Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie wielkanocne 27.03.2024.

Utworzono dnia 28.03.2024
„ Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”

 

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy i personel Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie oraz zaproszeni goście i przyjaciele domu spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu.

W trakcie świątecznego wystąpienia uczestników ŚDS w Lubartowie wysłuchaliśmy części artystycznej i pieśni wielkopostnych, których tematyka upamiętnia cierpienie i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Brat Rafał  z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie spędził z nami ten szczególny czas. Podkreślił ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas, gdy wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Poświęcił także pokarmy, które symbolizują dostatek życia. Potrawy zostały przygotowane w ramach wielkanocnego treningu kulinarnego przez uczestników placówki. Dodatkowego uroku dodały dekoracje świąteczne wykonane w trakcie tegorocznych artystycznych warsztatów wielkanocnych.

Następnie pani Anna Kuszner - Dyrektor ŚDS w Lubartowie, Brat Rafał oraz pan Marcin Urban – trener i zawodnik Klubu Sportowego Workout w Lubartowie złożyli wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. 

Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w pogodnej i rodzinnej atmosferze. Takie wspólne spotkania z bliskimi osobami to dla nas zawsze ważny i bardzo miły moment w ciągu roku. Bo święta najpiękniejsze są właśnie wtedy kiedy możemy je przeżywać w gronie najbliższych i życzliwych nam osób.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym spotkaniu wielkanocnym i przyczynili się do jego przygotowania.

Fotorelacja  ze spotkania - w galerii.

Spotkanie wielkanocne 2024

Utworzono dnia 28.03.2024, 11:36

[ Galeria. 28 fotografii kolorowych przedstawiających przebieg spotkania wielkanocnego w świetlicy ŚDS w Lubartowie. Obrazy zawierają: osoby, stół, ozdoby i dekoracje wielkanocne, potrawy świąteczne.]

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny