Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Życzenia świąteczne 2022

Utworzono dnia 23.12.2022
Jacy jesteśmy w tym dniu do siebie podobni,
przychylamy sobie opłatek nieba.
I z pierwszą gwiazdą, która raz w roku
wschodzi wszystkim jednocześnie,
łamiemy się Słowem, które Było Na Początku Wszystkiego.
czytaj dalej na temat: Życzenia świąteczne 2022

Przerwa świąteczna 2022

Utworzono dnia 22.12.2022

W terminie od 23 grudnia do 30 grudnia 2022r. ogłaszamy

przerwę świąteczną od zajęć terapeutycznych dla uczestników

Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.   

Zajęcia zostaną wznowione 2 stycznia 2023 r.

Życzymy radosnego świętowania i spokojnego odpoczynku

czytaj dalej na temat: Przerwa świąteczna 2022

Spotkanie opłatkowe 2022

Utworzono dnia 22.12.2022

Przedświąteczne spotkania to czas wspólnego dzielenia się radością i składania najlepszych życzeń. To również czas nadziei, spokoju i oczekiwania na coś ważnego i bliskiego sercu.

21 grudnia 2022 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników i pracowników placówki.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według Św. Łukasza przez brata Rafała z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie oraz wspólnej wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia. Pani Anna Kuszner - Dyrektor ŚDS w Lubartowie oraz pan Jerzy Piekarczyk - Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubartowie złożyli wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Potem na stole pojawiły się wigilijne potrawy przygotowane w ramach treningu kulinarnego przez uczestników placówki. Spotkanie nabrało także wyjątkowego charakteru dzięki krótkiej uroczystości świątecznej, śpiewie kolęd, życzeniom i dekoracjom bożonarodzeniowym. Wspólna wigilia to dla nas zawsze ważny moment w ciągu roku.

Bo święta najpiękniejsze są właśnie wtedy kiedy możemy je dzielić z najbliższymi oraz spędzić ten czas na wyciszeniu i pozwolić dojść do głosu myślom, refleksjom, które w innych sytuacjach nie mają szans wybrzmieć.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej Wigilii i przyczynili się do przygotowania Naszego spotkania.

Fotorelacja  ze spotkania - w galerii.

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe 2022

Ale choinka!

Utworzono dnia 19.12.2022

Jakie miłe to spotkanie, choinko zielona! Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki. Jest ona chrześcijańskim symbolem drzewa rajskiego. Przez swoją zieleń zachowywaną nawet w zimie jest symbolem Chrystusa jako „drzewa życia”. Tradycyjnie ubieramy choinkę tuż przed wigilią i przystrajamy różnego rodzaju ozdobami. Umieszczamy pod nią prezenty dla naszych najbliższych. Jednak nie to, co jest pod choinką, jest najważniejsze, a to kto jest wokół niej ...

Fotorelacja - w galerii.

 

 

czytaj dalej na temat: Ale choinka!

Kolejny sportowy dzień z KS Workout.

Utworzono dnia 16.12.2022
I kolejna duża dawka pozytywnych emocji. Tym razem w klubie KS Workout przy ul. Słowackiego 43 w Lubartowie.
Wzięliśmy udział w treningu sportowym, który specjalnie dla nas przygotował trener prowadzący i zawodnik KS Workout - pan Marcin Urban "Dziadek".
Na początek rozgrzewka, po niej ćwiczenia rozwijające ogólne sprawności ruchowe, ćwiczenia koordynacji całego ciała i stymulujące motorykę dużą, ćwiczenia ruchowe i zręcznościowe z wykorzystaniem piłki oraz trening z elementami samoobrony.
A na koniec zasłużony odpoczynek oraz dawka energii w postaci pysznych drożdżówek i pączków oraz zdrowej wody dzięki uprzejmości firmy Auto – Service Jublewscy, która wspiera Klub Sportowy Workout oraz jego zawodników. Dziękujemy Wam bardzo za wzmacniający poczęstunek po wysiłku fizycznym.
Po raz kolejny dziękujemy bardzo także panu Marcinowi za ciekawy trening, poświęcony czas i wielkie chęci pracy z nami, bardzo dobrą współpracę i pozytywną energię.
Czekamy z niecierpliwością i mamy nadzieję na kolejne treningi w Nowym Roku.
A trenerom i zawodnikom KS Workout życzymy dużo zdrowia, spokoju i radości na zbliżające się święta i Rok 2023.
 
#KlubSportowyWorkout
#AutoServiceJublewscy
#wzdrowymcielezdrowyduch #sporttozdrowie #dbamozdrowie #treningisportowe #aktywnośćruchowa #kondycjafizyczna #jestemaktywny #trenujębolubię #przyjemnezpożytecznym
 
Fotorelacja ze spotkania – w galerii.
czytaj dalej na temat: Kolejny sportowy dzień z KS Workout.

Znajdź czas na puzzle.

Utworzono dnia 15.12.2022
Po treningu umiejętności spędzania czasu wolnego zrobiliśmy krótkie podsumowanie korzyści płynących z układania puzzli.
To zajęcie wpływa pozytywnie na koncentrację, pamięć wzrokową, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną. Pozwala nam wyciszyć się, zrelaksować i zapomnieć o otaczających nas problemach. Pobudza kreatywność i ciekawość poznawczą. Uczy planowania własnych działań i daje satysfakcję z samodzielnie wykonanego zadania. Wzmacnia wiarę w siebie i swoje możliwości. W trakcie układania puzzli pracują nasze obie półkule mózgu, co powoduje sprawniejsze procesy myślowe, dlatego też gorąco zachęcamy do tej formy rozrywki. Puzzle to zawsze dobry pomysł na ciekawe i wartościowe spędzenie czasu wolnego.
Fotorelacja z zajęć - w galerii.
czytaj dalej na temat: Znajdź czas na puzzle.

Z serii "Zrób to sam" - Warsztaty stroikowe w ŚDS w Lubartowie.

Utworzono dnia 14.12.2022

Święta to radość tworzenia i radość dzielenia się z innymi. To piękne czyny podyktowane odruchem serca i ludzką dobrocią. Dając czujemy więź i wspólnotę z innymi. Tworzenie i dawanie powoduje, że jesteśmy potrzebni, pożyteczni, skuteczni i wartościowi. Sprawia, że czujemy własną siłę i sprawczość oraz dodaje pewności siebie i co najważniejsze – ogromnie cieszy!

Uczestnicy w trakcie warsztatów artystycznych wykonali przepiękne i wyjątkowe kompozycje świąteczne, którymi mogą obdarować swoich bliskich. Własnoręcznie przygotowane stroiki będą zdobić ich domy przez całe święta.

Przebieg i efekty zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Z serii "Zrób to sam" - Warsztaty stroikowe w ŚDS w Lubartowie.

P jak pierniki czyli tradycyjne wypieki idealne na święta.

Utworzono dnia 13.12.2022

Piernik to nic innego jak ciasto o słodko-pikantnym smaku, o długiej trwałości, wypiekane z mąki pszennej i żytniej, do której dodaje się rozpuszczony, gorący miód, masło i mleko. Z rozwałkowanego ciasta o głębokim, brązowym kolorze wykrawane są różnorodne kształty, które kojarzą się ze świętami. Świąteczny piernik o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie. Okres przedświąteczny nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Jak co roku postanowiliśmy trochę tego świątecznego zapachu wnieść do naszego domu. Przygotowaliśmy ciasto na pierniki i wykonaliśmy czynności takie jak wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia i na koniec dekorowanie upieczonych pierników. Te zajęcia wymagają czasu, skupienia uwagi, precyzji, kreatywności i artystycznego zmysłu. Choć nie są to warunki konieczne, które trzeba spełniać, aby ze wspólnego dekorowania pierników mieć wiele satysfakcji i dobrej zabawy. Równie ważne są chęci i serce włożone we wspólną pracę.

Przebieg i efekty naszych pysznych i pachnących zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: P jak pierniki czyli tradycyjne wypieki idealne na święta.

Mikołajki 2022

Utworzono dnia 06.12.2022
6 grudnia 2022 – dzisiaj Mikołajki.
Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozdaje innym prezenty. Według różnych wersji zamieszkuje Laponię wraz z grupą elfów.
W naszym domu dzisiaj taki był! I to z najlepszym pomocnikiem! I z prezentami dla każdego! Święty Mikołaj to nasz wielki przyjaciel, który odwiedza Nas co roku. A każda okazja jest dobra, aby podarować komuś swój czas, uśmiech i drobny upominek od serca. Dziękujemy bardzo za miły grudniowy dzień!

Fotorelacja - w galerii.

czytaj dalej na temat: Mikołajki 2022

Warsztaty plastyczne pod hasłem " Dekorujemy dom na święta."

Utworzono dnia 05.12.2022

Czas kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia wypełniony jest przygotowaniami: porządkami, gotowaniem, pieczeniem ciast i pierniczków, wspólnym ubieraniem choinki, a także dekorowaniem domu. I właśnie po to, by w domach naszych uczestników zagościła świąteczna atmosfera kolejny raz zorganizowaliśmy plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe. Celem warsztatów było także rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej.

Czas przedświąteczny to dla fanów tworzenia dekoracji wyjątkowo twórczy okres. Jest to idealna okazja by dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele. Pięknie prezentującą się dekoracją są stroiki i ozdobione szyszki, które można oszronić sztucznym śniegiem lub w całości pomalować za pomocą sprayu. Podczas warsztatów uczestnicy stworzyli wyjątkowe ozdoby, które będą się dumnie prezentować i pięknie ozdabiać wnętrza ich domów.

Takie własnoręcznie wykonane dekoracje są bardzo popularne i cenione, ze względu na wartość, także sentymentalną, jaką ze sobą niosą. Świadomość włożonej pracy i poświęconego czasu sprawia, że ręcznie robione ozdoby wywierają na nas większe wrażenie, niż gotowe dekoracje, które możemy kupić w sklepie.

Tworzenie ozdób świątecznych jest również świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. To właśnie przygotowania i wykonywanie ozdób pozwalają nam poczuć świąteczna niezwykłą atmosferę. Wspólne tworzenie dekoracji generuje wspomnienia, które przypominamy sobie później z przyjemnością. Jak widać biorąc udział w takich warsztatach nie tylko rozwijamy swoją koncentrację, cierpliwość, wyobraźnię i zdolności manualne, ale przede wszystkim czujemy wyjątkową atmosferę świąt.

Fotorelacja z przebiegu zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne pod hasłem " Dekorujemy dom na święta."

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny