazał dyplomy dla pracowników .

Dziękujemy za wyrazy uznania za pracę całego zespołu na rzecz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

Remontów ciąg dalszy ...

Utworzono dnia 20.11.2017

Realizacja zadania polegającego na dobudowaniu szybu windy do budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wiązała się z wykonaniem nowoczesnego systemu oddymiania. Zamontowano klapę oddymiającą, czujniki dymu i system sygnalizacji akustycznej. Zwiększono ilość punktów oświetlenia awaryjnego.
Wyremontowano także pracownię na piętrze. Remont polegał na odnowieniu ścian, wstawieniu nowych drzwi i zamontowaniu nowoczesnych lamp oświetleniowych.
Dzięki tym pracom został podniesiony standard budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.
Przedstawiamy fotorelację z przebiegu prac budowlanych.

Przystosowanie budynku ŚDS w Lubartowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo

Utworzono dnia 15.11.2017

Rok 2017 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie był pełny wyzwań, zmian i wytężonej pracy. Dzięki pozyskanym środkom finansowym mogliśmy przeprowadzić prace inwestycyjne mające na celu poprawę funkcjonalności budynku ŚDS w Lubartowie. Priorytetowym przedsięwzięciem była rozbudowa budynku ŚDS, polegająca na dobudowaniu szybu windy wraz z jej montażem oraz dobudowaniu korytarza prowadzącego z istniejącej klatki schodowej do wejścia windy.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Powiatu Lubartowskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa.

Realizacja projektu w znaczący sposób przyczyniła się do wzrostu jakości świadczonych usług. Zainstalowanie windy dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych umożliwia uczestnikom mającym problemy z poruszaniem się na swobodne i samodzielne przemieszczanie się między kondygnacjami oraz korzystanie z zajęć w pracowniach usytuowanych na piętrze. Likwidacja barier architektonicznych stanowi ważny element w zakresie podnoszenia standardów świadczonych usług dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W galerii przedstawiamy foto relację z przebiegu prac budowlanych.

Zapraszamy do współpracy - rodziny zastępcze.

Utworzono dnia 08.11.2017

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, jako organizator pieczy zastępczej w powiecie lubartowskim, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych.

W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem w tym zakresie staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób zamieszkujących na terenie powiatu lubartowskiego z prośbą o współpracę.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza  do współpracy małżeństwa i osoby samotnie gospodarujące z powiatu lubartowskiego, które zechciałyby zostać rodzicami zastępczymi dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych.

Poszukujemy osób, które mogłyby zapewnić dzieciom opiekę i wychowanie, akceptację, szacunek i dobre traktowanie, warunki do rozwoju i nauki oraz troskę i zainteresowanie.

PCPR w Lubartowie zapewnia specjalistyczne szkolenie, pokrycie kosztów utrzymania dziecka, wszechstronną pomoc i wsparcie dla rodzin zastępczych oraz opiekę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Zasady współpracy oraz szczegółowe wymagania dotyczące kandydatów i funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej określa Ustawa z dn. 09.06.2011r.

Wszelkie informacje na www.pcprlubartow.pl w zakładce „Piecza zastępcza – kandydaci na rodziny zastępcze” oraz zapraszamy do siedziby PCPR Lubartów przy ul. Szaniawskiego 64, 21-100 Lubartów, tel.: 81 854 33 29.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy do współpracy - rodziny zastępcze.

Czas zadumy i refleksji ...

Utworzono dnia 31.10.2017

Wszystkich Świętych to święto obchodzone 1 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego. Jest to dzień wolny od pracy, gdzie wiele osób odwiedza cmentarze, aby zatrzymać się przy grobach swoich bliskich, zapalić znicz, zostawić kwiaty oraz wspomnieć wspólnie spędzone chwile ...

czytaj dalej na temat: Czas zadumy i refleksji ...

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny