Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W grupie siła!

Utworzono dnia 06.04.2024

Umiejętność pracy w grupie jest ogromnie ważna w życiu każdego człowieka.

Obejmuje m.in. określenie wspólnych celów, dzielenie się zadaniami i odpowiedzialnością za ich realizację, wzajemne motywowanie się przez członków zespołu, a także uczenie się od siebie.

Wymaga to współpracy, koordynacji wspólnych wysiłków oraz umiejętności słuchania innych i udzielania im wsparcia.

Jedną z ważniejszych zalet pracy w grupie jest możliwość korzystania z różnych predyspozycji i wiedzy poszczególnych członków zespołu. Każdy ma inny typ osobowości i może się pochwalić konkretnymi umiejętnościami i pomysłami.

Korzyści, jakie wynikają z zajęć grupowych to zdobywanie doświadczeń życiowych, uczenie się tolerancji i funkcjonowania w grupie. Jest to przydatne nie tylko w trakcie pracy, ale także podczas relaksowania się i odpoczynku.

Warto jednak pamiętać, że nieodzownym elementem pracy w grupie jest dobra komunikacja i wzajemny szacunek do siebie nawzajem i do wykonywanej przez poszczególnych członków grupy. Umiejętność słuchania siebie nawzajem oraz wzajemne wsparcie ułatwia pracę w zespole.

Szacunek i empatia odgrywają tu bardzo ważną rolę. Przyczyniają się do wzrostu zaufania względem pozostałych członków zespołu, a to wprost przekłada się na lepszą i efektywniejszą komunikację. Szacunek do zdolności, sposobu pracy, ale też poglądów i odmienności innych to podstawa dobrych relacji w trakcie pracy grupowej.

Mimo że nie każdy posiada naturalną zdolność do współpracy w ramach zespołu, to jest to kompetencja, którą każdy może nabyć i rozwijać. Podobnie jak uczymy się wykonywać własne obowiązki i z biegiem czasu stajemy się coraz lepsi, pracy w grupie można się nauczyć i ją doskonalić.

W naszym domu jest bardzo dużo pracy zespołowej - warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, treningi kulinarne, treningi umiejętności praktycznych, treningi sportowe, treningi umiejętności społecznych, treningi regulacji emocji, treningi umiejętności spędzania czasu wolnego, grupa wsparcia, wspólne rozwiązywanie codziennych problemów, wspólna organizacja i uczestnictwo w uroczystościach i imprezach okolicznościowych, wycieczki i wyjścia grupowe, wspólne posiłki, spacery oraz bardzo ważny odpoczynek i relaks po zajęciach.

 

Wspólna praca to sukces i przyjemność. Razem możemy więcej!

 

Fotorelacje z niektórych zajęć grupowych i pracy w zespole – w galerii.

 

GALERIE:

Treningi kulinarne Wiosna 2024

Treningi kulinarne Wiosna 2024

Zajęcia muzyczno-rytmiczne Wiosna/Lato 2024.

Zajęcia muzyczno-rytmiczne Wiosna/Lato 2024.

Prace w ogrodzie 2024

Prace w ogrodzie 2024

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny