Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor 2023.

Utworzono dnia 07.02.2023

Interaktywna Podłoga FunFloor to  nowoczesne urządzenie multimedialne, które w  zaskakujący sposób przekształca każdą powierzchnię w  świat pełen wrażeń. Jest dedykowane do pracy z osobami z zaburzeniami funkcji poznawczych, dysfunkcjami intelektualnymi i zaburzeniami mowy, a jego główne przeznaczenie to:

Zabawa – interakcja polega na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Jest tu wiele gier i wizualizacji interaktywnych. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijaniu przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. Nasza podłoga interaktywna wyposażona jest również w wiele gier zespołowych jak np. piłka nożna, kręgle, bilard i odkrywanie skarbów.

Edukacja – jesteśmy wprowadzani w nasz świat: ludzie, zwierzęta, rośliny, zjawiska i elementy przyrody, kolory, dźwięki , pory roku, słowa, liczby, instrumenty muzyczne i wiele innych. Poza tym podczas ruchu o wiele szybciej uczymy się i zapamiętujemy nowe informacje.

Rozwój – pozytywny wpływ zajęć z użyciem podłogi interaktywnej dotyczy przede wszystkim: percepcji i koordynacji wzrokowej, słuchowej, ruchowej, pamięci, spostrzegania, uwagi, orientacji przestrzennej, myślenia, umiejętności czytania, pisania, liczenia, a także szybkości reakcji, zdolności motorycznych i sprawności fizycznej,

W trakcie zajęć istotna jest także możliwość zarówno pracy indywidualnej, jak i w małej grupie, stopniowanie trudności oraz dostosowanie czasu trwania ćwiczenia i tempa pracy do możliwości uczestnika.

Wszystkie ćwiczenia rozwijają zarówno umysł jak i ciało oraz zwiększają motywację i aktywność uczestników.

Specjalnie zaprojektowane gry sprawiają, że zajęcia są niezwykle ciekawe, atrakcyjne, kreatywne, relaksujące, poprawiające nastrój i angażujące wszystkich.

Mnogość funkcji, intuicyjność obsługi i estetyka wykonania sprawiają, że realizacja zajęć z wykorzystaniem podłogi interaktywnej jest pracą przyjemną i pożyteczną.

Fotorelacja z zajęć - w galerii.

Zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor 2023

Utworzono dnia 07.02.2023, 18:35

[ Grafika. 51 fotografii kolorowych przedstawiających przebieg zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem interaktywnej podłogi multimedialnej FunFloor. Obrazy zawierają: osoby oraz obraz z projektora wyświetlany na podłodze, który reaguje na ich ruch.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny