Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Filmoterapia z sensem czyli terapeutyczny wpływ filmu na emocje.

Utworzono dnia 20.04.2024

Trening Umiejętności Spędzania Czasu Wolnego - Klub Dobrego Filmu.

Dzisiaj "Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie. To mądra i czuła opowieść o sile, jaką można czerpać z przyjaźni; o wolności, jaką daje życie blisko natury; o odbudowywaniu niełatwych rodzinnych relacji, a także stawianiu czoła złu i przeciwnościom losu. O oszałamiających widokach i roztapiających serce scenach z psimi bohaterami nie wspominając. A jak film, to i popcorn!

Filmy to jedna z najłatwiej dostępnych, najciekawszych i najlepszych rozrywek. Ale nie jest to tylko świetny sposób na odpoczynek. Oglądanie filmów jest w stanie dać nam dużo więcej korzyści, m.in.:

 

  • poprawia pamięć, koncentrację i pomaga utrzymać mózg w dobrej kondycji.

  • wpływa pozytywnie na samopoczucie i walczy z nudą.

  • wzbogaca naszą wiedzę i rozwija wyobraźnię.

  • wzmacnia naszą świadomość językową - możemy uczyć się nowych słów lub poprawnej wymowy.

  • może pomóc w podjęciu ważnych decyzji, jeśli odnoszą się w jakikolwiek sposób do naszej obecnej sytuacji życiowej.

  • wprowadza do życia różne emocje i wgląd w życiowe doświadczenia. Z ich pomocą łatwiej podjąć rozmowy na różnorodne, nawet trudne tematy.

  • jest świetną okazją do refleksji i rozrywki.

Każdy film w jakiś sposób poszerza nasze horyzonty - pokazuje nam ciekawe miejsca na świecie, kulturę innych ludzi, ich historie, wydarzenia znane i lubiane lub te, o których już dawno zapomnieliśmy. Każda z tych rzeczy ma szansę nauczyć nas czegoś nowego np. tolerancji oraz wielu ciekawych rozwiązań i zachowań.

Nawet jeśli film prezentuje kompletnie zmyśloną historię, jej bohaterowie zapewne mają zwyczajne, ludzkie problemy takie jak my. Wraz z nimi uczymy się, jak te przeciwności pokonać. Losy poszczególnych postaci mogą nam także pokazać, czego unikać w życiu, by nie musieć później żałować złych decyzji, a z drugiej strony - jakie wartości i postawy warto pielęgnować i naśladować.

Ponadto podczas seansu serca biją zgodnie, co może wpłynąć na więzi społeczne i zmniejszyć samotność. Film angażuje ludzi emocjonalnie w sposób, który można wykorzystać terapeutycznie. Filmoterapia może skutecznie pomagać ludziom w przetwarzaniu trudnych emocji, co pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne.

Fotorelacja z zajęć grupowych – w galerii.

Trening Umiejętności Spędzania Czasu Wolnego - Klub Dobrego Filmu/Karaoke

Utworzono dnia 20.04.2024, 13:03

[ Grafika. 18 zdjęć kolorowych przedstawiających przebieg zajęć grupowych w świetlicy ŚDS w Lubartowie. Obrazy zawierają: osoby, sprzęt potrzebny do realizacji zajęć.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny