Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Pożegnanie lata - Firlej 2022

Utworzono dnia 12.09.2022

Pożegnanie lata nad jeziorem Firlej - gry, spacery, marsz Nordic Walking i obiad na świeżym powietrzu - aktywnie korzystamy z ostatnich dni lata.

Fotorelacja z wyjazdu grupowego - w galerii.

Spacery i rowery.

Utworzono dnia 09.09.2022

Czas wakacji za nami. Aż trudno uwierzyć, że to już wrzesień… a my korzystamy ze słonecznej pogody i chodzimy na spacery oraz jeździmy na wycieczki rowerowe.

Nasz ostatni wyjazd to rajd rowerowy nad zalew w Pałecznicy.

Fotorelacja z wydarzeń - w galerii.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii oraz zajęcia muzyczno - rytmiczne.

Utworzono dnia 02.09.2022

Tematem ostatnich zajęć było ,,Tkanie pajęczej sieci''. W trakcie zabawy uczestnicy rozwijając i zwijając kolorowe kłębki wełny stworzyli włóczkową pajęczynę. W trakcie ćwiczeń manipulacyjnych słuchali muzyki instrumentalnej. Relaksujący nastrój kompozycji podziałał na wydłużenie czasu koncentracji uwagi. Celem zajęć było wyrabianie umiejętności łączenia ruchu z muzyką i współdziała z partnerem, wyrabianie sprawności motorycznej, stymulacja zmysłów - dotyku, wzroku, słuchu.

Na innych zajęciach do przeprowadzenia ćwiczeń w zakresie stymulacji wzrokowej i dotykowej posłużyły nam jaskrawożółte pompony oraz piłka plażowa z kolorowym nadrukiem. Wykorzystanie materiałów o zróżnicowanej strukturze miało na celu wzbogacenie wiedzy o otaczającym świecie w zakresie percepcji dotykowej. W trakcie ćwiczeń dotykowych towarzyszyła nam muzyka ,,Taniec motyla”.

Tematem ostatnich zajęć muzyczno-rytmicznych było hasło,,Muzykę można zagrać na wszystkim''. Do nauki interpretowania muzyki za pomocą rytmu wykorzystaliśmy papierowe kartki. Scenariusz zajęć został opracowany w oparciu o metodę Carla Orffa.

Fotorelacje z kilku zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii oraz zajęcia muzyczno - rytmiczne.

Przerwa wakacyjna 2022

Utworzono dnia 08.08.2022

Informujemy o PRZERWIE WAKACYJNEJ od 12 sierpnia do 26 sierpnia 2022 r.

dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie

Zajęcia zostaną wznowione od 29 sierpnia 2022 r.

                                                         

                      Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku:)

               A w wolnych chwilach zapraszamy do odwiedzania Naszej strony internetowej.

                                                                                                 Do zobaczenia :)

 

 
czytaj dalej na temat: Przerwa wakacyjna 2022

XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu 27.07.2022.

Utworzono dnia 29.07.2022

27 lipca 2022 r. uczestnicy z grupy ,,Rytm” mieli  przyjemność zaprezentować się na XV Nadbużańskim Integracyjnym Festiwalu Muzycznym w Kodniu.Celem festiwalu było promowanie aktywności kulturalnej osób z niepełnosprawnością, integracja środowiska oraz zdobywanie doświadczenia na scenie przez uczestników wydarzenia. W imprezie wzięło udział 25 placówek zajmujących się  osobami z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego. Zaproszenie do udziału w Festiwalu było niecodziennym przeżyciem, które stanowi dla uczestników grupy ,,Rytm” znaczące wyróżnienie i jest zachętą do dalszej pracy. Do występu na scenie w Kodniu przygotowywali się od kilku miesięcy.Praca włożona w przygotowania przyniosła pozytywny efekt.Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności  sprawiła artystom dużo satysfakcji.  Zadowolenie płynące z pokonania  własnych ograniczeń i słabości stanowi dla nich ważną motywację do rozwojuuzdolnień i pracy nad wzmacnianiem swojego potencjału.Natomiast dla opiekunów i  terapeutów,  ograniczenia utrudniające funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami są wyzwaniem do nieustannej zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki tego rodzaju aktywności, osoby z niepełnosprawnościami mają szansę na rozwój artystyczny. Uczą się wyrażania siebie i swoich emocji, wzmacniają poczucie własnej wartości, odczuwają aprobatę społeczną. Możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością jest potwierdzeniem, że ich wysiłki są zauważane oraz spotykają się z sympatią i uznaniem.

Fotorelacja z występu artystycznego - w galerii.

czytaj dalej na temat: XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu 27.07.2022.

Letnie grillowanie 2022

Utworzono dnia 21.07.2022

Czas spędzony w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu, pyszne jedzenie, tańce, gry i zabawy czyli letnie grillowanie w ŚDS w Lubartowie - w ramach treningu kulinarnego i treningu umiejętności spędzania czasu wolnego.

Piękna pogoda i wspaniała atmosfera spowodowały, że był to bardzo dobrze spędzony czas.

Przebieg imprezy - fotorelacja w galerii.

W świecie zmysłów czyli zajęcia z elementami integracji sensorycznej.

Utworzono dnia 08.07.2022

Przedstawiamy niektóre z zajęć z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii, które mają na celu pobudzanie aktywności poznawczej poprzez stymulację wielozmysłową - angażowanie zmysłów - wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku.

Na jednych z zajęć z elementami SI do aktywizacji zmysłu wzroku i dotyku wykorzystaliśmy szyfonowe chusty. W celu stymulacji zmysłu dotyku, słuchu i wzroku wykorzystaliśmy wodę z pianą oraz dzwonki diatoniczne. Towarzyszyła nam muzyka klasyczna i popularna. Zajęcia miały na celu aktywizację zmysłów a także ograniczenie zachowań trudnych poprzez dostarczenie pozytywnych wrażeń zmysłowych.

Po rozwinięciu aktualności można dowiedzieć się więcej o procesie integracji sensorycznej oraz obejrzeć fotorelację z niektórych zajęć z elementami SI.

czytaj dalej na temat: W świecie zmysłów czyli zajęcia z elementami integracji sensorycznej.

Zrób to sam czyli wianek dla każdego.

Utworzono dnia 01.07.2022
Wili wianki w ŚDS w Lubartowie czyli warsztaty artystyczne i manualne z serii: "Zrób to sam" pod hasłem: "Komu wianek...?" – zajęcia aktywne, kreatywne, radosne, wspólne i na świeżym powietrzu - oczywiście jeszcze przed upalnymi dniami.
Efekt: własnoręcznie stworzone piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne kompozycje zielne. Własny wianek z kwiatów daje bardzo dużo satysfakcji           i jest powodem do dumy.

Zapraszamy do galerii.

czytaj dalej na temat: Zrób to sam czyli wianek dla każdego.

Radość nie zna barier 2022

Utworzono dnia 24.06.2022
23 czerwca 2022 r. uczestnicy i opiekunowie ŚDS w Lubartowie wzięli udział w XV Powiatowym Mityngu Sportowo – Rekreacyjnym pod hasłem " Radość nie zna barier" w Ostrowie Lubelskim.
Dziękujemy bardzo za zaproszenie, przyjemnie i aktywnie spędzony czas w miłym towarzystwie i super zabawę bez barier!
 
#aktywnośćruchowa #sport #rekreacja #ciekawekonkurencje #radość #uśmiechy #słońce #jezioro #pięknapogoda #pozytywnaatmosfera

 

Fotorelacja z przebiegu imprezy - w galerii.

czytaj dalej na temat: Radość nie zna barier 2022

Dzień Ojca 2022.

Utworzono dnia 23.06.2022
23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Nie jest istotne to, ile masz lat bo dla swojego taty zawsze będziesz dzieckiem. Dla ciebie z kolei, człowiek, któremu przybyło już zmarszczek i siwych włosów, zawsze będzie tatą – cierpliwym, wyrozumiałym, mądrym i kochającym. To właśnie jest ta szczególna więź, która łączy rodziców i ich dzieci.

Chcielibyśmy okazać naszym tatom wdzięczność za miłość, zaangażowanie i wsparcie, jakie dają nam na co dzień oraz zwrócić uwagę na ich niezwykle ważną rolę w naszym życiu.

Wszystkim tatom życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń, sił, radości i uśmiechu na co dzień.

Z tej okazji w trakcie zajęć terapeutycznych odbyły się warsztaty manualno - artystyczne. Uczestnicy ŚDS w Lubartowie przygotowali upominki na Dzień Ojca. Głównym tematem warsztatów było dekorowanie kubeczków ceramicznych motywami nawiązującymi tematycznie do tego święta. Przy pomocy reliefu plastycznego oraz barwnych markerów powstały interesujące napisy oraz rysunki na drobnych upominkach od serca dla każdego taty. Prace były tworzone indywidualnie przez każdego uczestnika. Prawda, że piękne? 

Zapraszamy do galerii. 

czytaj dalej na temat: Dzień Ojca 2022.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny