Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 5:

10.10.2023.Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem "Zdrowie psychiczne jest uniwersalnym prawem człowieka”.

Utworzono dnia 10.10.2023
Zdrowie psychiczne nie jest dane raz na zawsze.
Oto co na co dzień możesz zrobić, aby je pielęgnować:
- obserwuj swoje emocje i myśli, dziel się nimi z innymi, pozwoli to zmniejszyć napięcie emocjonalne
- zadbaj o kontakt z naturą
- postaraj się być aktywnym fizycznie-formę aktywności dostosuj do swoich potrzeb i możliwości
- pielęgnuj te relacje, które Cię wzmacniają, pozwól sobie zakończyć te, które Cię osłabiają
- zaplanuj drobne przyjemności
- pozwól sobie na spontaniczną radość i zabawę
- przywołuj w myślach swój idealny dzień, spróbuj go,, poczuć’’ wszystkimi zmysłami
- śmiało powiedz ,, nie’’, odmawiaj bez potrzeby tłumaczenia się, gdy nie masz na coś ochoty
- sięgaj po pomoc psychologiczną, kiedy czujesz, że samemu ciężko Ci uporać się z trudną dla Ciebie sytuacją.
Pamiętaj - nie jesteś sam!
czytaj dalej na temat: 10.10.2023.Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem "Zdrowie psychiczne jest uniwersalnym prawem człowieka”.

Dogoterapia - Trening Umiejętności Społecznych - zajęcia grupowe.

Utworzono dnia 07.10.2023

Od września 2023 roku odbywają się zajęcia z elementami dogoterapii - trening umiejętności społecznych pod opieką pani Krystyny Wójcik - certyfikowanego trenera TUS. Podczas zajęć towarzystwa dotrzymywała uczestnikom Emira - pies rasy Samoyed - cudowna, łagodna, kochająca wszystkich ludzi. Emira jest szkolona do dogoterapii i skradła nasze serca.

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) to grupowa forma terapii. Uczestnicy treningu uczą się jak budować relacje z innymi, jakie zachowania są społecznie akceptowalne, a jakie nie. Uświadamiają sobie granice, których nie należy przekraczać. Uczą się odczytywać i nazywać emocje własne i innych. Terapeuta, poprzez gry i zabawy, stwarza sytuacje społeczne, umożliwiające przełamanie w uczestnikach błędnych schematów i sposobów reagowania.

Zajęcia z udziałem psa mają wiele zalet. Motywują do spontanicznej aktywności, pomagają wyrażać i regulować emocje, uczą komunikacji potrzeb własnych, respektowania potrzeb innych, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz współpracy w grupie.

Dogoterapia pomaga w budowaniu pewności siebie oraz pokonywaniu lęku, nieśmiałości i bierności. Rozwija także funkcje poznawcze: uwagę, spostrzeganie oraz pobudza zmysły: wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Poza tym kontakt z psami pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, łagodzi stres i relaksuje.

Psi wkład w terapię jest nieoceniony. Wspólne zajęcia z panią Krystyną i Emirą to edukacja i emocje czyli doskonała terapia dla wszystkich.

Fotorelacje z treningów - w galerii.. 

 

czytaj dalej na temat: Dogoterapia - Trening Umiejętności Społecznych - zajęcia grupowe.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Utworzono dnia 07.10.2023

Od dłuższego czasu współpracujemy z Klubem Sportowym Workout w Lubartowie. Uczęszczamy na treningi ogólnorozwojowe - zajęcia ruchowe w klubie, które prowadzi super trener - pan Marcin Urban i pan Jakub Jabłonka.

Ruch i tylko pozytywne emocje to stałe elementy treningów z panem Marcinem, który zaraził nas pasją do sportu i aktywności fizycznej.

We współpracy z KS Workout widzimy same pozytywy!

Po prostu przyjemne z pożytecznym. To lubimy i polecamy !

Fotorelacja z treningów - w galerii.. 

czytaj dalej na temat: W zdrowym ciele zdrowy duch!

Paraolimpiada i warsztaty plastyczne 2023

Utworzono dnia 09.10.2023

7 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano Paraolimpiadę i warsztaty plastyczne na 480 – lecie Lubartowa. Dla 55 uczestników przygotowano przeróżne konkurencje sportowe, ciekawe zabawy rekreacyjne, kreatywne warsztaty artystyczne, emocjonujący turniej piłki nożnej oraz marsz nordic walking. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali medale i nagrody.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i świetną zabawę w pozytywnej atmosferze.

Fotorelacja z wydarzenia - w galerii..

czytaj dalej na temat: Paraolimpiada i warsztaty plastyczne 2023

Spektakl Kukiełkowy " Droga do szczęścia" Teatru Lalek Kukiełka.

Utworzono dnia 07.10.2023

5 października 2023 r. odwiedził nas Teatr Lalek Kukiełka ze spektaklem kukiełkowym " Droga do szczęścia". To wzruszające i piękne przedstawienie o tym czym jest prawdziwe szczęście. To historia o ważnym przesłaniu: " Szczęście prawdziwe i szczęście szczere tworzą nie rzeczy, lecz PRZYJACIELE.

W trakcie przedstawienia bawiliśmy się świetnie. Ale nie tylko... byliśmy świadkami szlachetnych postaw ukazanych przez postaci i po raz kolejny przekonaliśmy się co tak naprawdę jest ważne i wartościowe w życiu każdego człowieka. Polecamy każdemu bez względu na wiek.

Fotorelacja z wydarzenia - w galerii..

czytaj dalej na temat: Spektakl Kukiełkowy " Droga do szczęścia" Teatru Lalek Kukiełka.

Jesienny trening kulinarny 2023

Utworzono dnia 07.10.2023

Mówisz śniadanie - myślisz owsianka!

Śniadanie to najważniejszy posiłek. Dostarcza nam energii na dobry początek dnia. Pyszna owsianka z owocami i jogurtem naturalnym jest bardzo zdrowa. To sycący i wartościowy posiłek. Królową naszego ostatniego treningu kulinarnego była właśnie owsianka z owocami. Można ją przyrządzać na różne sposoby oraz jest łatwa i szybka w przygotowaniu. My wykonaliśmy ją z bananem, gruszką, śliwką i rodzynkami. Polecamy bo smakowało wszystkim!

Fotorelacja z treningu - w galerii..

czytaj dalej na temat: Jesienny trening kulinarny 2023

Panowie świętują! Dzień Chłopaka 2023.

Utworzono dnia 07.10.2023

30 września każdego roku to Dzień Chłopka. Warto wykorzystać tę okazję, aby wyrazić kolegom swoją sympatię - złożyć życzenia i dobrze się bawić.

W świetlicy naszego domu odbył się piękny występ artystyczny, radosne tańce, pyszny poczęstunek i oryginalne upominki. Wprowadziło to wszystkich w doskonały nastrój i zagwarantowało świetną zabawę.

Wszystkim Panom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

Fotorelacja z imprezy - w galerii..

czytaj dalej na temat: Panowie świętują! Dzień Chłopaka 2023.

W Krainie Rumianku..

Utworzono dnia 07.10.2023

20 września 2023 r. odbył się wyjazd grupowy do Hołowna. Odwiedziliśmy wioskę tematyczną Kraina Rumianku. Wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Dawne zajęcia domowe". Mieliśmy okazję zobaczyć wygląd dawnej izby wiejskiej oraz zapoznać się z zajęciamu domowymi takimi jak: ubijanie masła w maselnicy i degustacja świeżego chleba z masłem, pranie na tarze, maglowanie i prasowanie. Uczestniczyliśmy także w warsztatach artystycznych - wykonaliśmy kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe.

Słoneczna pogoda, piękne widoki, dobre humory i pozytywne emocje. Była to niewątpliwie wyjątkowa i interesująca wycieczka. 

Fotorelacja z wyjazdu - w galerii.. 

czytaj dalej na temat: W Krainie Rumianku..

Treningi Umiejętności Społecznych - zajęcia grupowe.

Utworzono dnia 07.10.2023

Wrześniowa pogoda sprzyja spacerom. 11 i 12 września 2023 r. uczestnicy i opiekunowie wybrali się lody do jednej z kawiarni w centrum miasta.

Wyjścia do kawiarni, sklepu, kina lub urzędu są jedną z form treningu umiejętności społecznych. W trakcie takich zajęć uczestnicy mają okazję poćwiczyć umiejętności społeczne i komunikacyjne. Rozwijają także samodzielność w myśleniu i działaniu oraz wzmacniają poczucie sprawczości i własnej wartości. A przy okazji w trakcie spacerów przypominają sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Treningi poza placówką sprzyjają integracji, wpływają pozytywnie na motywację wewnętrzną, pobudzają ciekawość poznawczą i współpracę w grupie. A na koniec pyszne lody...same pozytywy!

Fotorelacja z przebiegu treningów - w galerii. 

czytaj dalej na temat: Treningi Umiejętności Społecznych - zajęcia grupowe.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej.

Utworzono dnia 07.10.2023

Zajęcia z elementami SI pod hasłem "Wspieramy się w grupie."  Pracowaliśmy nad skupieniem uwagi, koordynacją ruchu i budowaniem relacji w grupie. Wykonywaliśmy ćwiczenia z woreczkami sensorycznymi, które są świetnie pobudzają wszystkie zmysły.

Wielokolorowe woreczki sensoryczne mają wiele zastosowań. Dzięki różnorodności faktur, z jakich są wykonane świetnie stymulują zmysł dotyku. Przez to, że różnią się również barwami przydają się do nauki kolorów oraz stymulują zmysł wzroku. Układając worki na ziemi, możemy z nich stworzyć miniścieżkę sensoryczną, dzięki czemu ćwiczymy równowagę oraz masujemy stopy. Woreczki równie dobrze nadają się do pobudzania receptorów, znajdujących się w dłoniach przy podrzucaniu oraz przekładaniu z ręki do ręki. Poza tym taka praca relaksuje i pomaga się wyciszyć.

Oprócz korzyści terpeutycznych takie zajęcia to też super zabawa, która poprawia nasze relacje i sprawia wszystkim dużo radości.

Fotorelacja z zajęć - w galerii..

czytaj dalej na temat: Zajęcia z elementami integracji sensorycznej.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny