Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 32:

Przystosowanie budynku ŚDS w Lubartowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo

Utworzono dnia 15.11.2017

Rok 2017 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie był pełny wyzwań, zmian i wytężonej pracy. Dzięki pozyskanym środkom finansowym mogliśmy przeprowadzić prace inwestycyjne mające na celu poprawę funkcjonalności budynku ŚDS w Lubartowie. Priorytetowym przedsięwzięciem była rozbudowa budynku ŚDS, polegająca na dobudowaniu szybu windy wraz z jej montażem oraz dobudowaniu korytarza prowadzącego z istniejącej klatki schodowej do wejścia windy.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Powiatu Lubartowskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa.

Realizacja projektu w znaczący sposób przyczyniła się do wzrostu jakości świadczonych usług. Zainstalowanie windy dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych umożliwia uczestnikom mającym problemy z poruszaniem się na swobodne i samodzielne przemieszczanie się między kondygnacjami oraz korzystanie z zajęć w pracowniach usytuowanych na piętrze. Likwidacja barier architektonicznych stanowi ważny element w zakresie podnoszenia standardów świadczonych usług dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

W galerii przedstawiamy foto relację z przebiegu prac budowlanych.

Zapraszamy do współpracy - rodziny zastępcze.

Utworzono dnia 08.11.2017

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, jako organizator pieczy zastępczej w powiecie lubartowskim, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych.

W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem w tym zakresie staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób zamieszkujących na terenie powiatu lubartowskiego z prośbą o współpracę.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza  do współpracy małżeństwa i osoby samotnie gospodarujące z powiatu lubartowskiego, które zechciałyby zostać rodzicami zastępczymi dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych.

Poszukujemy osób, które mogłyby zapewnić dzieciom opiekę i wychowanie, akceptację, szacunek i dobre traktowanie, warunki do rozwoju i nauki oraz troskę i zainteresowanie.

PCPR w Lubartowie zapewnia specjalistyczne szkolenie, pokrycie kosztów utrzymania dziecka, wszechstronną pomoc i wsparcie dla rodzin zastępczych oraz opiekę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Zasady współpracy oraz szczegółowe wymagania dotyczące kandydatów i funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej określa Ustawa z dn. 09.06.2011r.

Wszelkie informacje na www.pcprlubartow.pl w zakładce „Piecza zastępcza – kandydaci na rodziny zastępcze” oraz zapraszamy do siedziby PCPR Lubartów przy ul. Szaniawskiego 64, 21-100 Lubartów, tel.: 81 854 33 29.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy do współpracy - rodziny zastępcze.

Czas zadumy i refleksji ...

Utworzono dnia 31.10.2017

Wszystkich Świętych to święto obchodzone 1 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego. Jest to dzień wolny od pracy, gdzie wiele osób odwiedza cmentarze, aby zatrzymać się przy grobach swoich bliskich, zapalić znicz, zostawić kwiaty oraz wspomnieć wspólnie spędzone chwile ...

czytaj dalej na temat: Czas zadumy i refleksji ...

Zmiana czasu 2017

Utworzono dnia 27.10.2017

Gotowi na zmianę czasu?

Pamiętajcie, że zmiana czasu z letniego na zimowy w nocy z 28 na 29 października czyli już w ten weekend.
Z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 3.00 na 2.00. czyli godzinę do tyłu.
Oznacza to, że w najbliższy weekend cieszyć się będziemy dodatkową godziną snu. Pamiętajcie, że elektroniczne gadżety najczęściej ustawiają prawidłowy czas same.
Lepiej się jednak przygotować bo zmiana czasu będzie miała wpływ nie tylko na sen, ale również działanie banków czy podróżowanie PKP ...

 

czytaj dalej na temat: Zmiana czasu 2017

Paraolimpiada 2017

Utworzono dnia 23.10.2017

21 października 2017 r. Nasi Uczestnicy wraz z Opiekunami wzięli udział w XII Paraolimpiadzie i Warsztatach Plastycznych.

Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, która była także organizatorem tegorocznej Paraolimpiady ...

czytaj dalej na temat: Paraolimpiada 2017

Turniej warcabowy 2017

Utworzono dnia 19.10.2017

17 października 2017r. w świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie odbył się towarzyski turniej warcabowy. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło 30 uczestników z 6 placówek.  Gracze z naszego domu mogli spróbować swoich sił i umiejętności podczas rywalizacji z zawodnikami z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Pro-educatio" w Ostrowie Lubelskim, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kocku, Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Domu Pomocy Społecznej im. M. Rataja w Kocku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach ...

czytaj dalej na temat: Turniej warcabowy 2017

Treningi warcabowe 2017

Utworzono dnia 14.10.2017

9 i 13 października 2017 odwiedzili nas wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Celem spotkania były treningi warcabowe podczas których Uczestnicy mieli okazję poćwiczyć grę w warcaby przed ostatecznymi rozgrywkami. Turniej warcabowy odbędzie się w ŚDS w Lubartowie w najbliższy wtorek - 17.10.2017...

czytaj dalej na temat: Treningi warcabowe 2017

Światowy dzień zdrowia psychicznego

Utworzono dnia 10.10.2017

Przypominamy, że 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

"Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka"

Tak zdrowie psychiczne definiuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Warto zwrócić uwagę, ze zdrowie psychiczne nie jest jednoznaczne z brakiem choroby psychicznej. W życiu każdego człowieka przychodzą trudniejsze momenty kiedy jest “ciężko na duchu”. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na gorszy samopoczucie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na m.in takie objawy jak obniżony nastrój, długotrwały smutek, zmęczenie, lęk. Są to nieuniknione stany, jednakże dobrze jest nie lekceważyć ich, gdyż utrzymujące się dłużej tego typu objawy mogą prowadzić do rozwinięcia się chorób psychicznych.

Hasło na dzisiaj to:

"Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł." :)

Dobrego i pogodnego dnia

Nasza recepta na jesień

Utworzono dnia 04.10.2017

W czasie jesieni możemy odczuwać większą senność, zmęczenie, nerwowość , głównie z powodu coraz krótszych i szarych dni, przejmującego chłodu i często padającego deszczu. Zdarzają się nam więc napady melancholii i smutku, nie wspominając już o grypach, katarach, czy zapaleniach gardła. Wiosną lub latem problemy nigdy nie wydają się aż tak przytłaczające jak właśnie jesienią.

Pocieszający jest jednak fakt, że stosując kilka zasad jesień da się przeżyć w miarę bezboleśnie. Da się bo sprawdziliśmy na sobie. Mamy na to swoje sposoby. Przygotowaliśmy także kilka prostych recept na poprawę także Waszego nastroju. Wybierz spośród nich coś dla siebie!

Oto one:


1.Aromatyczna mała czarna - bo nic tak nie budzi jak łyk aromatycznej kawy o poranku.

2.Objęcia Morfeusza - sen jest ważny dla zdrowego funkcjonowania organizmu bez względu na porę roku. Szczególnie jesienią nie możemy więc go zaniedbać.

3.Wyginaj śmiało ciało - nie jest tajemnicą, że wszelkie ćwiczenia sprawiają, że nasz mózg produkuje więcej endorfin, które to wpływają na nasz nastrój.

4.Ubieraj się na cebulkę - ciepłe ubranie w jesienną słotę jest szalenie ważne. Pamiętaj też, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę (ok. 40 procent), dlatego też od razu zainwestuj w kolorową czapkę.

5.Graj w zielone - czyli pij zieloną herbatę lub napar z melisy.

6.Gorąca kąpiel lub prysznic - świetnie rozgrzewa i przegania chłód

7. Słodka tabliczka - czekolada kusicielka - szybko poprawia humor, koi nerwy i pobudza do działania

8. Więcej światła - specjaliści zgodnie twierdzą, że jesienny spadek nastroju wynika przede wszystkim z niedoboru światła słonecznego.

9. Spotykaj się z ludźmi i spędzaj czas ze zwierzętami - nic tak nie poprawia nastroju jak wspólny czas np długi spacer w gronie przyjaciół i ukochanych czworonogów

10. Zaplanuj wieczór z dobrą książką lub filmem - na pewno oderwiesz się skutecznie od szarej rzeczywistości.


Życzymy Wam ciepłych i wesołych jesiennych dni

Wypoczynek letni - Augustów i Ełk 2017

Utworzono dnia 16.09.2017

W tym roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z Rodzicami i Opiekunami wybrali się na Mazury. W terminie od 6 do 8 września odwiedzilismy Augustów i Ełk ...

czytaj dalej na temat: Wypoczynek letni - Augustów i Ełk 2017

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny