Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Aktywizacja ruchowa 2022.

Utworzono dnia 23.11.2022

Każdy wie, że ruch to zdrowie. W przypadku niesprzyjających i niezachęcających warunków pogodowych ćwiczymy w pracowni aktywizacji ruchowej z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego m.in.: rotoru, bieżni, roweru stacjonarnego, drabinki, stołu do ping ponga i piłkarzyków, piłek, mat, wałków sensorycznych, pomocy zręcznościowych, gniotków antystresowych, piłeczek relaksacyjnych, itp. Zajęcia ruchowe mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, właściwe stymulowanie organizmu, kształtowanie korzystnych nawyków ruchowych, promowanie zdrowego trybu życia, rozładowanie negatywnych emocji, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej i dużej, pamięci ruchowej oraz wyrabianie poczucia równowagi. Ćwiczenia fizyczne zwiększają ogólną wydolność organizmu, niwelują istniejące dysfunkcje ruchowe, kształtują nawyk podejmowania systematycznej aktywności fizycznej, uczą współpracy , integrują się w grupie i wywołują uśmiech na twarzy. Podczas zajęć utrwalane są także zasady bezpieczeństwa i higieny w trakcie ćwiczeń i dbałości o powierzony sprzęt. Jak widać korzyści jest mnóstwo. Ważne, aby dbać o sprawność fizyczną przez cały rok, a miejsce, formę i poziom zajęć zawsze można dopasować do pór roku i aktualnej pogody oraz możliwości psychofizycznych i potrzeb każdego z nas.

Fotorelacja w galerii.

Sportowy dzień z KS Workout.

Utworzono dnia 16.11.2022
14 listopada odwiedzili nas trenerzy pełni zaangażowania, pasji i miłości do sportu - pan Marcin Urban i pan Bartłomiej Adamczyk z Klubu Sportowego Workout w Lubartowie.
Lubimy być aktywni, a kluby sportowe oferują wiele interesujących zajęć. W trakcie naszego spotkania trenerzy na początku przeprowadzili ogólną rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające i poprawiające krążenie. Następnie wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej oraz sprzętu sportowego niezbędnego w trakcie treningów sportowych w klubie. Przekazali nam także dużo ciekawych informacji z zakresu zdrowia, sprawności fizycznej i aktywności ruchowej oraz cennych wskazówek dotyczących dbania o siebie. Przedstawili nam różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego i rodzaje dyscyplin sportowych, które są trenowane w KS Workout.
Uprawianie sportu przyczynia się do tego, że spędzamy czas wolny w zdrowy, aktywny i wartościowy sposób. Uczestnictwo w zajęciach sportowych poprawia kondycję fizyczną, przyczynia się do lepszej sprawności ruchowej, integruje z grupą, uczy współpracy z innymi, rozwija zainteresowania oraz umiejętności organizacji i spędzania czasu wolnego. Jest także przydatne w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym. Sport oznacza również wszechstronną aktywność - niekoniecznie zaś to, że trzeba być w czymś bardzo dobrym. Nawet zwykły spacer zapewnia rozwój ruchowy, co nie zawsze można osiągnąć przebywając w domu.
Wartościami wyznawanymi w sporcie są m.in. zabawa, ambicje, uczciwość i integracja. A przede wszystkim należy pamiętać, że wszyscy powinni być traktowani z szacunkiem oraz w porozumieniu bez agresji i dobrych relacjach z innymi. Tak właśnie było na naszych wspólnych zajęciach z trenerami Marcinem i Bartkiem.
Zajęcia z trenerami Klubu Sportowego Workout to niewątpliwie czas spędzony w sposób aktywny i wartościowy oraz zajęcia w pozytywnej atmosferze.
Dziękujemy bardzo trenerom KS Workout za odwiedziny, poświęcony czas i wielkie chęci pracy z nami, ciekawy trening, bardzo dobrą współpracę, pozytywną energię i zaproszenie na następne spotkanie – tym razem w klubie Workout.
Po prostu przyjemne z pożytecznym - polecamy wszystkim!
#klubsportowyworkout
#wzdrowymcielezdrowyduch #sporttozdrowie #dbamozdrowie #treningisportowe #aktywnośćruchowa #kondycjafizyczna #jestemaktywny #ćwiczębolubię #przyjemnezpożytecznym
Fotorelacja ze spotkania – w galerii.

Warsztaty plastyczne pod hasłem „ Magiczna Jesień”

Utworzono dnia 18.11.2022

Jesień nie musi być ani nudna, ani przygnębiająca. To przecież wiele barw drzew, kolorowe pejzaże oraz piękne i ciekawe kompozycje jesienne, które powstały w trakcie warsztatów plastycznych pod hasłem „ Magiczna Jesień” w świetlicy naszego domu.

Fotorelacja z przebiegu zajęć - w galerii.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii.

Utworzono dnia 07.11.2022

Zabawa z wodą przy stoliku może być ciekawą odmianą ćwiczeń sensoryczno – motorycznych. Ostatnio doskonaliliśmy motorykę małą i zmysł powonienia wykorzystując w tym celu wodę oraz aromat jesiennych liści.

Przebieg zajęć grupowych - w galerii.

Warsztaty plastyczno - rękodzielnicze pod hasłem "Pamiętamy..."

Utworzono dnia 31.10.2022

Podczas warsztatów plastyczno - rękodzielniczych pod hasłem  Pamiętamy ..." przygotowywaliśmy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych. Wspominaliśmy najbliższych, którzy już odeszli od nas i przygotowaliśmy na cmentarze bukiety i stroiki z darów jesieni. Pielęgnowanie pamięci o zmarłych jest bardzo ważne, a rozmyślając o życiu członków rodziny, których już z nami nie ma: kim byli, skąd pochodzili, jakimi byli ludźmi, dowiadujemy się czegoś ważnego także o sobie.

Fotorelacja z przebiegu zajęć grupowych - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczno - rękodzielnicze pod hasłem "Pamiętamy..."

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Utworzono dnia 31.10.2022

26 października 2022 r.  wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W trakcie spaceru podziwialiśmy piękny jesienny ogród pałacowy. Widzieliśmy także pawie przechadzające się wokół posiadłości. Zwiedziliśmy wytworne komnaty pałacu. Słuchaliśmy opowieści pani Przewodnik i poznaliśmy wiele historycznych ciekawostek dotyczących dawnych mieszkańców rezydencji. Był to niewątpliwie interesujący i przyjemny wyjazd.

Fotorelacja z wydarzenia - w galerii. 

Warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania pod hasłem ,,Zdrowo kolorowo jem”.

Utworzono dnia 21.10.2022

21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jest to świetna okazja do tego, aby przypomnieć rolę warzyw i owoców w naszej diecie.

W świetlicy naszego domu odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania pod hasłem ,,Zdrowo kolorowo jem”.

Celem zajęć było m.in.: uświadomienie, że warzywa i owoce mają dużą wartość odżywczą i ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna dla zachowania zdrowia, zapoznanie z wybranymi witaminami i pierwiastkami zawartymi w owocach i warzywach oraz wskazanie ich pozytywnego wpływu na organizm, poznanie pięciu grup kolorystycznych owoców i warzyw, kształtowanie nawyku jedzenia owoców i warzyw przy każdym posiłku, a także nauka samodzielnego wykonywania sałatek i surówek oraz komponowania dań na talerzu podkreślającego estetyczne walory potraw.

Na uwagę zasługuje również piękne wyeksponowanie świeżych owoców i warzyw w kolorowej scenerii jesiennej. Nasze warsztaty oprócz walorów edukacyjno – poznawczych były pełne niewątpliwych doznań smakowych, wzrokowych, zapachowych oraz wniosły dużo zdrowia i pozytywnych emocji.

Fotorelacja z przebiegu zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania pod hasłem ,,Zdrowo kolorowo jem”.

Ścieżka Przyrodnicza- Bobrówka.

Utworzono dnia 19.10.2022

Ścieżka przyrodnicza Bobrówka w Lasach Parczewskich to szlak, który zaskakuje swoim urokiem, jest bardzo ciekawy i atrakcyjny widokowo. Schowany jest w lesie, a prowadzi do niego polna droga. Na miejscu jest duża wiata i miejsce na ognisko. To świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu poza miastem w otoczeniu przyrody lasów parczewskich.

Korzystając  z ciepłej i słonecznej pogody jesiennej w ramach zajęć terapeutycznych i treningu umiejętności spędzania czasu wolnego wybraliśmy się na wycieczkę do Bobrówki.

Spacerując poznawaliśmy i podziwialiśmy piękno otaczającej  przyrody. W trakcie spotkania edukacyjnego z panią z Nadleśnictwa Parczew dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z tym miejscem.

Na zakończenie spaceru ze smakiem zjedliśmy kiełbaski upieczone przy wspólnym ognisku. Wróciliśmy zadowoleni z bardzo ciekawej nietypowej lekcji przyrody na łonie natury w pięknych jesiennych barwach.

Fotorelacja z wycieczki - w galerii.

Modlitwa różańcowa - Październik 2022.

Utworzono dnia 14.10.2022

Tajemnice różańca te radosne i bolesne, te światła i chwalebne wszystkie przeplatają się w naszym życiu, czasem zupełnie niezauważalnie jak październikowy różaniec... Na ostatnich zajęciach muzyczno rytmicznych zapoznaliśmy się z różnymi melodiami modlitwy różańcowej. Wykorzystaliśmy różaniec z kasztanów własnoręcznie wykonany specjalnie na tę okazję przez jedną z Uczestniczek.

Fotorelacja - w galerii.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Utworzono dnia 10.10.2022

10.10.2022. - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - hasło przewodnie to „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem.”

Tegoroczne hasło odnosi się do rosnących nierówności społecznych i ekonomicznych, przedłużających się konfliktów i przemocy, które zagrażają postępowi w kierunku poprawy dobrostanu. Szacuje się, że na świecie żyje aż 350 milionów osób, które zmagają się z depresją. W Polsce problem ten dotyka około 10% społeczeństwa.

Dobre samopoczucie, czyli dobrostan, jako wskaźnik zdrowia psychicznego oznacza zdolność przeżywania emocji, które są  adekwatne do doświadczanych sytuacji. Niepowodzenia i chwile negatywnych doświadczeń emocjonalnych przeplatają się z wydarzeniami pozytywnymi, radosnymi, dając ogólne poczucie równowagi i zadowolenia w życiu, a także zdrowe poczucie sensu i własnej sprawczości. Niestety długotrwały nadmiar obowiązków, niepokojące wiadomości w środkach masowego przekazu, poważne problemy rodzinne lub zawodowe wpływają  na obniżenie nastroju i powodują stres, który jest wyjątkowo groźnym wrogiem wpływającym na naszą równowagę psychofizyczną.

Każdy z nas od czasu do czasu boryka się ze spadkiem formy psychofizycznej. Jeżeli jednak stres, zły nastrój i przygnębienie trwają zbyt długo, stają się dla naszego organizmu niebezpieczne. Warto więc wcześniej poznać sposoby, jak sobie radzić z kryzysami, aby złapać równowagę. Zdrowie psychiczne zależy od wielu czynników i nie jest dane raz na zawsze, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysów i chorób. To przejaw troski o siebie i swoich bliskich.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny