Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Wspólne przygotowania do Wielkanocy.

Utworzono dnia 03.04.2023

Nadchodzą Święta Wielkanocne. Od kilku dni przygotowujemy się do nich od strony artystycznej, kulinarnej i duchowej: spowiedź święta, wykonywanie ozdób i dekoracji oraz przygotowywanie potraw, których spróbujemy w trakcie naszego corocznego wspólnego spotkania wielkanocnego.

W czasie trwania zajęć przypominaliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne. Była mowa o zdobieniu jajek, pieczeniu wielkanocnych bab, przygotowaniu święconki oraz o dzieleniu się jajkiem – symbolem życia, które jest znakiem pojednania, miłości i życzliwości.

Fotorelacja z zajęć – w galerii.  

czytaj dalej na temat: Wspólne przygotowania do Wielkanocy.

Dzień Kobiet 08.03.2023.

Utworzono dnia 10.03.2023
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto z długą tradycją i data, o której pamiętają wszyscy. Na stałe wpisał się także do naszego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszym domu pojawiły się wiosenne kwiaty, życzenia i drobne upominki dla wszystkich Kobiet. A na koniec pyszny poczęstunek w kawiarence i wspólne zdjęcie.
Głównym punktem dnia był niewątpliwie występ artystyczny naszej grupy RYTM. Program obejmował solowy występ wokalny, układy taneczne ludowe - indywidualne i w parach oraz rytmizację na instrumentach. Repertuar muzyczny był także ciekawy: pogodne i melodyjne utwory ludowe i biesiadne, muzyka popularna z lat 60-tych i współczesnych oraz rytmy walca niemieckiego.
Tegoroczny Dzień Kobiet spędziliśmy jak zawsze wyjątkowo i radośnie.
Wszystkim kobietom raz jeszcze życzymy przede wszystkim zdrowia i radości oraz siły, spokoju i życzliwości dookoła.

Fotorelacja z wydarzenia - w galerii. 

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet 08.03.2023.

Walentynki 14.02.2023.

Utworzono dnia 16.02.2023

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.”

(Antoine de Saint Exupery).

Walentynki stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. To wspaniała okazja do wyznań. Wcale nie tylko miłosnych. Walentynki to już nie tylko dzień miłości romantycznej, ale wszystkich rodzajów miłości, bliskości, przyjaźni i przywiązania, również tej w rodzinie lub między przyjaciółmi. 

Istnieje wiele sposobów, aby wyznać swoje uczucia i wyrazić emocje.  

Wspólna zabawa walentynkowa jest okazją do integracji i miłego spędzenia czasu pełnego dobrej energii, radości i wesołego tańca. Do balu walentynkowo – karnawałowego przygotowywaliśmy się od stycznia... dekoracje, upominki, kartki, walentynkowe zabawy i konkursy oraz karnawałowe pyszności i oczywiście tańce. Uśmiech nie schodził z naszych twarzy, a zabawa upłynęła w pozytywnej atmosferze.

Fotorelacja z przebiegu imprezy – w galerii.

czytaj dalej na temat: Walentynki 14.02.2023.

Zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor 2023.

Utworzono dnia 07.02.2023

Interaktywna Podłoga FunFloor to  nowoczesne urządzenie multimedialne, które w  zaskakujący sposób przekształca każdą powierzchnię w  świat pełen wrażeń. Jest dedykowane do pracy z osobami z zaburzeniami funkcji poznawczych, dysfunkcjami intelektualnymi i zaburzeniami mowy, a jego główne przeznaczenie to:

Zabawa – interakcja polega na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Jest tu wiele gier i wizualizacji interaktywnych. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijaniu przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. Nasza podłoga interaktywna wyposażona jest również w wiele gier zespołowych jak np. piłka nożna, kręgle, bilard i odkrywanie skarbów.

Edukacja – jesteśmy wprowadzani w nasz świat: ludzie, zwierzęta, rośliny, zjawiska i elementy przyrody, kolory, dźwięki , pory roku, słowa, liczby, instrumenty muzyczne i wiele innych. Poza tym podczas ruchu o wiele szybciej uczymy się i zapamiętujemy nowe informacje.

Rozwój – pozytywny wpływ zajęć z użyciem podłogi interaktywnej dotyczy przede wszystkim: percepcji i koordynacji wzrokowej, słuchowej, ruchowej, pamięci, spostrzegania, uwagi, orientacji przestrzennej, myślenia, umiejętności czytania, pisania, liczenia, a także szybkości reakcji, zdolności motorycznych i sprawności fizycznej,

W trakcie zajęć istotna jest także możliwość zarówno pracy indywidualnej, jak i w małej grupie, stopniowanie trudności oraz dostosowanie czasu trwania ćwiczenia i tempa pracy do możliwości uczestnika.

Wszystkie ćwiczenia rozwijają zarówno umysł jak i ciało oraz zwiększają motywację i aktywność uczestników.

Specjalnie zaprojektowane gry sprawiają, że zajęcia są niezwykle ciekawe, atrakcyjne, kreatywne, relaksujące, poprawiające nastrój i angażujące wszystkich.

Mnogość funkcji, intuicyjność obsługi i estetyka wykonania sprawiają, że realizacja zajęć z wykorzystaniem podłogi interaktywnej jest pracą przyjemną i pożyteczną.

Fotorelacja z zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor 2023.

Zajęcia grupowe z elementami SI i muzykoterapii.

Utworzono dnia 06.02.2023

Celem ostatnich zajęć była stymulacja zmysłu wzroku, dotyku i słuchu z wykorzystaniem słupa wodnego i kurtyny świetlnej UV. Są to odpowiednio dobrane narzędzia terapeutyczne przeznaczone do pracy z osobami, które cierpią na zaburzenia integracji sensorycznej. To kolejna forma kontaktu z różnymi bodźcami, zjawiskami i doznaniami za pomocą wszystkich zmysłów oraz poznawania otaczającej rzeczywistości, składającej się z różnych dźwięków, zapachów, faktur i kolorów. Poza tym to bardzo miłe spędzanie czasu w atmosferze pełnej relaksu i spokoju.

Fotorelacja z zajęć - w galerii.

czytaj dalej na temat: Zajęcia grupowe z elementami SI i muzykoterapii.

Z nowym rokiem sportowym krokiem!

Utworzono dnia 12.01.2023

Od stycznia 2023 r. odbywają się treningi sportowe w ramach terapii ruchowej w pracowni aktywizacji ruchowej.Oczywiście pod czujnym okiem trenera prowadzącego i zawodnika KS Workout - pana Marcina Urbana " Dziadka" w sali przy ul. Słowackiego 43 w Lubartowie. To oznacza, że aktywnie i z uśmiechem zaczęliśmy 2023 rok i nie zwalniamy tempa!

Dziękujemy pięknie panu Marcinowi za ciekawe treningi, nowe ćwiczenia fizyczne, czas i chęci, współpracę i pozytywną energię.

Dziękujemy także bardzo firmom: jato s.c. i Auto – Service Jublewscy oraz restauracji Zgoda w Lubartowie za wzmacniające poczęstunki po wysiłku fizycznym oraz zadbanie o samopoczucie naszej grupy sportowej.

#KlubSportowyWorkout #wzdrowymcielezdrowyduch #sporttozdrowie #dbamozdrowie #treningisportowe #aktywnośćruchowa #kondycjafizyczna #jestemaktywny #trenujębolubię #przyjemnezpożytecznym

Fotorelacja z treningów od stycznia do kwietnia - w galerii.

czytaj dalej na temat: Z nowym rokiem sportowym krokiem!

Roku 2023 - bądź dla nas dobry!

Utworzono dnia 30.12.2022
Na świecie co roku to samo się zdarza,
Zostaje tylko jedna kartka z kalendarza.
Ludzie na niej w myślach wypisują życzenia,
By następny rok smutki w radość przemienił.
A nocą, kiedy kartka spada i biją zegary,
Podnosi ją Rok Nowy, żegnając się ze Starym.
Trzeba mu pomagać spełnić te życzenia,
                   Dbać o swój dom i siebie na lepsze zmieniać.
 
 
czytaj dalej na temat: Roku 2023 - bądź dla nas dobry!

Życzenia świąteczne 2022

Utworzono dnia 23.12.2022
Jacy jesteśmy w tym dniu do siebie podobni,
przychylamy sobie opłatek nieba.
I z pierwszą gwiazdą, która raz w roku
wschodzi wszystkim jednocześnie,
łamiemy się Słowem, które Było Na Początku Wszystkiego.
czytaj dalej na temat: Życzenia świąteczne 2022

Przerwa świąteczna 2022

Utworzono dnia 22.12.2022

W terminie od 23 grudnia do 30 grudnia 2022r. ogłaszamy

przerwę świąteczną od zajęć terapeutycznych dla uczestników

Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.   

Zajęcia zostaną wznowione 2 stycznia 2023 r.

Życzymy radosnego świętowania i spokojnego odpoczynku

czytaj dalej na temat: Przerwa świąteczna 2022

Spotkanie opłatkowe 2022

Utworzono dnia 22.12.2022

Przedświąteczne spotkania to czas wspólnego dzielenia się radością i składania najlepszych życzeń. To również czas nadziei, spokoju i oczekiwania na coś ważnego i bliskiego sercu.

21 grudnia 2022 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników i pracowników placówki.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według Św. Łukasza przez brata Rafała z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie oraz wspólnej wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia. Pani Anna Kuszner - Dyrektor ŚDS w Lubartowie oraz pan Jerzy Piekarczyk - Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubartowie złożyli wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Potem na stole pojawiły się wigilijne potrawy przygotowane w ramach treningu kulinarnego przez uczestników placówki. Spotkanie nabrało także wyjątkowego charakteru dzięki krótkiej uroczystości świątecznej, śpiewie kolęd, życzeniom i dekoracjom bożonarodzeniowym. Wspólna wigilia to dla nas zawsze ważny moment w ciągu roku.

Bo święta najpiękniejsze są właśnie wtedy kiedy możemy je dzielić z najbliższymi oraz spędzić ten czas na wyciszeniu i pozwolić dojść do głosu myślom, refleksjom, które w innych sytuacjach nie mają szans wybrzmieć.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej Wigilii i przyczynili się do przygotowania Naszego spotkania.

Fotorelacja  ze spotkania - w galerii.

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe 2022

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny