Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 5:

A może nad morze? 06.06. - 10.06. 2022. - Krynica Morska.

Utworzono dnia 17.06.2022

W tym roku w ramach wypoczynku letniego wybraliśmy się do Krynicy Morskiej. Jest to największe i najczęściej odwiedzane miasto na Mierzei Wiślanej nad Morzem Bałtyckim, położone pomiędzy Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym oraz idealne miejsce wypadowe do zwiedzania całej okolicy.

Podczas wypraw,spacerów i zabawy na nadmorskiej plaży towarzyszyła nam piękna i słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory.

Kolejny wyjazd upłynął nam w pozytywnej atmosferze. Jesteśmy bogatsi o nowe doznania i piękne wspomnienia. Był to zarówno wyjazd wypoczynkowy, jak i edukacyjny.

Dziękujemy wszystkim za ciekawy i obfitujący w wiele wrażeń wyjazd oraz wspólnie i przyjemnie spędzony czas.

Nasza tegoroczna trasa turystyczna to: Krynica Morska, Frombork, Gdynia i Gdańsk ... pełna relacja w rozwinięciu aktualności.

Fotorelacja z wyjazdu – w Galerii. Miłego oglądania!

#Krynica Morska #Gdynia #Gdańsk #Frombork #Morze Bałtyckie #relaks na łonie natury #plaża las #woda piasek #spaceruję bo lubię #złote bursztyny #muszle morskie #już nie ma dzikich plaż #podróże małe i duże #widoki wrażenia wspomnienia #morska słona woda #jod bałtycki #statki porty mosty molo #ryby mewy kaczki rybitwy #dzik jest dziki #Neptun bóg mórz #Mikołaj Kopernik #słońce i ziemia #wschody i zachody #morza szum ptaków śpiew złota plaża pośród drzew #dzień po dniu upływały razem nam rano skwer plaża lub molo gdy zapadał zmierzch #kochamy i polecamy polskie morze

 

czytaj dalej na temat: A może nad morze? 06.06. - 10.06. 2022. - Krynica Morska.

W kolorowym świecie motyli-warsztaty edukacyjno - przyrodnicze z motylami egzotycznymi – Motylarnia w Lublinie.

Utworzono dnia 15.06.2022
W trakcie warsztatów mieliśmy okazję poznać budowę motyla z bardzo bliska i fazy jego rozwoju. Zapoznaliśmy się z zwyczajami życiowymi owadów i mogliśmy je nakarmić owocami. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o różnych gatunkach motyli i uczestniczyliśmy w zajęciach w mobilnym Laboratorium Przyrodnika – obserwacja z użyciem mikroskopu. Nie zabrakło też gry edukacyjnej. Na zakończenie każdy samodzielnie pomalował i ozdobił własny magnes w kształcie motyla.
Ale największą frajdę sprawiła wszystkim możliwość potrzymania w ręce tych delikatnych i pięknych owadów. Dziękujemy za przybycie do nas oraz bardzo ciekawe i kolorowe zajęcia.
 
Fotorelacja z przebiegu warsztatów edukacyjno-przyrodniczych oraz fotografie naszych prac plastycznych inspirowanych zajęciami z motylami egzotycznymi - w Galerii.

 

czytaj dalej na temat: W kolorowym świecie motyli-warsztaty edukacyjno - przyrodnicze z motylami egzotycznymi – Motylarnia w Lublinie.

XXI Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

Utworzono dnia 03.06.2022
1 czerwca 2022r. uczestniczyliśmy w XXI Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.
Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przez ks. Stanisława Niepogodzińskiego historii o naszym kościele. Pielgrzymów i zaproszonych gości przywitał ks. Kanonik Jacek Nazaruk – proboszcz tutejszej parafii. Następnie rozpoczęła się koncelebra Mszy Świętej, której przewodniczył J. E. Ks. Biskup Kazimierz Gurda. Po głównych uroczystościach rozpoczął się piknik poprowadzony przez zespół muzyczny „POROZUMIENIE”.

Dziękujemy Duszpasterzowi Pracowników Pomocy Społecznej ks. dr Pawłowi Bartoszewskiemu i Stowarzyszeniu Integracji Społecznej „Bone Corda” w Kalince za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom spotkania za mile spędzony czas.

czytaj dalej na temat: XXI Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze …26.05.2022.

Utworzono dnia 27.05.2022
26 maja - Dzień Matki - ważne i piękne święto w roku. Matka to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i przywiązania.
Drogie Mamy! Z okazji Waszego święta pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ogromną dobroć oraz wszystko co robicie dla Waszych dzieci: za codzienną i wyjątkową pod każdym względem troskę, opiekę i miłość .
Niech miłość, którą obdarzacie Wasze dzieci wraca do Was ze zdwojoną siłą, a Dzień Matki niech trwa dla Was przez cały rok.
Życzymy Wam także dużo zdrowia, spokoju, sił i uśmiechu na co dzień, ale przede wszystkim niegasnącej pogody ducha i radości z czasu spędzanego z Waszymi dziećmi. Niezależnie od tego, czy mają one kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Nie ma nic cenniejszego od pięknych wspólnych chwil.

Grupa „RYTM” - w imieniu wszystkich uczestników ŚDS w Lubartowie i pod opieką terapeutów przygotowała z tej okazji wyjątkowy występ muzyczno – rytmiczny z dedykacją i życzeniami dla wspaniałych Mam naszych uczestników jako wyraz wdzięczności, miłości i szacunku. Uczestnicy pamiętali także o niepowtarzalnych upominkach od serca dla każdej z Mam. Przygotowali także piękną wystawę fotografii Uczestników ŚDS w Lubartowie oraz ich Mam w różnej scenerii, okresie i momentach ze wspólnego życia pod hasłem „Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze.”

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i przyczynili się do organizacji uroczystości.

Fotorelacja z wydarzenia - w Galerii.

Zapis uroczystości w formie filmów z okazji Dnia Matki z 26 maja 2022: występ artystyczny: muzyczno - rytmiczny w wykonaniu grupy RYTM w imieniu wszystkich uczestników ŚDS w Lubartowie - dostępny na profilu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075680307112

Miłego oglądania i słuchania!

czytaj dalej na temat: Mama wczoraj, dzisiaj, na zawsze …26.05.2022.

Wyjazd do ŚDS w Sławatyczach.

Utworzono dnia 17.05.2022

12 maja 2022r. uczestnicy ŚDS  w Lubartowie wraz z opiekunem wybrali się na uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Wielkanocnym i spotkanie integracyjne przy grillu w Środowiskowym Domu Samopomocy                               w Sławatyczach.

Gratulujemy serdecznie naszym Laureatkom: Emilii B. i Ewelinie P. zajęcia            I miejsca w kategorii: „ Wianek i Baranek ” i dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy oddali głos na wianek wielkanocny wykonany w naszym domu oraz organizatorom konkursu za zaproszenie na spotkanie i wspólne świętowanie.

Fotorelacja z przebiegu spotkania - w galerii.

czytaj dalej na temat: Wyjazd do ŚDS w Sławatyczach.

Warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie.

Utworzono dnia 12.05.2022

Przyjemne z pożytecznym czyli warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie z udziałem naszych uczestników i opiekunów.

Główne cele zajęć to rozwijanie aktywności manualnej i kulinarnej przydatnej na co dzień w obowiązkach domowych, rozwijanie umiejętności społecznych oraz pielęgnowanie i promowanie postawy szacunku do wartości pracy własnej i innych.

W trakcie warsztatów uczestnicy degustowali składniki potrzebne do zrobienia pizzy, uczyli się wykonania pizzy, tworzyli pizze według własnego projektu, a na koniec wspólnie próbowali samodzielnie wykonane pizze. Było pysznie, kolorowo, wesoło i edukacyjnie.

Przebieg i efekty warsztatów kulinarnych - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty kulinarne w restauracji Giuseppe w Lublinie.

Nakręcamy się na rower.

Utworzono dnia 11.05.2022

Turystyka rowerowa to jedna z naszych ulubionych aktywności fizycznych i eko - metoda spędzania wolnego czasu. Sezon wiosna - lato 2022 rozpoczęliśmy przejażdżką rowerową w okolicach Lubartowa - trasa na Serniki i Czerniejów wzdłuż rzeki Wieprz. Dopisywała piękna pogoda, dobra forma fizyczna i pozytywna atmosfera. To pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa, ale na pewno nie ostatnia przygoda na dwóch kółkach. Kolejne już wkrótce - wyjazd rowerowy do Kozłówki oraz wycieczka w okolicach Lubartowa: tereny zielone nad rzeką Wieprz i Park Miejski w Lubartowie.A na koniec odpoczynek i pyszne lody dla ochłody.

#wskoczyliśmy na siodełka #testujemy nowe szlaki #nowe wyzwania #powiat lubartowski #obcujemy z przyrodą #aktywnie odpoczywamy #czas na rower #nakręcamy się na rower #rowerowe love

Przebieg naszych wycieczek rowerowych w galerii.

Życzenia wielkanocne 2022

Utworzono dnia 14.04.2022
Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem.
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

[ J 11, 25-26 ]

 

czytaj dalej na temat: Życzenia wielkanocne 2022

Spotkanie wielkanocne 2022

Utworzono dnia 13.04.2022

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc uczestnicy i personel Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie spotkali się przy wspólnym stole, aby pełniej przygotować się do nadchodzących świąt, skupić się na najważniejszym przesłaniu i na wspólnym świętowaniu. Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie Pani Anna Kuszner złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne i podkreśliła ważną rolę Wielkiej Nocy w tradycji chrześcijańskiej i życiu każdego z nas ponieważ w tym czasie wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary. Ponadto świąteczne wystąpienie uczestników ŚDS w Lubartowie nadało naszemu spotkaniu wyjątkowego charakteru. Wysłuchaliśmy wierszy, których tematyka upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz przypomina znaczenie symboli wielkanocnych. Nie zabrakło również poświęconych pokarmów, które symbolizują dostatek życia. Tegoroczne spotkanie wielkanocne przebiegło w pogodnej i rodzinnej atmosferze. W końcu to radosne wiosenne święta, które najlepiej przeżywać w gronie życzliwych sobie osób.

Fotorelacja ze spotkania - w galerii.

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie wielkanocne 2022

Stroiki wielkanocne 2022

Utworzono dnia 11.04.2022

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Stroiki na Wielkanoc to bardzo uniwersalne i popularne ozdoby. Jeśli nie macie pomysłu na wykonanie własnych stroików, to może zainspirują Was nasze dekoracje? Prezentujemy piękne, ciekawe, oryginalne, stylowe, tradycyjne, nowoczesne, małe, duże, a co najważniejsze - ręcznie robione kompozycje. Do wyboru, do koloru!

Zapraszamy do naszej galerii.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny