Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

11 listopada czyli jak świętujemy niepodległość?

Utworzono dnia 10.11.2023

Narodowe Święto Niepodległości corocznie obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się z niepodległości naszego kraju.
Nieodzownie związane ze świętowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę są nasze symbole narodowe. Należą do nich barwy narodowe, flaga i godło państwowe oraz hymn.
11 listopada w ŚDS w Lubartowie świętowaliśmy muzycznie, plastycznie i kulinarnie. Polska twórczość muzyczna o charakterze patriotycznym stanowi jeden z cenniejszych dorobków naszej kultury i jest szczególnym dziedzictwem niespotykanym na taką skalę w innych narodach i społeczeństwach.
My podtrzymaliśmy tę tradycję i śpiewaliśmy wspólnie z gośćmi, którzy nas z tej okazji odwiedzili.
W trakcie zajęć plastycznych wykonywaliśmy symbole patriotyczne: flagi i godła.
A na koniec - patriotyczny akcent kulinarny – pyszny deser biało- czerwony.
11 listopada jest to jedno z dwóch najważniejszych świąt państwowych w Polsce, obok Święta 3 Maja. Wspólne świętowanie tego dnia odbyło się w naszym domu w ciekawy sposób i wprowadziło wszystkich w podniosły nastrój.
Fotorelacja z zajęć - w galerii.

11 listopada czyli jak świętujemy niepodległość?

Utworzono dnia 10.11.2023, 12:18

[ Grafika. 47 fotografii kolorowych przedstawiających wspólne świętowanie uczestników i gości pod hasłem "11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość?". Obrazy zawierają: osoby, desery biało-czerwone, instrumenty muzyczne, symbole patriotyczne, dekoracje i rekwizyty potrzebne w trakcie zajęć.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny