Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Mikołajki 2022

Utworzono dnia 06.12.2022
6 grudnia 2022 – dzisiaj Mikołajki.
Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozdaje innym prezenty. Według różnych wersji zamieszkuje Laponię wraz z grupą elfów.
W naszym domu dzisiaj taki był! I to z najlepszym pomocnikiem! I z prezentami dla każdego! Święty Mikołaj to nasz wielki przyjaciel, który odwiedza Nas co roku. A każda okazja jest dobra, aby podarować komuś swój czas, uśmiech i drobny upominek od serca. Dziękujemy bardzo za miły grudniowy dzień!

Fotorelacja - w galerii.

czytaj dalej na temat: Mikołajki 2022

Warsztaty plastyczne pod hasłem " Dekorujemy dom na święta."

Utworzono dnia 05.12.2022

Czas kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia wypełniony jest przygotowaniami: porządkami, gotowaniem, pieczeniem ciast i pierniczków, wspólnym ubieraniem choinki, a także dekorowaniem domu. I właśnie po to, by w domach naszych uczestników zagościła świąteczna atmosfera kolejny raz zorganizowaliśmy plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe. Celem warsztatów było także rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej.

Czas przedświąteczny to dla fanów tworzenia dekoracji wyjątkowo twórczy okres. Jest to idealna okazja by dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele. Pięknie prezentującą się dekoracją są stroiki i ozdobione szyszki, które można oszronić sztucznym śniegiem lub w całości pomalować za pomocą sprayu. Podczas warsztatów uczestnicy stworzyli wyjątkowe ozdoby, które będą się dumnie prezentować i pięknie ozdabiać wnętrza ich domów.

Takie własnoręcznie wykonane dekoracje są bardzo popularne i cenione, ze względu na wartość, także sentymentalną, jaką ze sobą niosą. Świadomość włożonej pracy i poświęconego czasu sprawia, że ręcznie robione ozdoby wywierają na nas większe wrażenie, niż gotowe dekoracje, które możemy kupić w sklepie.

Tworzenie ozdób świątecznych jest również świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. To właśnie przygotowania i wykonywanie ozdób pozwalają nam poczuć świąteczna niezwykłą atmosferę. Wspólne tworzenie dekoracji generuje wspomnienia, które przypominamy sobie później z przyjemnością. Jak widać biorąc udział w takich warsztatach nie tylko rozwijamy swoją koncentrację, cierpliwość, wyobraźnię i zdolności manualne, ale przede wszystkim czujemy wyjątkową atmosferę świąt.

Fotorelacja z przebiegu zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne pod hasłem " Dekorujemy dom na święta."

Nasze nosy czują świat.

Utworzono dnia 02.12.2022

Na ostatnich zajęciach z elementami SI i muzykoterapii główną rolę odgrywały kolory, faktury, zapach. Do odkrywania świata zmysłów wykorzystaliśmy materiały zebrane w czasie wycieczek do lasu. Ziemisty aromat mchu, żywiczny zapach szyszek czy słodki zapach pomarańczy zamknięty w świecy zapachowej – to niektóre z wielu bodźców poznawanych zmysłem powonienia.

Fotorelacja z zajęć  - w galerii ...

czytaj dalej na temat: Nasze nosy czują świat.

Projekty z drewna i nie tylko.

Utworzono dnia 28.11.2022

Stolarstwo jest jedną z najstarszych technik wyrabiania z drewna różnego rodzaju przedmiotów takich jak: meble, przedmioty codziennego użytku, a także elementy służące do dekoracji. Celem zajęć w pracowni stolarskiej i pracowni plastycznej jest m.in. praca nad wszechstronnym rozwojem uczestników poprzez realizację różnych form pracy wytwórczej. Praca w drewnie uczy koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności, planowania, współpracy, kreatywności, samodzielności i zaradności. Poprzez czynności manualne uczestnik zajęć wkracza do świata pracy i możliwości przekształcania materii oraz uczy się tworzyć nowe rzeczy i świadomości zachowania bezpieczeństwa w trakcie pracy swojej i innych. Wzbogaca także słownictwo oraz opanowuje wiele pojęć, które pojawiają się podczas wykonywania różnych prac. Wykonywanie ruchów usprawniających funkcje poznawcze oraz rozwijające koordynację wzrokowo – ruchową i słuchową to zalety działań praktycznych. W efekcie wzmacnia to cały organizm, a zwłaszcza korzystnie wpływa na układ nerwowy i pracę mózgu. Same plusy!

Poz tym drewno to wdzięczny i przyjemny materiał do pracy manualnej, a każde zajęcia stolarskie i plastyczne to przygoda z drewnem, której skutkiem są niepowtarzalne ozdoby i dekoracje okolicznościowe. Każdy element drewniany daje wiele możliwości użycia i przedstawienia w określony i pomysłowy sposób. Prace wykonane z drewna dają poczucie ciepła i komfortu. Są prawdziwe i naturalnie piękne. A w naszych pracach powoli pojawiają się już motywy świąteczne.

Zapraszamy do galerii.

czytaj dalej na temat: Projekty z drewna i nie tylko.

Andrzejki 2022

Utworzono dnia 24.11.2022

24 listopada 2022 r. czyli Andrzejki  w ŚDS w Lubartowie. W programie było mnóstwo atrakcji m.in.: tańce, zabawy, muzyka, tradycyjne wróżby i przepowiednie, gry i zabawy, upominki, pyszny poczęstunek, wspaniałe humory i pozytywna atmosfera.

Dziękujemy pięknie rodzicom za słodki wkład w organizację naszej imprezy czyli wyśmienite ciasta na deser! :) ♥
 

Przebieg tegorocznej zabawy andrzejkowej - w naszej Galerii.

czytaj dalej na temat: Andrzejki 2022

Aktywizacja ruchowa 2022.

Utworzono dnia 23.11.2022

Każdy wie, że ruch to zdrowie. W przypadku niesprzyjających i niezachęcających warunków pogodowych ćwiczymy w pracowni aktywizacji ruchowej z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego m.in.: rotoru, bieżni, roweru stacjonarnego, drabinki, stołu do ping ponga i piłkarzyków, piłek, mat, wałków sensorycznych, pomocy zręcznościowych, gniotków antystresowych, piłeczek relaksacyjnych, itp. Zajęcia ruchowe mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, właściwe stymulowanie organizmu, kształtowanie korzystnych nawyków ruchowych, promowanie zdrowego trybu życia, rozładowanie negatywnych emocji, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej i dużej, pamięci ruchowej oraz wyrabianie poczucia równowagi. Ćwiczenia fizyczne zwiększają ogólną wydolność organizmu, niwelują istniejące dysfunkcje ruchowe, kształtują nawyk podejmowania systematycznej aktywności fizycznej, uczą współpracy , integrują się w grupie i wywołują uśmiech na twarzy. Podczas zajęć utrwalane są także zasady bezpieczeństwa i higieny w trakcie ćwiczeń i dbałości o powierzony sprzęt. Jak widać korzyści jest mnóstwo. Ważne, aby dbać o sprawność fizyczną przez cały rok, a miejsce, formę i poziom zajęć zawsze można dopasować do pór roku i aktualnej pogody oraz możliwości psychofizycznych i potrzeb każdego z nas.

Fotorelacja w galerii.

Sportowy dzień z KS Workout.

Utworzono dnia 16.11.2022
14 listopada odwiedzili nas trenerzy pełni zaangażowania, pasji i miłości do sportu - pan Marcin Urban i pan Bartłomiej Adamczyk z Klubu Sportowego Workout w Lubartowie.
Lubimy być aktywni, a kluby sportowe oferują wiele interesujących zajęć. W trakcie naszego spotkania trenerzy na początku przeprowadzili ogólną rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające i poprawiające krążenie. Następnie wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej oraz sprzętu sportowego niezbędnego w trakcie treningów sportowych w klubie. Przekazali nam także dużo ciekawych informacji z zakresu zdrowia, sprawności fizycznej i aktywności ruchowej oraz cennych wskazówek dotyczących dbania o siebie. Przedstawili nam różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego i rodzaje dyscyplin sportowych, które są trenowane w KS Workout.
Uprawianie sportu przyczynia się do tego, że spędzamy czas wolny w zdrowy, aktywny i wartościowy sposób. Uczestnictwo w zajęciach sportowych poprawia kondycję fizyczną, przyczynia się do lepszej sprawności ruchowej, integruje z grupą, uczy współpracy z innymi, rozwija zainteresowania oraz umiejętności organizacji i spędzania czasu wolnego. Jest także przydatne w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym. Sport oznacza również wszechstronną aktywność - niekoniecznie zaś to, że trzeba być w czymś bardzo dobrym. Nawet zwykły spacer zapewnia rozwój ruchowy, co nie zawsze można osiągnąć przebywając w domu.
Wartościami wyznawanymi w sporcie są m.in. zabawa, ambicje, uczciwość i integracja. A przede wszystkim należy pamiętać, że wszyscy powinni być traktowani z szacunkiem oraz w porozumieniu bez agresji i dobrych relacjach z innymi. Tak właśnie było na naszych wspólnych zajęciach z trenerami Marcinem i Bartkiem.
Zajęcia z trenerami Klubu Sportowego Workout to niewątpliwie czas spędzony w sposób aktywny i wartościowy oraz zajęcia w pozytywnej atmosferze.
Dziękujemy bardzo trenerom KS Workout za odwiedziny, poświęcony czas i wielkie chęci pracy z nami, ciekawy trening, bardzo dobrą współpracę, pozytywną energię i zaproszenie na następne spotkanie – tym razem w klubie Workout.
Po prostu przyjemne z pożytecznym - polecamy wszystkim!
#klubsportowyworkout
#wzdrowymcielezdrowyduch #sporttozdrowie #dbamozdrowie #treningisportowe #aktywnośćruchowa #kondycjafizyczna #jestemaktywny #ćwiczębolubię #przyjemnezpożytecznym
Fotorelacja ze spotkania – w galerii.

Warsztaty plastyczne pod hasłem „ Magiczna Jesień”

Utworzono dnia 18.11.2022

Jesień nie musi być ani nudna, ani przygnębiająca. To przecież wiele barw drzew, kolorowe pejzaże oraz piękne i ciekawe kompozycje jesienne, które powstały w trakcie warsztatów plastycznych pod hasłem „ Magiczna Jesień” w świetlicy naszego domu.

Fotorelacja z przebiegu zajęć - w galerii.

Zajęcia z elementami integracji sensorycznej i muzykoterapii.

Utworzono dnia 07.11.2022

Zabawa z wodą przy stoliku może być ciekawą odmianą ćwiczeń sensoryczno – motorycznych. Ostatnio doskonaliliśmy motorykę małą i zmysł powonienia wykorzystując w tym celu wodę oraz aromat jesiennych liści.

Przebieg zajęć grupowych - w galerii.

Warsztaty plastyczno - rękodzielnicze pod hasłem "Pamiętamy..."

Utworzono dnia 31.10.2022

Podczas warsztatów plastyczno - rękodzielniczych pod hasłem  Pamiętamy ..." przygotowywaliśmy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych. Wspominaliśmy najbliższych, którzy już odeszli od nas i przygotowaliśmy na cmentarze bukiety i stroiki z darów jesieni. Pielęgnowanie pamięci o zmarłych jest bardzo ważne, a rozmyślając o życiu członków rodziny, których już z nami nie ma: kim byli, skąd pochodzili, jakimi byli ludźmi, dowiadujemy się czegoś ważnego także o sobie.

Fotorelacja z przebiegu zajęć grupowych - w galerii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczno - rękodzielnicze pod hasłem "Pamiętamy..."

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny