Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

Zajęcia plenerowe - trening nordic walking - Park Miejski w Lubartowie i tereny zielone nad Wieprzem.

Utworzono dnia 01.10.2021
Czcionka:

Jesienią często tracimy zapał do aktywności fizycznej i stajemy się rozleniwieni. Wpływ na taki stan rzeczy ma aura – krótki dzień, niższe temperatury, deszcz. Stajemy się ospali i częściej dopadają nas infekcje. Dlatego tak ważne jest, aby dbając o swoje zdrowie oraz samopoczucie wraz z nastaniem jesieni nie rezygnować z ruchu.

Aktywność fizyczna w każdej postaci dobroczynnie wpływa na organizm. Regularny ruch wpływa na: obniżanie ciśnienia i zwiększenie wydajności serca, spalanie cukru we krwi, obniżanie cholesterolu i tętna, redukcję stresu oraz złego nastroju (aktywność fizyczna stymuluje mózg do wytwarzania endorfin – hormonu szczęścia.

Aby pozostać w dobrej formie nie trzeba wiele – sprzyjają temu nawet codzienne czynności. Jest wiele sposobów na to, aby zadbać jesienią o kondycję – np warto udać się na spacer do parku – doda nam to energii i zrelaksuje. Jeżeli nie lubimy spacerować bezproduktywnie, warto zaopatrzyć się w kijki – popularny nordic walking jest około 40% intensywniejszy niż marsz. Poprawia ogólną sprawność i kondycję fizyczną, pomaga zachować prawidłową postawę oraz optymalny, naprzemienny ruch rąk i nóg. Ze względu na oparcie i stabilność, które dają kijki, nordic walking to sport, który świetnie wpływa na wszystkie partie mięśni oraz na koordynację ruchową. Przynosi także inne korzyści: podczas zwykłego spaceru, szczególnie po parku, w otoczeniu zieleni,  umysł odpoczywa, a organizm dotlenia się. Marsz z kijkami to aktywność o umiarkowanej intensywności, nie obciążająca stawów, za to świetnie wpływająca na sylwetkę i samopoczucie.

Form jesiennej aktywności jest sporo – najważniejsze to chęć, aby się ruszyć.

W galerii przedstawiamy nasze zajęcia plenerowe - trening nordic walking w Parku Miejskim w Lubartowie i terenach zielonych nad Wieprzem.

Zajęcia plenerowe - trening nordic walking - Park Miejski w Lubartowie i tereny zielone nad Wieprzem.

Utworzono dnia 30.09.2021, 19:48

[ Grafika. 39 fotografii kolorowych przedstawiających aktywność ruchową Uczestników w trakcie zajęć plenerowych na świeżym powietrzu - trening nordic walking - Park Miejski w Lubartowie i tereny zielone nad Wieprzem. Obrazy zawierają: osoby, drzewa, park, woda, droga, niebo, roślinność, fontanna,kijki do nordic walking.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny