Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI:

Organizacja usług indywidualnego transportu „door-to-door” w Powiecie Lubartowskim.

Utworzono dnia 17.07.2020

Powiat Lubartowski informuje o rozpoczęciu prac nad diagnozą potrzeb mieszkańców naszego Powiatu w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej, która umożliwi opracowanie koncepcji organizacji usług transportowych dla osób potrzebujących wsparcia w tym zakresie.

Pierwszym krokiem jest anonimowa ankieta, kierowana do osób starszych, chorych i mających problem w samodzielnym przemieszczaniu się. Państwa odpowiedzi pomogą zdefiniować problemy mieszkańców Powiatu w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej oraz stanowić będą podstawę do opracowania diagnozy potrzeb.

Pozyskane z ankiety informacje będą podstawą aplikowania o wsparcie na uruchomienie nowej jakości usług transportowych w Powiecie Lubartowskim dla osób niepełnosprawnych, starszych, chorych, mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się (np. poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych czy słabowidzących), szczególnie na obszarach wiejskich, w których dostęp do placówek zdrowia czy placówek edukacyjnych, kulturalnych, a nawet do zakładów pracy na otwartym rynku jest utrudniony.

Weź udział w badaniu ankietowym!

Link do ankiety

czytaj dalej na temat: Organizacja usług indywidualnego transportu „door-to-door” w Powiecie Lubartowskim.

Podziękowania

Utworzono dnia 26.05.2020

W związku ze wznowieniem działalności otrzymaliśmy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie środki ochrony indywidualnej. Dziękujemy serdecznie za przekazane dla ŚDS w Lubartowie płyny do dezynfekcji, maseczki i przyłbice. Dziękujemy również Panu Radosławowi Guzowi – Członkowi Zarządu Powiatu w Lubartowie za podarowanie naszej placówce 75 sztuk kolorowych maseczek wielokrotnego użytku. Dziękujemy : )

Dzień Matki 2020

Utworzono dnia 26.05.2020

26 maja - Dzień Matki - jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Tego dnia powinniśmy pokazać swoim Mamom, że bardzo je kochamy, a także podziękować za troskę, miłość i opiekę. Aby wyrazić swoją wdzięczność postarajmy się o odpowiedni prezent. Oczywiście może to być tradycyjnie kwiatek i czekoladki, coś praktycznego lub inny wybrany ze sklepowych półek drobiazg, ale na pewno o wiele bardziej każdą Mamę ucieszy, wykonany własnoręcznie niepowtarzalny upominek. Unikalne kwiaty dla Mam, które powstały na naszych zajęciach plastycznych do obejrzenia w galerii.

Gratulacje!

Utworzono dnia 26.05.2020

25 maja 2020r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień przez panią dyrektor dla uczestników ŚDS w Lubartowie w związku z konkursem świątecznym "Moja Wielkanoc" i konkursem plastycznym "Wiosna w moich oczach".
Na konkursy wpłynęło wiele prac - każda inna, wyjątkowa bo własna, ciekawa i piękna.
Efekty pracy zdalnej i wywiązywanie się ze swoich zadań przez uczestników zostały ocenione pozytywnie i także nagrodzone upominkami.
Wszystkim uczestnikiem jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dekoracje roślinne

Utworzono dnia 26.05.2020

Wiosna to wspaniały czas świeżej zieleni, sadzenia i przesadzania roślin, budzenia ich do życia i pielęgnowania. Możemy być wtedy pomysłowymi ogrodnikami, pomagać naszym domownikom w ogródkach, dbać o rośliny i dekorować nasze balkony, tarasy i parapety.
Mamy dla Was propozycję: spróbujcie stworzyć własny ogródek w doniczce, słoiku lub puszce. Zróbcie kwietnik w ciekawych, starych przedmiotach, które pewnie wyrzucilibyście, a tu mogą okazać się przydatne - uśmiecha się do Was recykling.
Posadźcie swoje rośliny w ozdobny sposób. Będzie to fajna i kreatywna zabawa. Wasz własny ogródek lub las będzie ładną dekoracją okna, biurka czy komody.
Może być też ciekawym prezentem dla bliskiej osoby. Zachęcamy do działania.
Sposób wykonania oraz nasze propozycje i podpowiedzi zamieszczamy w galerii zdjęciowej. Dodatkowo na jednym ze zdjęć przypominamy leśny savoir - vivre czyli zasady poprawnego zachowania w lesie, który nie mieści się w słoiku.

Kto chce zdrowym być - musi ręce myć!

Utworzono dnia 26.05.2020

Przypominamy o stosowaniu się do obowiązujących zasad mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem. Dużo mówiliśmy na temat higieny ciała na naszych zajęciach i treningach higienicznych. Podkreślaliśmy zawsze, że nieodzownym elementem jest higiena rąk. W obecnej sytuacji to podstawa profilaktyki zakażeniu koronawirusem. W związku z tym pamiętajcie o częstym myciu rąk - po powrocie z zakupów, po spacerze, przed posiłkami, po wyjściu z toalety. Unikajcie też zbędnego dotykania przedmiotów. Zaopatrujcie się też w mydło antybakteryjne oraz środki odkażające. Pamiętajcie o dokładnym i właściwym myciu rąk. Przestrzegajcie wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa, a w dużym stopniu zmniejszycie ryzyko zakażenia wirusami. Przedstawiamy prawidłową technikę mycia i odkażania rąk.

Życzymy dużo zdrowia!

czytaj dalej na temat: Kto chce zdrowym być - musi ręce myć!

Informacja

Utworzono dnia 22.05.2020

Informujemy, że od 25 maja 2020 wznawiamy swoją działalność w tradycyjnej formie i otwieramy placówkę dla uczestników ŚDS w Lubartowie. Świadczenie usług w domu zarówno w zakresie organizacji pracy, jak i w zakresie prowadzenia zajęć z uczestnikami  będzie odbywać się zgodnie z rekomendacjami przygotowanymi dla ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  

 

czytaj dalej na temat: Informacja

Informacja

Utworzono dnia 08.05.2020

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość kontaktu w sposób zdalny z pracownikami ŚDS w Lubartowie.

Poradnictwo i wsparcie psychologiczne : dyżur telefoniczny naszego psychologa dla uczestników ŚDS w Lubartowie oraz ich rodziców i opiekunów pod nr tel.: 737 283 120 , od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00. do 14.00.

Kontakt telefoniczny i online z zespołem wspierająco-aktywizującym pozostaje bez zmian: od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00. do 16.00. - tel.: 81 854 25 83,                             e-mail : sds.lubartow@wp.pl

czytaj dalej na temat: Informacja

Ogłoszenie

Utworzono dnia 08.05.2020

W związku z poleceniem Wojewody Lubelskiego z dnia 7 maja 2020r. na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374,z późn. zm. ) informujemy o czasowym zawieszeniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie w terminie od 11 do 24 maja 2020r.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 05.05.2020

5 maja jest okazją do refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. Dzisiaj przypada Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem dyskryminacji z jakim na co dzień stykają się osoby z niepełnosprawnościami, a więc i promocja tolerancji oraz równouprawnienia osób z różnymi schorzeniami.
Co roku, w większości państw europejskich, organizowane były różnego rodzaju wydarzenia, najczęściej były to Marsze Godności Osób Niepełnosprawnych, które miały integrować osoby z niepełnosprawnościami i osoby zdrowe, był to czas na spotkania ze specjalistami oraz licznych akcji propagujących zwalczanie agresywnych zachować wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie inaczej byłoby i w tym roku, jednak ze względu na panującą pandemię wszystkie zgromadzenia zostały odwołane.
Tym bardziej, w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, pamiętajmy o osobach z niepełnosprawnościami, wspierajmy je i życzmy ogromnej pogody ducha, którą wciąż zarażają nas wszystkich.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny