Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

P jak pierniki czyli tradycyjne wypieki idealne na święta.

Utworzono dnia 13.12.2022

Piernik to nic innego jak ciasto o słodko-pikantnym smaku, o długiej trwałości, wypiekane z mąki pszennej i żytniej, do której dodaje się rozpuszczony, gorący miód, masło i mleko. Z rozwałkowanego ciasta o głębokim, brązowym kolorze wykrawane są różnorodne kształty, które kojarzą się ze świętami.

Świąteczny piernik o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie.

Okres przedświąteczny nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Jak co roku postanowiliśmy trochę tego świątecznego zapachu wnieść do naszego domu. Przygotowaliśmy ciasto na pierniki i wykonaliśmy czynności takie jak wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia i na koniec dekorowanie upieczonych pierników. Te zajęcia wymagają czasu, skupienia uwagi, precyzji, kreatywności i artystycznego zmysłu. Choć nie są to warunki konieczne, które trzeba spełniać, aby ze wspólnego dekorowania pierników mieć wiele satysfakcji i dobrej zabawy. Równie ważne są chęci i serce włożone we wspólną pracę.

Przebieg i efekty naszych pysznych i pachnących zajęć - w galerii.

P jak Pierniki.

Utworzono dnia 13.12.2022, 19:35

[ Grafika. 26 fotografii kolorowych przedstawiających trening kulinarny pod hasłem: " Piernikowe love." Obrazy zawierają: osoby,pierniki, ciasto, produkty spożywcze, akcesoria cukiernicze i przyrządy kuchenne potrzebne do realizacji zajęć.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny