Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Święto Pieczonego Ziemniaka 2022 w DPS w Jadwinowie.

Utworzono dnia 06.10.2022

4 października 2022r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Jadwinowie, aby uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka. Mieliśmy okazję dowiedzieć się np skąd i w jakich okolicznościach ziemniak przywędrował do Polski i jak ważny jest w jadłospisie każdego z nas.

Atrakcją imprezy było niewątpliwie ciekawe przedstawienie w wykonaniu mieszkanek domu oraz przeróżne ciekawostki związane z ziemniakami.

Nie zabrakło również zabawy tanecznej,  konkursów i quizów z nagrodami oraz pysznego poczęstunku z pieczonym ziemniakiem w roli głównej.

Dziękujemy za zaproszenie i przyjemnie spędzony czas.

Fotorelacja - w galerii.

Spotkanie z pracownikiem ZUS - Inspektorat w Lubartowie.

Utworzono dnia 05.10.2022

29 września 2022r. rodzice i opiekunowie prawni uczestników ŚDS w Lubartowie, pracownicy i Dyrektor ŚDS w Lubartowie pani Anna Kuszner wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Lublinie - Inspektorat w Lubartowie - panią Iwoną Zyga. Spotkanie odbyło się w świetlicy naszego domu.

Zagadnienia poruszane na spotkaniu to m.in.: renta socjalna, świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, renta z tytułu niezdolności do pracy i zasady jej przyznawania, pobieranie renty socjalnej lub renty z tytułu niezdolności do pracy, a możliwość podjęcia pracy zarobkowej, zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia spowodowany przychodami, wpływ dodatkowej pracy na pobieraną rentę oraz w przyszłości emeryturę, wygodne załatwianie spraw w ZUS bez wychodzenia z domu, zakładanie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz pełnomocnictwo do wykonywania czynności prawnych w relacjach z ZUS. Uczestnicy spotkania otrzymali też foldery informacyjne ZUS dla osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy pani Iwonie Zyga za wizytę, poświęcony czas oraz ważne i cenne informacje.

Fotorelacja ze spotkania - w galerii.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z pracownikiem ZUS - Inspektorat w Lubartowie.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Dworku Kościuszków w Lublinie.

Utworzono dnia 04.10.2022

28 września uczestnicy ŚDS w Lubartowie wraz z opiekunami odwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Powstał on w 1965 roku na Sławinie. Obszar ten zajmuje ok 22 ha więc należy przygotować się na długi spacer i założyć wygodne buty. Podzielony jest na tematyczne działy i kolekcje roślinne, w których zgromadzone są rośliny pochodzące z całego świata.

Zbiory roślinne Ogrodu Botanicznego UMCS wykorzystywane są do celów dydaktycznych i edukacyjnych oraz naukowo-badawczych realizowanych przez pracowników i studentów lubelskich uczelni.

Bardzo ciekawy jest Dział Roślin Biblijnych, który przygotowano z dużą starannością – każdy gatunek został opatrzony nie tylko etykietą z nazwą, ale również odpowiednim wersetem z Pisma Świętego. Warto zobaczyć również Dworek Kościuszków, który w XVIII wieku był własnością stryja Tadeusza Kościuszki i był przez niego odwiedzany.

Ogród jest doskonałym i malowniczym miejscem do wypoczynku, spacerów i obcowania z przyrodą. Polecamy!

Fotorelacja z wycieczki – w galerii.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Dworku Kościuszków w Lublinie.

Dzień chłopaka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022
30 września każdego roku to oczywiście Dzień Chłopaka.
Jest to okazja do tego, aby obdarować osoby płci męskiej z naszego otoczenia upominkiem, złożyć najlepsze życzenia i poświętować.
My także obchodzimy to święto. Dzisiaj odbyła się w naszym domu zabawa taneczna.  Były gry tematyczne, własnoręcznie wykonane upominki, szczere życzenia i pyszny poczęstunek. A naszym najlepszym kolegom jeszcze raz życzymy zdrowia, uśmiechu i radości każdego dnia!

Fotorelacja z imprezy - w galerii.

czytaj dalej na temat: Dzień chłopaka 2022

Festyn i Bieg Integracyjny 2022

Utworzono dnia 19.09.2022

17 września 2022 roku wzięliśmy udział w Festynie i Biegu Integracyjnym, który odbył się przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Alwernia - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi" im. Jana Pawła II. Dziękujemy za mile i aktywnie spędzony czas w pozytywnej atmosferze.

Fotorelacja z imprezy – w galerii.

Pożegnanie lata - Firlej 2022

Utworzono dnia 12.09.2022

Pożegnanie lata nad jeziorem Firlej - gry, spacery, marsz Nordic Walking i obiad na świeżym powietrzu - aktywnie korzystamy z ostatnich dni lata.

Fotorelacja z wyjazdu grupowego - w galerii.

Spacery i rowery.

Utworzono dnia 09.09.2022

Czas wakacji za nami. Aż trudno uwierzyć, że to już wrzesień… a my korzystamy ze słonecznej pogody i chodzimy na spacery oraz jeździmy na wycieczki rowerowe.

Nasz ostatni wyjazd to rajd rowerowy nad zalew w Pałecznicy.

Fotorelacja z wydarzeń - w galerii.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii oraz zajęcia muzyczno - rytmiczne.

Utworzono dnia 02.09.2022

Tematem ostatnich zajęć było ,,Tkanie pajęczej sieci''. W trakcie zabawy uczestnicy rozwijając i zwijając kolorowe kłębki wełny stworzyli włóczkową pajęczynę. W trakcie ćwiczeń manipulacyjnych słuchali muzyki instrumentalnej. Relaksujący nastrój kompozycji podziałał na wydłużenie czasu koncentracji uwagi. Celem zajęć było wyrabianie umiejętności łączenia ruchu z muzyką i współdziała z partnerem, wyrabianie sprawności motorycznej, stymulacja zmysłów - dotyku, wzroku, słuchu.

Na innych zajęciach do przeprowadzenia ćwiczeń w zakresie stymulacji wzrokowej i dotykowej posłużyły nam jaskrawożółte pompony oraz piłka plażowa z kolorowym nadrukiem. Wykorzystanie materiałów o zróżnicowanej strukturze miało na celu wzbogacenie wiedzy o otaczającym świecie w zakresie percepcji dotykowej. W trakcie ćwiczeń dotykowych towarzyszyła nam muzyka ,,Taniec motyla”.

Tematem ostatnich zajęć muzyczno-rytmicznych było hasło,,Muzykę można zagrać na wszystkim''. Do nauki interpretowania muzyki za pomocą rytmu wykorzystaliśmy papierowe kartki. Scenariusz zajęć został opracowany w oparciu o metodę Carla Orffa.

Fotorelacje z kilku zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii oraz zajęcia muzyczno - rytmiczne.

Przerwa wakacyjna 2022

Utworzono dnia 08.08.2022

Informujemy o PRZERWIE WAKACYJNEJ od 12 sierpnia do 26 sierpnia 2022 r.

dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie

Zajęcia zostaną wznowione od 29 sierpnia 2022 r.

                                                         

                      Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku:)

               A w wolnych chwilach zapraszamy do odwiedzania Naszej strony internetowej.

                                                                                                 Do zobaczenia :)

 

 
czytaj dalej na temat: Przerwa wakacyjna 2022

XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu 27.07.2022.

Utworzono dnia 29.07.2022

27 lipca 2022 r. uczestnicy z grupy ,,Rytm” mieli  przyjemność zaprezentować się na XV Nadbużańskim Integracyjnym Festiwalu Muzycznym w Kodniu.Celem festiwalu było promowanie aktywności kulturalnej osób z niepełnosprawnością, integracja środowiska oraz zdobywanie doświadczenia na scenie przez uczestników wydarzenia. W imprezie wzięło udział 25 placówek zajmujących się  osobami z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego. Zaproszenie do udziału w Festiwalu było niecodziennym przeżyciem, które stanowi dla uczestników grupy ,,Rytm” znaczące wyróżnienie i jest zachętą do dalszej pracy. Do występu na scenie w Kodniu przygotowywali się od kilku miesięcy.Praca włożona w przygotowania przyniosła pozytywny efekt.Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności  sprawiła artystom dużo satysfakcji.  Zadowolenie płynące z pokonania  własnych ograniczeń i słabości stanowi dla nich ważną motywację do rozwojuuzdolnień i pracy nad wzmacnianiem swojego potencjału.Natomiast dla opiekunów i  terapeutów,  ograniczenia utrudniające funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami są wyzwaniem do nieustannej zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki tego rodzaju aktywności, osoby z niepełnosprawnościami mają szansę na rozwój artystyczny. Uczą się wyrażania siebie i swoich emocji, wzmacniają poczucie własnej wartości, odczuwają aprobatę społeczną. Możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością jest potwierdzeniem, że ich wysiłki są zauważane oraz spotykają się z sympatią i uznaniem.

Fotorelacja z występu artystycznego - w galerii.

czytaj dalej na temat: XV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu 27.07.2022.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny