Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Historia jednej przyjaźni” Spektakl Teatru RYTM w trakcie Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku Lublin 2024.

Utworzono dnia 13.05.2024

11 maja 2024 r. Teatr ,,Rytm” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie wystąpił podczas 34. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku odbywających się w tym roku pod hasłem ,,Opowieści”. SANS to Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych odbywający się w Lublinie. W ramach przeglądu twórczości teatralnej nasi Aktorzy po raz pierwszy mieli zaszczyt i przyjemność stanąć na scenie Opery Lubelskiej. Przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentowali spektakl pt. ,,Historia jednej przyjaźni”.

Uczestnicy ŚDS pomimo, że pierwszy raz stanęli na prawdziwej scenie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności artystycznych, co zostało docenione przez organizatorów wydarzenia. Teatr RYTM zdobył wyróżnienie za " czystość formy i ruchu scenicznego".

Widowisko przygotowane pod kierunkiem Pani Renaty Kuszyk i Pani Agnieszki Zielińskiej było zarówno aktorskim, jak i reżyserskim debiutem. Praca nad przygotowaniem spektaklu to wysiłek włożony w dopracowanie choreografii, kostiumów i wielotygodniowe wytrwałe próby prowadzone systematycznie z uczestnikami ŚDS w Lubartowie podczas codziennych zajęć terapeutycznych. Niezwykły klimat spektaklu wykreowany przez grę i ruch sceniczny aktorów uzupełniała muzyka stanowiąc tło przedstawianych scen oraz dodatkowo wpływając na emocje widzów. ,,Historia jednej przyjaźni” to spektakl poruszający temat współczucia, empatii, wrażliwości na cierpienie wynikające z odrzucenia, choroby czy braku sprawności. Aktorom, odgrywającym z wielkim wyczuciem swoje role udało się jednoznacznie przekazać za pomocą gestów i ruchu ciała treść spektaklu. Głównym przesłaniem widowiska było ukazanie, że wrażliwości na drugiego człowieka pomaga nam by pomimo trudności akceptować i wspierać tych, którzy są inni - mniej sprawni, słabsi czy bezradni. Wszyscy bowiem, bez względu na różnice mamy taką samą wartość. Udział w przeglądzie pozwolił uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie poczuć satysfakcję i dumę. Dał poczucie spełnienia i radość z pokonywania własnych ograniczeń.

To doświadczenie sztuki teatralnej, nie tylko wzbogaciło aktorów, ale pozwoliło też przeżyć niezapomniane chwile inspirujących spotkań z ludźmi świata teatru oraz wymianę doświadczeń z innymi grupami teatralnymi.

Zgodnie bowiem z tegorocznym przesłaniem Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku ,,…każdy pisze swoją opowieść, a nasza jest o otwartych sercach, wspólnej zabawie, rozwijaniu się i dojrzewaniu na, i poza sceną”.

Serdeczne gratulacje i ogromne brawa za piękny spektakl !

Fotorelacja z wydarzenia - w galerii.

"Historia jednej przyjaźni” Spektakl Teatru RYTM w trakcie Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku Lublin 2024.

Utworzono dnia 13.05.2024, 15:33

[ Galeria. 20 fotografii kolorowych przedstawiających przebieg spektaklu "Historia jednej przyjaźni” - występu artystycznego teatru RYTM w trakcie Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku Lublin 2024. Obrazy zawierają: osoby, scena, budynek.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny